Føtex Pokal Cup

FC Horsens & Føtex

indbyder til

PokalCup 2018

for U6 - U13 drenge den 1. og 2. september 2018

(Husk at drengene skifter årgang efter sommerferien, f.eks. bliver U9 til U10)

Sidste år et af Danmarks største en-dags drengestævner med 2200 deltagere og igen i år er det Jyllands største og flotteste pokaler vi spiller om!

Der er personlige pokaler og præmier til alle !

U6-U7 (årg. 2013-2012):

3-mands, max. 5 spillere pr. hold. Ingen niveau-opdeling og ingen resultatformidling.

Holdgebyr kr. 400,-

 

U8-U9-U10 (årg. 2011-2010-2009):

5-mands, max. 8 spillere pr. hold. Niveau-opdeling A, B & C-rækker (16/8 hold/niveau).

Holdgebyr kr. 800,-

  

U11-U12-U13 (årg. 2008-2007-2006. - I U13 INGEN mesterrække hold):

8-mands, max. 11 spillere pr. hold. Niveau-opdeling A, B & C-rækker (16/8 hold/niveau).

Holdgebyr kr. 1100,-    

 

Vi henstiller til Fairplay, og dermed at man tilmelder i den rigtige række/niveau !

U6, U8, U10 & U12 spilles lørdag den 1. september

U7, U9, U11 & U13 spilles søndag den 2. september   

 

Der spilles efter DBU Jyllands regler.

Hvert hold garanteres min. 4 kampe.

Program udsendes ca. 1 uge før stævnet.

Tilmelding senest den 1. august 2018 og efter først til mølle....

Vi forbeholder os retten til at slå niveauinddelte rækker sammen, ved for få tilmeldte.

Tilmeldingen er bindende og er først gældende efter indbetaling af startgebyret på konto nr. 1685 - 3224751825 i Middelfart Sparekasse. Når man har modtaget bekræftelse på deltagelse, skal stævnegebyr være indbetalt seneste 7 dage efter, ellers ryger man på venteliste. Ved indbetaling påskrives det 6-cifrede ID nummer man får tildelt ved tilmelding.

 

For yderligere info, se løbende vores hjemmeside www.pokalcup.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U13 (2006) Mixed 11 1100 Søndag 13 0
U13 (2006) Mixed 11 1100 Søndag 8 0
U13 (2006) Mixed 11 1100 Søndag 0 0
U10 (2009) Mixed 8 800 Lørdag 13 0
U9 (2010) Mixed 8 800 Søndag 20 2
U9 (2010) Mixed 8 800 Søndag 19 1
U9 (2010) Mixed 8 800 Søndag 14 1
U8 (2011) Mixed 8 800 Lørdag 9 0
U8 (2011) Mixed 8 800 Lørdag 13 0
U7 (2012) Mixed 5 400 Søndag 32 0
U12 (2007) Mixed 11 1100 Lørdag 20 0
U12 (2007) Mixed 11 1100 Lørdag 9 0
U12 (2007) Mixed 11 1100 Lørdag 6 0
U11 (2008) Mixed 11 1100 Søndag 20 0
U11 (2008) Mixed 11 1100 Søndag 13 0
U11 (2008) Mixed 11 1100 Søndag 9 1
U10 (2009) Mixed 8 800 Lørdag 19 2
U10 (2009) Mixed 8 800 Lørdag 17 0
U8 (2011) Mixed 8 800 Lørdag 0 0
U6 (2013) Mixed 5 400 Lørdag 4 0

Signetud teams

U13 (2006) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hornslet IF 2 C Hornslet IF Logo Hornslet IF
Lystrup 2 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
SSIF 2 C Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
FC Horsens C C FC Horsens Logo FC Horsens
Team Flush C Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening

U13 (2006) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hornslet IF 1 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Sammenholdet U13 B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Løsning IF B Løsning IF Logo Løsning IF
SSIF 1 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
FC Horsens B2 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens B1 B FC Horsens Logo FC Horsens
Hatting-Torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U13 (2006) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U10 (2009) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Bredballe IF 1 A Bredballe IF Logo Bredballe IF
TSA Midtjylland, U9 A
IFA U10 A A IF Alliancen Logo IF Alliancen
Ry fodbold 1 A Ry fodbold Logo Ry fodbold
FC Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
Hatting torsted A A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Silkeborg IF U10 A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Skødstrup SF A1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
HFS A A Horsens FS Logo Horsens FS

U9 (2010) 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Egebjerg Superstars C Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
sik 2 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Lystrup IF 2 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
B.U.F Horsens 2 C Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
ØBG Silkeborg C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Hedensted IF C Hedensted IF Logo Hedensted IF
ØBG 4 C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Solbjerg 1 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Hatting / Torsted 3 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting / Torsted 4 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
FC5 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC4 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC3 C FC Horsens Logo FC Horsens
Tjørring IF C Tjørring IF Logo Tjørring IF
Lund IF 2 C Lund IF Logo Lund IF
BMI 3 C Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening

U9 (2010) 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
VB Piger B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF
B.U.F Horsens B Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
NBSIF B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Hørning IF 1 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 2 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
ØBG Silkeborg B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
De Kongeblå 1 B Løsning IF Logo Løsning IF
Solbjerg 2 B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
AIF Gammelgårdsskolen 1 B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
AIF Gammelgårdsskolen 2 B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Hatting / Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
FC2 B FC Horsens Logo FC Horsens
Tjørring IF B Tjørring IF Logo Tjørring IF
HEI 1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Løjt IF B Løjt IF Logo Løjt IF

U9 (2010) 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Real Boys A
Lund IF A Lund IF Logo Lund IF
Sik A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Kibæk IF A Kibæk Idrætsforening Logo Kibæk Idrætsforening
BMI 1 A Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Lystrup IF 1 A Lystrup IF Logo Lystrup IF
MH 2010 A Mejdal GIK Logo Mejdal GIK
FC1 A FC Horsens Logo FC Horsens
ØBG Silkeborg A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Hatting / Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Tjørring IF A Tjørring IF Logo Tjørring IF
Vff A Viborg FF Logo Viborg FF

U8 (2011) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FCHORSENS 2 C FC Horsens Logo FC Horsens
Hammel C Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
AIA 2 C IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
SIK3 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
HEI 2 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Solbjerg 1 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Solbjerg 2 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Hatting Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U8 (2011) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FC Skanderborg B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Lund if B Lund IF Logo Lund IF
FC HORSENS 1 B FC Horsens Logo FC Horsens
SIK2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
SIK1 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Ry 1 A Ry fodbold Logo Ry fodbold
Bredballe IF 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
AIA 1 B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
HEI 1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Horsens KFUM B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Hatting Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U7 (2012) 30 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens 2 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 1 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 3 FC Horsens Logo FC Horsens
Solbjerg 3 Sobjerg IF
Solbjerg 2 Sobjerg IF
Solbjerg 1 Sobjerg IF
Hover 3 Hover if Logo Hover if
BMI C Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Skødstrup SF 3 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 1 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Hatting Torsted 5 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hover 2 Hover if Logo Hover if
Hover 1 Hover if Logo Hover if
Hatting / Torsted 3 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting / Torsted 2 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting / Torsted 1 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting / Torsted 4 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
HEI 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
BMI 2 C Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Hover 4 Hover if Logo Hover if
Holstebro Frugtlager Mejdal GIK Logo Mejdal GIK
Sik1 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Sik2 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Sik3 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Egebjerg IF 1 C Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Egebjerg IF 2 C Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Lund IF 1 B Lund IF Logo Lund IF
Lund IF 2 B Lund IF Logo Lund IF

U12 (2007) 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
SIK Viborg C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
skødstrup sf 2 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
FC Horsens C FC Horsens Logo FC Horsens
SS Skjold C Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
OKS - C C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
HIF C Hjerting IF Logo Hjerting IF
AIA-Tranbjerg C IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Stensballe 3 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Lystrup 2 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Sorring/Voel 2018 C Sorring/Voel 2018
TMG2 C Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
HEI 3 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Team Østjylland C Team Østjylland

U12 (2007) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
SIK Viborg B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
OKS - B B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
skødstrup sf 1 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
TMG1 B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
HEI B B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hatting Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Horsens KFUM B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM

U12 (2007) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
SIK Viborg A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
FC Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
OKS - A A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Stensballe 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Tjørring IF A
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U11 (2008) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens 4 C FC Horsens Logo FC Horsens
AIA Tranbjerg 2 C IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Mejrup GU C Mejrup GU Logo Mejrup GU
HIF C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
HA85-2 C Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Hatting - Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Skødstrup 3 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Lund IF C Lund IF Logo Lund IF
8210 C Fuglebakken KFUM
Hover C Hover if Logo Hover if
Juelsminde C Juelsminde Idrætsforening Logo Juelsminde Idrætsforening
Aarhus Fremad C Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
If Centrum U11 C IF Centrum
FC Horsens 5 C FC Horsens Logo FC Horsens
solbjerg C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold

U11 (2008) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
SIK B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Hornslet IF B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hatting - Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Efb2 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
FC Horsens 3 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
Jelling FS B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Gødvad GIF B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng

U11 (2008) 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
AIA Tranbjerg 1 A IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
SIF U11 A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
HA85-1 A Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HEI A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Efb1 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
FC A Fuglebakken KFUM Aarhus Logo Fuglebakken KFUM Aarhus
FC Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
Herning Fremad A Herning Fremad Logo Herning Fremad

U10 (2009) 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Bredballe IF 3 C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hedensted IF 3 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Egebjerg - Jespers drenge C Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Egebjerg - Henriks drenge C Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Solbjerg IF C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
KFUM U10C C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Bredballe IF 4 C Bredballe IF Logo Bredballe IF
VB Piger C Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
FC Horsens 2 C FC Horsens Logo FC Horsens
Skødstrup SF C3 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Hatting torsted C C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Skødstrup SF C2 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Hørning IF 1 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Lystrup 1 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Skødstrup SF C1 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Hundslund 1 C Hundslund 1

U10 (2009) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Bredballe IF 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Galten FS C Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Hørning IF 2 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
HSF 1 B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Hasta La Victoria Siempre B Gedved IF Logo Gedved IF
Christiano-gutterne B Gedved IF Logo Gedved IF
Hatting torsted B B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Team EDC Horsens B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Lystrup 3 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Sejs Svejbæk IF B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Skødstrup SF B1 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
HFS B1 B Horsens FS Logo Horsens FS
HFS B2 B Horsens FS Logo Horsens FS

U8 (2011) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U6 (2013) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens 1 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 FC Horsens Logo FC Horsens
Hatting-Torsted U6 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Bredballe if 1 Bredballe IF Logo Bredballe IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
1. - September 2 2018

Organisation
FC Horsens
Place
FC Horsens
Address
Ternevej 83
Postalcode
8700
City
Horsens
Sport
Soccer
Type
Unknown
Føtex Pokal Cup map

Tournament overview