Vadehavscup 2018

Efter et par års pause, er vi atter klar til at genoplive en gammel tradition i vores byfest. Nemlig et fodboldstævne for årgangene fra U6 til og med U13.

Stævnet starter kl. 10:00.

• Der spilles lige fra 3-mands til 9-mands
• I U6-U8 er der medaljer til alle
• Fra U9 og opefter er der en pokal til nr. 1 samt præmier/medaljer til nr. 2
• Sodavand til alle spillere
• Adgang til hoppeborg
For de voksne kan vi reklamere for vores Streetfood, hvor forskellige lokale restauranter tilbyder lækkerier til gode priser.
 

Spørgsmål kan rettes til:

Jeppe Stokbæk 20481975  stokke1924@hotmail.com
Jan Mortensen  27884806  jmo@uniquefurniture.com
Ole Klinge        21769180  oleklinge@stofanet.dk


 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U6 Mixed 3 300 4 0
U7 Mixed 3 300 8 0
U8 Mixed 5 350 3 0
U9 Mixed 5 350 7 0
U10 Mixed 5 350 3 0
U10 Mixed 8 350 2 0
U11 Mixed 8 350 2 0
U12 Mixed 8 350 1 0
U13 Mixed 9 350 1 0
U12 Mixed 8 350 1 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Harte 2 Harte G&IF Logo Harte G&IF
Harte 1 Harte G&IF Logo Harte G&IF
Hviding IF B Hviding IF
Ribe BK B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub

U7 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Jerne If Jerne if
Gredstedbro B Gredstedbro Boldklub
Kvik 70 B Kvik 70
Ribe BK Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Hviding IF B Hviding IF
Hviding IF B Hviding IF
TSF 2 Tønder SF Logo Tønder SF
TSF 1 Tønder SF Logo Tønder SF

U8 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ribe BK B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Hviding IF B Hviding IF
Ribe BK B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub

U9 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Jerne IF B Jerne IF
Jerne IF B Jerne IF
Ribe BK B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Bramming Boldklub B Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Tjæreborg IF B Tjæreborg IF
Hviding IF B Hviding IF
Ribe BK B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub

U10 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hviding IF A Hviding IF
Jerne IF C Jerne IF

U10 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hviding IF Hviding IF

U11 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hviding IF B Hviding IF
Ribe Bk B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub

U12 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hviding IF B Hviding IF

U13 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hviding IF B Hviding IF

U12 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hviding IF B Hviding IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Hviding IF
Place
Kultur- & Aktivitetscenter Egebæk/Hviding
Address
Egebækvej 30
Postalcode
6760
City
Ribe
Sport
Soccer
Type
Unknown
Vadehavscup 2018 map

Tournament overview