HSK CUP - HADSTEN 2018

 

 

VELKOMMEN TIL HSK CUP – HADSTEN 2018 

INFORMATIONSBREV OG KAMPPROGRAMMER KAN HENTES PÅ STÆVNETS HJEMMESIDE 

https://www.fodbold-hadstensportsklub.dk/hsk-cup

 

HSK Cup – Hadsten 2018 har hermed fornøjelsen for 28. gang at invitere til ungdomsstævne i Hadsten. Vi har fornøjelsen at have NMT el-service og Byens VVS som hovedsponsorer samt eventsponsor Djurslands Bank som sponsorer til arrangementet i år, og håber på et mangeårigt samarbejde.

Ved tilmelding indbetales stævnegebyr til konto: reg. nr. 9326 og konto nr. 0004587278.
HUSK at oplyse Hold ID fra stævner.dk og klubnavn.

Ved spørgsmål, kontakt stævneleder Toni Olesen på tlf. 2777 5224 eller mail toniolesen61@gmail.com

Tilmelding senest den 3. juni 2018.

Hvis du har deltaget i Dansk Revision Cup 2018 i februar måned eller hvis du tilmelder dig inden den 15. april er der rabat på kr. 50,00 pr. hold.

HSK Cup – Hadsten vil også fremover være ungdomsstævnet som henvender sig til alle, uanset køn og fodboldmæssig kunnen, og samtidigt stævnet der bruges som en god fælles afslutning på den indeværende sæson, inden alle drager på sommerferie. Vores set-up er baseret på relativ hurtig afvikling af de enkelte årgange, og dermed også løbende præmie overrækkelse til de enkelte hold i takt med at man har færdigspillet sine kampe/række. Hyggelige omgivelser, service minded stævne personale samt god og fair afvikling af stævnet betragter vi som en selvfølge. Vi håber på stort fremmøde, og ser frem til en weekend med stort engagement og højt humør.
 

Turneringsprogram

Lørdag den 30. juni 2018:

5-mands hold
U8 Piger
U8 Drenge
U9 Piger
U9 Drenge

8-mands hold
U12 Piger
U12 Drenge

Søndag den 1. juli 2018:

3-mands hold
U6 Drenge/Piger - Mix
U7 Drenge/Piger - Mix

5-mands hold
U10 Piger
U10 Drenge

8-mands hold
U11 Piger
U11 Drenge
U13 Piger
U13 Drenge


 


 

 


Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U6 - 3 mands Mixed 5 300 18 0
U7 - 3 mands Mixed 5 300 26 0
U8 - 5 mands Mixed 7 400 9 0
U8 - 5 mands Mixed 7 400 23 0
U8 - 5 mands Mixed 7 400 0 0
U8 - 5 mands Mixed 7 400 4 0
U9 - 5 mands Mixed 7 400 2 0
U9 - 5 mands Mixed 7 400 34 0
U9 - 5 mands Mixed 7 400 0 0
U9 - 5 mands Mixed 7 400 4 0
U10 - 5 mands Mixed 7 400 2 0
U10 - 5 mands Mixed 7 400 10 0
U10 - 5 mands Mixed 7 400 0 0
U10 - 5 mands Mixed 7 400 8 0
U11 - 8 mands Mixed 11 500 0 0
U11 - 8 mands Mixed 11 500 9 0
U11 - 8 mands Mixed 11 500 0 0
U11 - 8 mands Mixed 11 500 2 0
U12 - 8 mands Mixed 11 500 1 0
U12 - 8 mands Mixed 11 500 7 0
U12 - 8 mands Mixed 11 500 0 0
U12 - 8 mands Mixed 11 500 2 0
U13 - 8 mands Mixed 11 500 0 0
U13 - 8 mands Mixed 11 500 3 0
U13 - 8 mands Mixed 11 500 0 0
U13 - 8 mands Mixed 11 500 2 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 - 3 mands 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
HSK 2 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 1 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hornslet IF 2 Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet IF 1 Hornslet IF Logo Hornslet IF
Vivild IF 2 C Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Vivild IF 1 B Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Hørning IF 4. B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Ørsted IF B Ørsted IF
Hørning IF 2. A Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 3. A Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 1. A Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Skødstrup SF 2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 1 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U7 - 3 mands 25 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Høst If C Høst IF
VRI 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 1 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Hornslet IF 2 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet IF 1 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Vikingerne B Pindstrup IF Viking
AIA 3 IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Lystrup 3 Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 2 Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 1 Lystrup IF Logo Lystrup IF
TST 1 B Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
TST 3 B Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
Hsk 1 A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hsk 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hsk 3 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Sabro IF 1 A tst/Sabro Logo tst/Sabro
AIA 1 aia
AIA 2 IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
TST 2 B Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
SSF2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Ørsted IF C Ørsted IF
Østbirk IF B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
HOG 1
HOG 2
Vivild IF Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening

U8 - 5 mands 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hornslet IF 1 A Hornslet IF Logo Hornslet IF
AGF
VSK Ellevang 1 A VSK
HSK A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Brabrand IF A Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Hatting - Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Grenaa if 1 A Grenaa if

U8 - 5 mands 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AGF
Hornslet IF 2 C Hornslet IF Logo Hornslet IF
VSK Ellevang 2 B VSK
HSK boblerne C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hammel GF 2 C Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
OMMERSYSSEL IF C Ommersyssel if
Hammel GF 1 B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
HSK 2 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Vorup B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
HSK 1 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HOG B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Hatting / Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting / Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Allingåbro if/Vivild B Allingåbro IF
Rougsø FF B Rougsø ff
SSF1 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Brabrand IF B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Kolind/Perstrup 1 C Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening
Kolind/Perstrup 2 C Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening
Lystrup IF B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Grenaa if 1 B Grenaa if

U8 - 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 - 5 mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Høst If B Høst IF
Høst If B Høst IF
HSK C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
AIA pigerne C IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg

U9 - 5 mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng

U9 - 5 mands 27 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kristrup C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Kristrup B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
TMG B B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Galten FS C Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Harlev IK 2 C Harlev IK Logo Harlev IK
Harlev IK 1 C Harlev IK Logo Harlev IK
TMG B2 B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Harlev IK 3 Harlev IK Logo Harlev IK
Hsk 2 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hsk 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Galten FS 2 C Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
FC Langelinie 1 B Herskind
Hørning IF 1 B Hørning IF
HØST IF C HØST IF
Hammel GF - niveau BC B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
HOG 5 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 4 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 3 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Allingåbro if / Vivild if C Allingåbro IF
Ebeltoft B Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
Hørning IF 2 C Hørning IF
Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Hammel GF 2 C Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Hammel GF 1 B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
FC Langelinie B Herskind boldklub
Ommersyssel IF C Ommersyssel IF

U9 - 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 - 5 mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Galten FS U9 - SORT Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Galten FS U9 - RØD B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Hsk u9 piger B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
TRIF C Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening

U10 - 5 mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VSK 1 A VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
Hog/gui a A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U10 - 5 mands 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VSK 2 B VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
TRIF 1 B Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening
Hammel GF 2 C Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Hammel GF 1 B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Lystrup 2 Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 1 Lystrup IF Logo Lystrup IF
HSK 2008 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Diegos Disciple B Harlev IK Logo Harlev IK
Laudrups lærlinge B Harlev IK Logo Harlev IK

U10 - 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 - 5 mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Høst If C Høst IF
Høst If C Høst IF
HOG U10 Piger B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Hog/gui b B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U11 - 8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 - 8 mands 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ST 70 U11 C ST 70
Hammel GF 2 C Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Hammel GF 1 B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
HSK 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 2008 - 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 2008 - 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Helsted Fremad IF (B) B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Høst IF C HøstIF

U11 - 8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 - 8 mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hammel GF 1 B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
IF Lyseng IF Lyseng Logo IF Lyseng

U12 - 8 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HOG 1 A

U12 - 8 mands 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hammel GF 1 B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
LIK B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Hadsten SK 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hadsten SK 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Randers Freja B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja 2 C Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
HOG 2 C

U12 - 8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 - 8 mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HOG Hinnerup B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Hammel GF 1 B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening

U13 - 8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 - 8 mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HSK 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
SMIFF U13 B SMIFF

U13 - 8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 - 8 mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hadsten SK 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hadsten SK 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Hadsten Sports Klub
Place
Hadsten Sports Klub
Address
Skovvangsvej 20
Postalcode
8370
City
Hadsten
Sport
Soccer
Type
Unknown
HSK CUP - HADSTEN 2018 map

Tournament overview