BIF CUP 3-Bold

Brædstrup IF indbyder igen til Fair Play børnestævnet

BIF CUP 3-Bold
for U6, U7 og U8 den 24. og 25. november 2018.

Deltag i Jyllands STØRSTE og BEDSTE indendørs 3-Bold stævne,

med plads til 120 hold. Fyld 1 bil med 4 spillere og deltag med 1 hold

eller fyld 2 biler og deltag med 2 hold i samme årgang til reduceret pris.

Der er GRATIS JYSKE BANK kaffe til alle   

Der spilles 3:3 på tværs af banen.

U8 spiller med en Futsal-bold

  Der registreres ingen resultater.

Alle hold er garanteret 5 kampe.

  Vi sørger naturligvis for baneledere.

  Der afholdes fælles præmieoverrækkelse efter hver turnering.

  Der er ens POKALER til alle spillere.

Der spilles i følgende rækker: 

Række:

Køn:

Niveau:

Hold str.:

Bane str.:    

Max antal hold:

U6 (2013)

24/11-2018       

        
Kl. 10:24-12:28


 

 

 

MIX

 


 

Åben

 

Max 4 (5)  

 

13 x 20 m

 

 

18


U7 (2012)

24/11-2018

Kl. 8:20-10:24

MIX

Åben

  Max 4 (5)   

13 x 20 m

 

 

 18



U7 (2012) 

 24/11-2018

Kl. 12:28-16:36

 

 

 MIX

 


 

 Åben

 

 Max 4 (5)

  13 x 20 m

 

 36


U8 (2011) 

 25/11-2018

 

Kl.   8:20-11:04

Kl.   11:04-16:32

 Drenge

 B

Max 4 (5)

 18 x 20 m

 

 

16

8


U8 (2011) 
25/11-2018

 

Kl. 11:04-16:32

Kl. 11:04-16:32



Drenge

Piger



C

Åben

Max 4 (5)

18 x 20 m



16

8

 

 Vi forbeholder os retten til at slå rækker sammen, ændre spilletidspunkt,

 

ændre turneringsform eller aflyse ved for få tilmeldinger.

Stævneform:

 

Stævnet afvikles efter DBU’s Fair Play-principper, det vil blandt andet sige, at

 

  •  
    alle spillere, trænere, ledere og forældre respekterer hinanden og udviser Fair Play.
  •  
     alle medvirker til at skabe en god stemning under stævnet.
  •  
     spillerne hilser på modstandere og baneleder inden kampen.
  •  
    alle spillere får ens præmier i puljen.
  •  målet er at alle børn går glade hjem, hvad enten de har vundet eller tabt.

Pris:
1 hold (4 spillere): kr. 300,-.
Ved tilmelding af flere hold i samme årgang, er prisen kr. 250,- for de efterfølgende hold. Det er også muligt at få 1 ekstra spiller med pr. hold mod en merpris på kr. 50,- pr. spiller. Hvis der ønskes 1 ekstra spiller, skal dette oplyses under "Info" ved tilmeldingen.

Præmier:
Der er ens POKALER til alle spillere og der er max. 4 (5) pr. hold.

Tilmelding:

Her på siden senest den 9. november 2018 efter først til mølle princippet. 

I U7 må der max tilmeldes 4 hold pr. klub i samme periode. 

I U8 må der max tilmeldes 3 hold pr. klub i samme periode.

I U7 er rene pige hold også velkommen og må deltage i rækken under deres årgang, hvis de mener at de passer bedre på dette niveau.

Spørgsmål vedr. tilmelding på e-mail: bifcup@gmail.com

Betaling:
Når tilmeldingen er bekræftet af BIF CUP, skal betalingen ske på reg.nr.: 7240 kontonr.: 1530497 eller MobilePay 45919
Holdet er ikke endeligt tilmeldt før betalingen er registreret!

Ved afbud efter udsendelse af turneringsplaner refunderes stævnegebyret ikke,

dog refunderes 50% hvis afbuddet skyldes vejret.

Program:
Sendes på e-mail til de enkelte hold senest 7 dage før stævnet.

Spillested:

Brædstrup Hallen, Skovvejen 29, 8740 Brædstrup.

 

Se videoen fra vores sidste stævne her:

 www.facebook.com/bifcup3bold/videos/554408438050073/


Se mere om BIF CUP på: www.bifcup.dk

Følg os på facebook: www.facebook.com/bifcup3bold

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8B 08:20-11:04 Mixed 4 300,- Søndag formiddag 22 1
U8B 11:04-16:32 Mixed 4 300,- Søndag middag/effermiddag 9 0
U7 12:28-16:36 Mixed 4 300,- Lørdag eftermiddag 39 0
U7 08:20-10:24 Mixed 4 300,- Lørdag formiddag 20 0
U6 10:24-12:28 Mixed 4 300,- Lørdag formiddag/middag 20 0
U8Pi 11.04-16:32 Mixed 4 300,- Søndag middag/eftermiddag 8 0
U8C 11:04-16:32 Mixed 4 300,- Søndag middag/eftermiddag 19 0

Signetud teams

U8B 08:20-11:04 11 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Sejs-Svejbæk IF U8-4 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Harlev 1 B Harlev IK Logo Harlev IK
Harlev 2 Harlev IK Logo Harlev IK
Harlev 3 Harlev IK Logo Harlev IK
SSF Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Østbirk IF 1 B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Østbirk IF 2 B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
ØBG 1 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Brædstrup IF B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
ØBG 2 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG 3 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg

U8B 11:04-16:32 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag/effermiddag

Teamname LVL Logo Club
Gødvad GIF 1 B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Gødvad GIF 2 B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
HEI 1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
FC Skanderborg 1 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Galten FS 3 C Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Galten FS 2 B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Galten FS 1 B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Gødvad GIF 3 B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF

U7 12:28-16:36 36 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
ØBG Buskelund 2 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Buskelund 3 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Brørup's Rødder C Brørup Gymnastikforening Logo Brørup Gymnastikforening
vorup fb U7 C Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
TIF/ØB C Tørring IF Logo Tørring IF
Gauerslund 4 C Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Daugård IF U7 C Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Brædstrup IF 3 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Horsens fS 3 B AC Horsens Logo AC Horsens
Brædstrup IF 1 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF 2 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Horsens fS 1 A AC Horsens Logo AC Horsens
Horsens fS 2 B AC Horsens Logo AC Horsens
Egebjerg IF 1 C Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Egebjerg IF 2 C Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Egebjerg IF 3 C Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Gauerslund 3 C Gauerslund
Gauerslund 1 C Gauerslund
Stensballe IK 3 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Gauerslund 2 C Gauerslund
Gedved if C Gedved IF Logo Gedved IF
Krigerne B
Lund IF 3 Lund IF Logo Lund IF
Lund IF 1 Lund IF Logo Lund IF
Lund IF 2 Lund IF Logo Lund IF
Herning Fremad 4 Herning Fremad Logo Herning Fremad
Herning Fremad 1 Herning Fremad Logo Herning Fremad
Herning Fremad 2 Herning Fremad Logo Herning Fremad
Herning Fremad 3 Herning Fremad Logo Herning Fremad
TIF 1 B Tjørring IF Logo Tjørring IF
TIF 2 B Tjørring IF Logo Tjørring IF
TIF 3 B Tjørring IF Logo Tjørring IF
HEI 1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 4 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U7 08:20-10:24 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Løsning IF C Løsning IF Logo Løsning IF
Bredballe IF 1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hørning IF 1. B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Løsning IF 2 C Løsning IF Logo Løsning IF
Stensballe IK 1 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 2 Stensballe IK Logo Stensballe IK
LIK U7 B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Hover 1 Hover IF Logo Hover IF
Gedved if Gedved IF Logo Gedved IF
ØBG Buskelund 1 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Ejstrupholm IF C
Hørning IF 2. B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 3. B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 4. B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hover 2 Hover IF Logo Hover IF
Hover 3 Hover IF Logo Hover IF
Hover 4 Hover IF Logo Hover IF

U6 10:24-12:28 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club
ØBG Buskelund ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
SIK U6 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Hovedgård IF Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
FB Fodbold 1 FB Fodbold
FC GOG B FC GOG
Chelsea Fc
FB Fodbold 2 FB Fodbold
Lund if 1 C Lund IF Logo Lund IF
Hover if 1 Hover IF Logo Hover IF
Hover if 2 Hover IF Logo Hover IF
Hover if 3 Hover IF Logo Hover IF
Bredballe IF 1 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Brædstrup IF Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF Piger Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Vinding SF Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Brædstrup IF 2 Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Hatting - Torsted 1 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting - Torsted 2 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U8Pi 11.04-16:32 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
VB C Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
FC Skanderborg 2 C FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
VB 2 B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
FC Skanderborg B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Horsens U7-2 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens U7-1 FC Horsens Logo FC Horsens
FB Fodbold C FB Fodbold
Brædstrup IF Brædstrup IF Logo Brædstrup IF

U8C 11:04-16:32 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Sejs-Svejbæk IF U8-3 C Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Sik1 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Sejs-Svejbæk IF U8-1 C Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Sejs-Svejbæk IF U8-2 C Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Them GF 2 C Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896
Them GF 1 C Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896
HEI 2 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
FC Skanderborg 2 C FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 3 C FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Sik 2 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Galten FS 4 C Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Brædstrup IF C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Hover 1 C Hover IF Logo Hover IF
EIF C Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
24. - November 25 2018

Organisation
Brædstrup IF
Place
Brædstrup Hallen
Address
Skovvejen 29
Postalcode
8740
City
Brædstrup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
bifcup@gmail.com
BIF CUP 3-Bold map

Tournament overview