U10 Champions Cup

CHAMPIONS CUP
2008

 

Søndag d. 8. April inviterer Gentofte Fodbold Akademi til ’Champions Cup’ stævne på Gentofte Sportspark for U10, på henholdsvis B- og C niveau.

 

Som altid vil der være fokus på massere af spilletid, korrekt matchning samt et effektivt kampprogram, der sikrer et højt antal kampe, med korte intervaller imellem.

 

Formatet er klassisk 8v8 udendørs på Gentofte Sportsparks kunstgræsbaner, og alle hold vil spille indledende puljer, hvorefter de bliver fordelt i forskellige slutspil for at sikre bedst mulig matchning holdene imellem.

  •  Kampledere på alle kampe – i skal blot koncentrere jer om holdet!
  •  Effektivt spilleprogram m. korte intervaller (70-90 minutters effektiv spilletid per hold)
  •  Fælles igangsætning af kampe
  •  Slutspil i alle rækker
  •  Medaljer og/eller pokaler til alle deltagende spiller

Yderligere vil der være bod hvor fans, forældre og spillere kan forsyne sig med både varmt og koldt.

 

Spilletidspunkter:
U10C: Søndag d. 8/4 om formiddagen
U10B: Søndag d. 8/4 om eftermiddagen
- Specifikke tidspunkter følger.

 

Tilmelding:
Tilmelding sker efter først-til-mølle via enten her på Staevner.dk eller på mail til vkoppel@hotmail.com. Betalingsinfo sendes på mail efter tilmelding. Der er plads til 16 hold i henholdsvis U10B & U10C. Eventuelle spørgsmål kan rettes til Victor på ovenstående mail.

 

ProCup:
http://www.procup.se/cup/cupstartgeneric900_skin01.php?Cup=31365&Lang_Current=DEN&wd=www.procup.se

 

Vi håber at samle hold fra nær og fjern til et brag af en turnering i årgang 2008's tegn.

Velkommen til Champions Cup,
Gentofte Fodbold Akademi

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 8v8 C Mixed 8 700 Søndag d. 8/4 - 9-12 20 0
U10 8v8 B Mixed 8 700 Søndag d. 8/4 - 12-15 18 0

Signetud teams

U10 8v8 C 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 8/4 - 9-12

Teamname LVL Logo Club
Brøndbyernes IF Blå C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Østerbro IF C Østerbro IF Logo Østerbro IF
Bk Frem U10 C C Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Lyngby C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
CIK 2 C Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
TOF C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Orient 1 C Orient GIF Logo Orient GIF
Valby Boldklub C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Brøndbyernes IF Gul C Brøndby IF Logo Brøndby IF
AB Tårnby U9 Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Tårnby FF C Tårnby FF Logo Tårnby FF
HVS HVS
Avarta C Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
GFA 2009 Sort Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GFA 2009 Grå Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
SIF C Skovshoved IF Logo Skovshoved IF

U10 8v8 B 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 8/4 - 12-15

Teamname LVL Logo Club
BK Skjold B B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Brøndbyernes IF B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Hg 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Tårnby FF B Tårnby FF Logo Tårnby FF
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
CIK 1 B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Østerbro IF B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Orient 2 B Orient GIF Logo Orient GIF
KB B52 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Jyllinge FC B Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Hillerød Alliancen B FIF Hillerød Logo FIF Hillerød
Karlslunde IF B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
HUI B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
GFA B Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
BK Frem B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
April 8 2018

Organisation
No Club
Place
Gentofte Sportspark
Address
Ved Stadion 20, 2820 Gentofte
Postalcode
2820
City
Gentofte
Sport
Soccer
Type
Unknown
U10 Champions Cup map

Tournament overview