Østjysk Sensommer Stævne

Østjysk Sensommer Stævne d. 31/8 - 2/9 2018 Hinnerup Cup


Kom og vær med til Danmarks hyggeligste breddestævne for hele familien. Underholdning og aktiviteter i mellem kampene, straffesparksturnering med præmier, gratis adgang til svømmehal, gode indkvarterings- og overnatningsmuligheder.


Vi tilbyder overnatning fra fredag til søndag på vores lokale skoler og idrætshaller, der er mulighed for at booke plads på campingområdet, som ligger ved det ene baneanlæg. Det er også muligt at tilmelde daghold.

Campingpriser:

Campingvogn kr. 200,- pr. overnatning pr. enhed
Telt kr. 150,- pr. overnatning pr. enhed

Camping bestilles på www.hinnerupcup.dk (evt. kontakt Bjarne på b_nielsen@mail.tele.dk)s

Ankomst fra fredag kl. 16.00

Fredag aften straffespark konkurrence for alle hold. Alle på holdet får lov til at skyde. Der vil være præmier til vinder holdene.

Lørdag kl. 9.00 indmarch for alle hold - hvor alle hold må medbringe bannere, kampråb og Mascot.

Lørdag og søndag masser af fodbold i rækker A B og C for både piger og drenge.

  • Der vil lørdag og søndag være fri adgang til Hinnerup Badet.
  • For de hold der har valgt overnatning vil være forplejning lørdag morgen, frokost og aftensmad, søndag vil det være morgenmad og frokost.
  • Der er pokaler til alle deltagerne der kommer på 1. - 2. og 3. pladsen.
  • Aktiviteter mellem kampene.
  • Leg og hygge lørdag aften. Faglig input lørdag aften for trænere.

Vi har en kiosk der tilbyder både mad, drikke og snacks det er muligt at betale med kontanter og mobilepay.

Der er mulighed for at U13 kan spille enten 8 eller 11 mand.
Holdgebyr: 11 mand (min. 13 deltagere) kr. 1100,-
8 mand (min. 10 deltagere) kr. 900,-
5 mand (min. 6 deltagere) kr. 700,-

Overnatning og forplejning kr. 750 pr. person

Tilmeld her på www.staevner.dk og indbetal deltagergebyret på konto 3627-0008775664 eller Mobilepay 9110 6560. Husk at angive årgang, klub og ID-nummer.

Tilmeldingsfrist 10. august 2018

Vi forbeholder os ret til at slå rækker sammen eller aflyse rækker med baggrund i antal tilmeldte hold. Spørgsmål kan rettes til info@hinnerupcup.dk.

Vi glæder os til at se jer til Hinnerup Cup 2018!


OBS.… HUSK AT ÅRGANGENE SKIFTER EFTER SOMMERFERIEN... OBS
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U9 Piger / 5 mands Mixed 8 700 7 0
U10 Piger / 5 mands Mixed 8 700 9 0
U11 Piger / 8 mands Mixed 11 900 4 0
U12 Piger / 8 mands Mixed 11 900 6 0
U13 Piger / 8 mands Mixed 11 900 7 0
U14 Piger / 11 mands Mixed 14 1100 0 0
U14 Piger / 8 mands Mixed 11 900 4 0
U9 Drenge / 5 mands Mixed 8 700 10 0
U10 Drenge / 5 mands Mixed 8 700 25 0
U11 Drenge / 8 mands Mixed 8 900 9 0
U12 Drenge / 8 mands Mixed 11 900 13 0
U13 Drenge / 8 mands Mixed 11 900 4 0
U14 Drenge / 11 mand Mixed 14 1100 3 0
U15 Drenge / 11 mand Mixed 14 1100 6 0
U9 Piger Mixed 5 700 0 0
U9 Piger Mixed 5 700 0 0
U10 Piger Mixed 5 700 0 0
U10 Piger Mixed 5 700 0 0
U9 Drenge Mixed 5 700 0 0
U9 Drenge Mixed 5 700 0 0
U10 Drenge Mixed 5 700 0 0
U10 Drenge Mixed 5 700 0 0
U11 Drenge Mixed 8 900 0 0
U11 Drenge Mixed 8 900 0 0
U12 Drenge Mixed 8 900 0 0
U15 Piger / 11 mands Mixed 14 1100 0 0
U11 Piger Mixed 8 900 0 0
U11 Piger Mixed 8 900 0 0
Ny række - Ret Navnet Mixed 0 0
U13 Piger / 11 mand Mixed 14 1100 0 0
U13 Drenge / 11 mand Mixed 14 1100 0 0
U14 Drenge / 8 mands Mixed 11 900 1 0
U15 Drenge / 8 mands Mixed 11 900 0 0
U15 Piger / 8 mands Mixed 11 900 6 0
Ny række - Ret Navnet Mixed 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U9 Piger / 5 mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brande IF B Brande IF Logo Brande IF
Vodskov IF B Vodskov Fodboldklub
U10 piger B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Brande IF B Brande IF Logo Brande IF
HOG U9 HOG
Høst IF C Høst IF Fodboldklub

U10 Piger / 5 mands 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lystrup If 2 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Brande IF B Brande IF Logo Brande IF
Vodskov IF B Vodskov Fodboldklub
Erritsø GIF C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
U10 piger B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Brande IF B Brande IF Logo Brande IF
HOG U10P - 1 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Vinding SF B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
VSK Vejlby IK Logo Vejlby IK

U11 Piger / 8 mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vodskov IF B Vodskov Fodboldklub
HOG U11P - 1 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Bjerringbro IF B Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF
Søften Søften

U12 Piger / 8 mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hareskov IF B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Vodskov IF B Vodskov Fodboldklub
Helsted Fremad Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Spjald IF C Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening
IFA-pigerne B IF Alliancen Logo IF Alliancen
Søften Søften

U13 Piger / 8 mands 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HOG Hinnerup B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG Hinnerup A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Hareskov 2 B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov 1 A Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hammel B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Ommersyssel IF C OIF
Sabro IF B Sabro IF

U14 Piger / 11 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 Piger / 8 mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Spjald IF B Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening
HOG Hinnerup B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HSK 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U9 Drenge / 5 mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vodskov IF B Vodskov Fodboldklub
OIF U9 C Ommersyssel IF
HOG 2 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 1 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
GUI 1 B Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
Høst IF C -Høst IF
Søften Søften
Sabro B Sabro IF
Vodskov IF 2 C Vodskov Fodboldklub
Helsted fremad B2 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U10 Drenge / 5 mands 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
HEI 3 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Viby If B Viby If
Viby If C Viby If
VRI A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Erritsø GIF 1 A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Erritsø GIF 2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
U10 hold 1 C KB 81 Aalborg Logo KB 81 Aalborg
U10 - hold 2 C KB 81 Aalborg Logo KB 81 Aalborg
Spjald IF B Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening
Helsted Fremad B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
HOG 5 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 4 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 3 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
TST B tst/Sabro Logo tst/Sabro
Søften Søften
Nyborg drengene B Nyborg G&IF Logo Nyborg G&IF

U11 Drenge / 8 mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hovedgård if Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Høst IF C Høst IF
Hovedgård if Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
TST B TST
HSK B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Sabro IF B tst/Sabro Logo tst/Sabro
Hog / gui c C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Hog / gui a A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U12 Drenge / 8 mands 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Overlund B Overlund GF Logo Overlund GF
Brabrand if-2 C Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Brabrand if-1 B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Bjerringbro IF B Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF
Spangsbjerg IF A Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
VB1 B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
VB2 C Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Bjerringbro IF C Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF
ST 70 C ST 70
OIF U12D B Ommersyssel IF
HOG 2 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 1 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U13 Drenge / 8 mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HOG 1 A
HOG 2 B
HOG 3 C
Tro på det C Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM

U14 Drenge / 11 mand 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Erritsø GIF Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U15 Drenge / 11 mand 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HOG 1 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Spjald IF C Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
If lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Hareskov 1 B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov 2 C Hareskov IF Logo Hareskov IF

U9 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15 Piger / 11 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger / 11 mand 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge / 11 mand 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 Drenge / 8 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
U14 C KB 81 Aalborg Logo KB 81 Aalborg

U15 Drenge / 8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15 Piger / 8 mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Spjald IF B Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening
Hareskov B Hareskov IF Logo Hareskov IF
HOG/GUI 1 B HOG
Helsted Fremad IF B Helsted Fremad IF.
HOG/GUI B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Place
HOG Hinnerup; Rønbæk Idrætscenter
Address
Ådalsvej 100
Postalcode
8382
City
Hinnerup
Sport
Soccer
Type
Unknown
Østjysk Sensommer Stævne map

Tournament overview