Indoor Cup 2019

Vi gentager succen og byder igen velkommen 

Indoor Cup 2019. 


Der er pokaler til alle deltagere


Vi spiller efter FBU regler

 


Efter indledende runde spilles der A /B slutspil. 

Vi kårer min en fighter i hver slutspil.

Efter finalerne, sparker alle spillere straffesparkskonkurence, hvor der også er præmier til vinderne


Betalingsoplysninger kommer senere.

Ved spørgsmål skriv da venligst en sms på 20573859.



Mvh. Finn Bang


Hvis der er ikke er tilmeldinger nok i de enkelte årgange, bliver stævnegebyret tilbage betalt.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U8 drenge B/C Mixed 7 500 9 0
U9 drenge B/C Mixed 7 500 12 0
U10 drenge B/C Mixed 6 500 7 0
U11 drenge B/C Mixed 6 500 10 0
U12 drenge B/C Mixed 6 500 6 0
U13 drenge B/C Mixed 6 500 1 0
U14 drenge B/C Mixed 6 200 2 0
U11 drenge A Mixed 6 500 0 0
U12 drenge A Mixed 6 500 0 0
U10 drenge A Mixed 6 500 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U8 drenge B/C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nr. Lyndelse B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
MG&BK A MG&BK
Næsby Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
MG&BK 2 C MG&BK
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 Dalum IF Logo Dalum IF
Uhrhøj Drengene B Hover IF

U9 drenge B/C 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OB C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Dalby IF C Dalby IF Logo Dalby IF
SfB B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SfB 2 C Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Vinding Sf 2 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding sf 3 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Korup Ubberud C Korup IF Logo Korup IF
Daugård IF B Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 3 C Dalum IF Logo Dalum IF
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U10 drenge B/C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Korup Ubberud 3 B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Gauerslund 1 C Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Egebjerg Fodbold C Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Korup Ubberud 1 B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Korup Ubberud 2 C Ubberud IF Logo Ubberud IF
Sanderum (U9-hold) B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub

U11 drenge B/C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TPI Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Hover 2 C Hover IF
Egebjerg Fodbold C Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Daugård/Engum B Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Gauerslund if 1 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Hover 1 C Hover IF
fc storebælt B

U12 drenge B/C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Morud B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Sfb C Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 C Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 3 C Dalum IF Logo Dalum IF
Egebjergs drenge C Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold

U13 drenge B/C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 drenge B/C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
No Club
Place
Ubberud Kultur og Bevægelseshus
Address
Ubberudvej 30
Postalcode
5491
City
Blommenslyst
Sport
Soccer
Type
IndoorCup
Indoor Cup 2019 map

Tournament overview