McDonalds Paderup Cup 2018

 

Kristrup Boldklubarrangerer traditionen tro –
McDonalds Paderup Cup.
Programmet omfatter i 2018 aldersgrupperne fra U6 til U13 i både pige- og drengefodbold.
Vi niveau deler fra U8 5-mands og opefter.

Præmier
Er der selvfølgelig til alle deltagere – holdpokal til alle vindende hold fra U8 til U13

NYT OG SPÆNDENDE SOM VI ARBEJDER PÅ I STÆVNEUDVALGET
? BESØG FRA RONALD MCDONALD I NOGLE TIMER
? RFC KIGGER FORBI OG DRIBLER MED UNGERNE OG SKRIVER AUTOGRAFER
? FREESTYLE EKSPERT NICHLAS ”TUNNA” KNUDSEN UNDERHOLDER
Spilletid – nu med mere spilletid til drengene.
Stævnet afvikles lørdag den 18. august 2018 på banerne ved Tirsdalens skole.
Vi spiller 20 min. pr. kamp i 8-mands.
Vi spiller 15 min. pr. kamp i 5 mands.
Vi spiller 10 min. pr. kamp i 3 mands.
Vi tilstræber min. 4 kampe pr. hold. SAMT en afvikling uden al for lang ventetid!
Vi opfordrer alle til at udvise fairplay og tilmelde sig i de rigtige rækker.
Vi forbeholder os dog retten til at slå niveaudelte rækker sammen ved for få tilmeldte.
TILMELDING:
Kom og vær med til at skabe nogle sjove og spændende dage for børnene.
Vi anbefaler hurtig tilmelding - dette efter først til mølle princippet. Tilmeldingen er først
gældende når holdgebyret er indbetalt.
Betaling inden stævnet til kontonr. 9333-0006914810 med ID som tekst.
3 mands 300,-
5 mands 400,-
8 mands 500,-

STÆVNETELT:
Vi tilbyder stort udvalg i mad og drikke. Der tages ikke mod dankort, men der vil kunne betales
med Mobilepay.

Hvis der er spørgsmål, så kontakt stævneleder:
Jacob Velling
40197497
Kb1908.bornecup@gmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U11 B drenge Mixed 11 500 0 0
U9 A drenge Mixed 8 400 6 0
U6 piger Mixed 6 300 0 0
U13 C drenge Mixed 11 500 0 0
U12 C drenge Mixed 11 500 0 0
U11 C drenge Mixed 11 500 0 0
U10 C drenge Mixed 8 400 5 0
U8 C drenge Mixed 8 400 14 0
U9 C drenge Mixed 8 400 12 0
U12 A drenge Mixed 11 500 7 0
U11 A drenge Mixed 11 500 4 0
U10 A/B drenge Mixed 8 400 10 0
U10 A drenge Mixed 8 400 0 0
U9 B drenge Mixed 8 400 12 0
U8 B drenge Mixed 8 400 13 0
U8 A drenge Mixed 8 400 4 0
U7 drenge(mix) Mixed 6 300 11 0
U11-12 B & C drenge Mixed 11 500 7 0
U13 B/C drenge Mixed 11 500 5 0
U13 A drenge Mixed 11 500 1 0
U6 drenge(mix) Mixed 6 300 15 0
U7 piger Mixed 6 300 0 0
U8 piger Mixed 8 400 1 0
U9 piger Mixed 8 400 4 0
U10 piger Mixed 8 400 7 0
U11 piger Mixed 11 500 4 0
U12 piger Mixed 11 500 8 0
U13 piger Mixed 11 500 1 0
U14 drenge Mixed 14 500 1 0

Signetud teams

U11 B drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 A drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted 1 A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Vorup A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
DB Fodbold A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Lystrup IF 1 A Lystrup IF Logo Lystrup IF
Viborg FF Viborg FF Logo Viborg FF
DB Fodbold A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub

U6 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 C drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 C drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 C drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 C drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
SMIFF09 2 C SMIFF Logo SMIFF
Langå IK C Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Virup IF 3 C Virup IF Logo Virup IF
Rougsø FF C Rougsø FF Logo Rougsø FF

U8 C drenge 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hsk C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSF C Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
HOG C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Ommersyssel IF C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
HEI 2 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Rougsø FF C Rougsø FF Logo Rougsø FF
Vorup FB C Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Helsted Fremad 3 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Lystrup 1 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
IFA 2 C IF Alliancen Logo IF Alliancen
Dronningborg BK C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Lystrup 2 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
SIF Assentoft 2 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

U9 C drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vorup C Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Helsted 3 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Lystrup IF 2 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
If alliancen C C IF Alliancen Logo IF Alliancen
OMMERSYSSEL IF C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Allingåbro if/Vivild if C Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
RIF 2 C Romalt IF Logo Romalt IF
RIF 1 C Romalt IF Logo Romalt IF
Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Sabro C Sabro IF Logo Sabro IF
HSF C Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
DB Fodbold C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub

U12 A drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SIF Assentoft A SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Kristrup Boldklub A Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Randers Freja FC A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Helsted Fremad IF (A) A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
NBK/AIF A Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub

U11 A drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hornbæk A Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Løgstrup G&IF A Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Vorup FB u11 A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub

U10 A/B drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 3 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Langå IK B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Virup IF 2 B Virup IF Logo Virup IF
Virup IF 1 A Virup IF Logo Virup IF
SMIFF09 1 B SMIFF Logo SMIFF
Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
HSK 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U10 A drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 B drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted 2 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Sif B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
If alliancen B B IF Alliancen Logo IF Alliancen
Hørning IF 1 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
RIF B Romalt IF Logo Romalt IF
HSK B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSF B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Randers Freja B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Rougsø FF B Rougsø FF Logo Rougsø FF
Viborg FF Viborg FF Logo Viborg FF
HEI 1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U8 B drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HSK B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hammel Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Hammel B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
SIF Assentoft 1 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Romalt IF U8/2011 B Romalt IF Logo Romalt IF
HEI 1 B
Allingåbro if /Vivild if B Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
Vorup FB B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Helsted Fremad 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
SSF2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Lystrup 4 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 3 B Lystrup IF Logo Lystrup IF

U8 A drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
SSF1 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
IFA 1 A IF Alliancen Logo IF Alliancen
Dronningborg BK A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub

U7 drenge(mix) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
DB2 Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Helsted Fremad 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Hobro IK A Hobro IK Logo Hobro IK
Helsted Fremad Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
DB1 Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Helsted Fremad 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
vorup fb C Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Kristrup Boldklub 2 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Kristrup Boldklub 1 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Bjerregrav Boldklub C Bjerregrav Boldklub Logo Bjerregrav Boldklub

U11-12 B & C drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Kristrup Boldklub C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Hei2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Helsted Fremad IF (B) B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
PFU 05 B Purhus if
Hei 3 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U13 B/C drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HOG Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Kristrup Boldklub B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Vorup FB 2 C Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Sif B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Vorup FB 1 B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub

U13 A drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 drenge(mix) 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Stavtrup C Stautrup
Kristrup Boldklub 1 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Tvebakkerne 1 B IF Alliancen Logo IF Alliancen
Tvebakkerne 2 B IF Alliancen Logo IF Alliancen
Tvebakkerne 3 B IF Alliancen Logo IF Alliancen
Bjerregrav Boldklub C Bjerregrav Boldklub Logo Bjerregrav Boldklub
U6 Drenge OIF C O.I.F
Skødstrup 1, U6 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Kristrup Boldklub 2 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Vorup FB U6 A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Stavtrup 2 C Stautrup
Skødstrup SF Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U7 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IFA1 U8 piger IF Alliancen Logo IF Alliancen
IF Alliancen B IF Alliancen Logo IF Alliancen
HSF Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Helsted Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U10 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TRIF Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
VFB B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Helsted Fremad Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Romalt pigerne B Romalt IF Logo Romalt IF
Overlund GF B Overlund GF Logo Overlund GF

U11 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Overlund GF A Overlund GF Logo Overlund GF
Romalt tøserne A Romalt
SIF Assentoft SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

U12 piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VFB C Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Helsted Fremad 2 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 1 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
SIF U11 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Kristrup Boldklub U13P Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Unicorns B Ry fodbold Logo Ry fodbold
Romalt pigerne B Romalt IF Logo Romalt IF
IFA-pigerne B IF Alliancen Logo IF Alliancen

U13 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
August 18 2018

Organisation
Kristrup Boldklub
Place
Tirsdalens Skole
Address
Rs. Hougårdsvej 50
Postalcode
8960
City
Randers SØ
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview