VB Cup 2018

Vejle Boldklubs ungdomsafdeling inviterer for 7. gang til endagsstævne for både drenge og piger i rækkerne U-6 til U-12/13 lørdag d. 23. juni og søndag den 24. juni 2018 i VB Parken.

  • Pigerne spiller lørdag den 23. juni og drengene spiller søndag den 24. juni.
  • Dog spilles U6-7 piger og drenge fælles om lørdagen
  • U-6 og U-7: 3 mands (max 5 spillere) / 1 x 10 min.
  • U-8 og U-9: 5 mands (max 8 spillere) / 2 x 10 min.
  • U-10 – U-12: 8-mands (max 11 spillere) / 2 x 15 min.
  • U-13 (kun piger) 8-mands (max 11 spillere) / 2 x 15 min.
  • Spilletiden kan tilrettes antal tilmeldte hold
  • Hvert hold garanteres min. 3 kampe
  • Deltagerpris: 3-mands: 400 kr./hold, 5-mands: 600 kr./hold og 8-mands: 800 kr./hold
  • Frokostpakke (sportsbolle, frugt og vand): 50,- kr. kan bestilles ved tilmelding
  • Vi forbeholder os retten til at slette og/eller at slå rækker sammen ved for få tilmeldinger
  • Uddannede dommere / 8-mands drenge

Der vil være spil- og legefaciliteter for spillere og medfølgende søskende.
Velkommen til en dejlig dag i VB Parken med fokus på gode fodboldkampe, masser af samvær og en god afslutning på jeres 2017-18 sæson.

Tilmelding via staevner.dk med angivelse af niveau (A eller B)

Tilmeldingsfrist senest 05-06-18.

Program udsendes senest en uge før stævnet.

Betaling ved tilmelding til konto 9402 6435626683, mrk. deltagerklub/hold.

Yderligere info: Lars Skovgård - mobil: 31425369 - e-mail: vbcup@vbcup.dk

Mød os på https://www.facebook.com/vbcup1 eller vbcup.dk.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
Piger U7 / 3 mands Mixed 5 400 3 0
Piger U13 / 8 mands Mixed 11 800 1 0
Piger U6 / 3 mands Mixed 5 400 1 0
Drenge U6 / 3 mands Mixed 5 400 18 0
Drenge U12 / 8 mands Mixed 11 800 8 0
Piger U12 / 8 mands Mixed 11 800 3 0
Drenge U11 / 8 mands Mixed 11 800 13 0
Piger U11 / 8 mands Mixed 11 800 7 0
Drenge U10 / 8 mands Mixed 11 800 17 0
Piger U10 / 8 mands Mixed 11 800 12 0
Drenge U9 / 5 mands Mixed 8 600 27 0
Piger U9 / 5 mands Mixed 8 600 11 0
Drenge U8 / 5 mands Mixed 8 600 26 0
Piger U8 / 5 mands Mixed 8 600 7 0
Drenge U7 / 3 mands Mixed 5 400 37 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

Piger U7 / 3 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Piger U13 / 8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Piger U6 / 3 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Drenge U6 / 3 mands 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sik1 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Bredballe IF 3 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Sik2 Stensballe IK Logo Stensballe IK
DIF Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Erritsø 1 Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Erritsø 2 Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Brande if 1 C Brande IF Logo Brande IF
Brande if C Brande IF Logo Brande IF
Seest B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Erritsø 3 Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
OB 2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
FC Horsens FC Horsens Logo FC Horsens

Drenge U12 / 8 mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Kolding Nord 2 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Hundested Idrætsklub B Hundested Idrætsklub
FC Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
Dybbøl IU B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Skibet B Skibet IF Logo Skibet IF

Piger U12 / 8 mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skibet IF B Skibet IF Logo Skibet IF
Skibet IF A Skibet IF Logo Skibet IF
Fodboldpigerne A

Drenge U11 / 8 mands 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Spangsbjerg IF A Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
NBSIF A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Hedensted IF A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Vinding SF A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Sole IF A Sole IF
Sorring/Voel B Sorring/Voel
Erritsø GIF B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Erritsø GIF A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

Piger U11 / 8 mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kolding Boldklub A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Skibet IF B Skibet IF Logo Skibet IF
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
VB A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Vamdrup IF A Vamdrup IF Logo Vamdrup IF

Drenge U10 / 8 mands 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Alliancen B IF Alliancen Logo IF Alliancen
Jelling FS B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
VB 3 A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Gauerslund IF 1 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund IF B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
NFS U10 B Nørremarken fs
Vamdrup if B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vejle Boldklub B2 B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Vejle Boldklub B1 B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Løgstrup G&IF A Løgstrup G&IF
FC Horsens 2 A FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 1 B FC Horsens Logo FC Horsens
AIA Tranbjerg B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Bjert IF B Bjert IF Logo Bjert IF

Piger U10 / 8 mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lystrup B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
ØBG B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Skibets Seje Sild B Skibet IF Logo Skibet IF
BSF A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
NBSIF Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
KB ( Kolding boldklub) B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
VB B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

Drenge U9 / 5 mands 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Egebjerg IF - U9 drenge B Egebjerg IF
De Kongeblå 2 B Løsning if
Skibet 1 A Skibet IF Logo Skibet IF
Erritsø GIF 2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Erritsø GIF 1 A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Bredballe IF 4 C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 3 C Bredballe IF Logo Bredballe IF
BGIF A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bredballe IF 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 1 A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Vinding A A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding B B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding C C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Nbsif B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
Gauerslund 1 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund IF 2 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
FC Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
De Kongeblå A Løsning if
hover if C Hover IF
hover if C Hover IF
hover if B Hover IF
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF

Piger U9 / 5 mands 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Strib IF B Strib IF Logo Strib IF
NBSIF B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Vinding SF 1 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding SF 2 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Sole if B Sole if
VB 2 B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
VB B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

Drenge U8 / 5 mands 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hobro IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro Ik 1 A Hobro IK Logo Hobro IK
ACM B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
CFC B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
KB1 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Hatting-Torsted 4 C
Hatting-Torsted 3 C
NFS U8 B Nørremarken fs
Bredballe IF 1 A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Egebjerg Superstars C Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Fff C Fff
Bredballe IF 4 C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hedensted IF (U7) C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Fff 2 B Fff
Fff 1 B Fff
Bredballe IF 3 C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hedensted IF B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Bredballe IF 5 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
SIK 2 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
SIK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF

Piger U8 / 5 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VB A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

Drenge U7 / 3 mands 30 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Grindsted B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
HFK 3 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 1 B FC Horsens Logo FC Horsens
DIF C Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Engum U7 C Engum UI Logo Engum UI
Hatting-Torsted 2 B
MG&BK2 B MG&BK
Vinding SF 2 Vinding SF
Vinding SF 1 Vinding SF
HFK 4 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 1 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
MG&BK B MG&BK
NFS U6-3 C Nørremarken fs
NFS U6-2 C Nørremarken fs
NFS U6-1 C Nørremarken fs
NFS U7-1 C Nørremarken fs
NFS U7-3 C Nørremarken fs
NFS U7-2 C Nørremarken fs
SSIF 2 Smidstrup-Skærup Idrætsforening
SSIF 1 Smidstrup-Skærup Idrætsforening
Østbirk IF B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
SIK1 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
SIK2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
SIK3 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
SIK4 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
SIF 3 Skibet IF Logo Skibet IF
SIF 2 B Skibet IF Logo Skibet IF
SIF 1 B Skibet IF Logo Skibet IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Vejle Boldklub
Place
VB Parken
Address
Hellumvej 9
Postalcode
7100
City
Vejle
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview