BSF VM-CUP 2018

BSF WM-CUP 2018

I anledning af WM-slutrunden i Rusland inviterer Ballerup Skovlunde Fodbold, fodboldvenner fra nær og fjern til WM-stævne.

Dette stævne afholdes som 3- og 5- og 8-mands (U10 piger) stævne for drenge årgange U6 (3-mands), U7, U8 og U9 samt pige årgange U7 (3-mands) U9 og U10. Det er tilladt at stille med maks. 5 spillere pr. 3-mands hold og 8 spillere pr. 5- mands hold (3 reserver) og 11 mand i U10 pigerækken, der spiller 8-mands.

Stævnet afvikles over dagene den 16. og 17. juni 2018.

Tidspunkterne angivet er vejledende og vil afhænge af antal tilmeldte hold. Dagene er dog faste.

Alle hold sikres minimum 4 kampe af 10 minutter og med 2 minutters pause imellem kampene. Dog spilles der 2x10 minutter i U10 pigerækken.

Vi vægter højt, at alle hold spiller så lige kampe, som overhovedet muligt, hvorfor der skal meldes i niveauer. Det kan dog afhængigt af antal tilmeldinger blive nødvendigt at slå rækker sammen.

Vi henstiller til, at klubberne er tro mod det niveau, der tilmeldes til!
Da det er WM-stævne tildeler vi alle deltagerhold et land, som deltager ved WM-slutrunden. Landet tildeles før stævnet og fremgår af kampprogrammet.

Der vil være flag og WM-sange i kamp området for at skabe den rigtige WM-stemning og I er meget velkommen til at stille op i det tildelte lands farver og på andre måde bidrage til den gode stemning!

Der vil være en VM-pokaler til alle, samt særlige WM-overraskelser.
Vi spiller efter SBU reglerne, der gælder for udendørs 3- og 5-mands fodbold.

Alle kampe igangsættes og afsluttes på samme tid, så programmet ikke skrider. Kampene vil blive styret af dommere fra klubbens ungdomsafdeling.

Det koster kr. 450,00 pr. 3-mands hold og kr. 500,00 pr. 5- og 8-mandshold at deltage, der indbetales til konto i Danske Bank: Reg.nr. 9570 kontonr. 0012075960 eller via mobilepay til 21211 - BSF stævner med angivelse af Holdets navn og ID.

Tilmelding:

Vi råder til hurtig tilmelding og betaling for at være sikker på deltagelse.

Tilmelding skal ske senest den 31. maj 2018 efter først til mølle princippet.

Vi opretter venteliste og muligheden for at oprette yderligere puljer vil blive vurderet, såfremt der tilmeldes flere hold end først forudsat.
Deltagelse er først gældende, når vi har registeret og bekræftet indbetalingen.

Kampprogram:

Programmet sendes ud senest to uge før stævnets afholdelse.

Forplejning:

Det vil være muligt at købe mad og drikke mv. til rimelige priser i boder.

Ved spørgsmål kontakt venligst Kenn Hillmann på tlf. 5185 7064 eller pr. mail til bsf.khi@gmail.com.

VEL MØDT – vi glæder os til at byde jer velkommen til BSF WM-stævnet 2018, 3- og 5-mands, så vil ligesom herre-landsholdet kan skyde WM i gang med en sjov fodbold weekend!

Venlig hilsen
BSF (Ballerup-Skovlunde Fodbold)

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U7 Piger Mixed 5 450 4 0
U9 Piger Mixed 8 500 16 0
U10 Piger Mixed 11 500 7 0
U6 Drenge Mixed 5 450 6 0
U7 Drenge Mixed 8 500 5 0
U7 Drenge Mixed 8 500 2 0
U8 Drenge Mixed 8 500 3 0
U8 Drenge Mixed 8 500 5 0
U8 Drenge Mixed 8 500 10 0
U8 Drenge Mixed 8 500 2 0
U9 Drenge Mixed 8 500 3 0
U9 Drenge Mixed 8 500 0 0
U9 Drenge Mixed 8 500 1 0
U9 Drenge Mixed 8 500 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U7 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 Piger 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hif B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Sundby Hvid A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
U9 A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
AIK 65 Strøby A Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
BSF Rød B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF Blå C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Brøndby Pige U9 C C Br?ndby IF
Brøndby Pige U9 B B Br?ndby IF
LSF B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

U10 Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brøndby if A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Sundby Rød A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
BSF A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Sengeløse u10 A Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
AIK 65 Strøby B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
AFK tøserne A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U6 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BSF 5 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 6 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 1 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 3 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 4 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U7 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BSF U7 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Køge Boldklub C2 Tyskland C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge Boldklub C1 Argentina C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub

U8 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Herlev IF A A Herlev IF Logo Herlev IF
BSF A A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Køge Boldklub A Danmark A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Helsinge A Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold

U8 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
hvid C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB U8 blå B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BSF C C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF D Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF B B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Herlev IF B B Herlev IF Logo Herlev IF
Køge Boldklub B Brasilien B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
AB'S U drenge B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub

U8 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BSF D2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U9 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Ballerup-Skovlunde Fodbold
Place
Ballerup Idrætspark
Address
Marbækvej 12
Postalcode
2750
City
Ballerup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview