Safari Fodbold Cup 2018

Stævnet henvender sig i høj grad til de hold, der spiller 3-, 5- og 8-mandsfodbold – både drenge og piger. Safari Fodbold Cup er for børnehold i årgangene U5 til U12.


Afviklingsform
De tilmeldte hold vil blive inddelt i puljer, hvor hvert hold som udgangspunkt spiller 3 kampe fra ca. kl. 09.00 ved klubberne omkring Givskud zoo. Efter afvikling af kampene i puljerne begiver alle deltagerne sig ca. kl. 13.00 til Givskud Zoo.
Ved  3-bold bliver der spillet på baner lige uden for Givskud Zoo.

Overrækkelse af deltagermedaljer
Der er medaljer til alle spillere i de rækker, som er nævnt nedenfor. Holdene skal være til stede ved scenen i Givskud Zoo.

Priser – holdgebyr samt indgangsbilletter
3-mandshold: 75 kr. pr. hold + 70 kr. pr. spiller
5-mandshold: 165 kr. pr. hold + 70 kr. pr. spiller
8-mandshold: 165 kr. pr. hold + 70 kr. pr. spiller
Trænere/leder: 130 kr. pr. person


Klubben betaler holdgebyr, og derudover kan klubben selv bestille det antal spiller/trænerbilletter på spillestedet, det enkelte hold har behov for.
Bestillingsseddel til billetterne bliver medsendt programmet. Klubben skal derefter aflevere bestillingssedlen til DBU Jyllands repræsentant på spillestedet, hvor man vil få udleveret billetterne til Givskud Zoo.

Holdgebyr og spiller- og træner-/lederbilletter bliver opkrævet på klubbens månedsfaktura.


På spillestederne kan forældre, søskende og andre købe billetter til Givskud Zoo til en pris af 130 kr. pr. person for voksne og 70 kr. for børn fra 3-11 år. Normalprisen ved indgangen til Givskud Zoo er 210 kr. pr. voksen (online bestilling 200,00) og 110 kr. for børn fra 3-11 år (online bestilling 100,00) – husk derfor at købe billetter på spillestederne.

Husk, at gyldigt sæsonkort til Givskud Zoo kan benyttes.


Spørgsmål kan rettes til DBU Jylland Region 3: tlf.: 8939 9930
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U12 Drenge 5M Mixed 5 165 0 0
U12 Piger 5M Mixed 5 165 0 0
U12 Piger 8M Mixed 8 165 1 0
U12 Piger 8M Mixed 8 165 1 0
U12 Piger 8M Mixed 8 165 0 0
U11 Piger 5M Mixed 5 165 4 0
U11 Piger 8M Mixed 8 165 0 0
U11 Piger 8M Mixed 8 165 0 0
U10 Piger 5M Mixed 5 165 1 0
U10 Piger 5M Mixed 5 165 0 0
U9 Piger 5M Mixed 5 165 9 0
U9 Piger 5M Mixed 5 165 1 0
U8 Piger 5M Mixed 5 165 6 0
U8 Piger 5M Mixed 5 165 0 0
U7 Piger 3M Mixed 3 75 0 0
U6 Piger 3M Mixed 3 75 0 0
U12 Drenge 8M Mixed 8 165 1 0
U12 Drenge 8M Mixed 8 165 0 0
U12 Drenge 8M Mixed 8 165 0 0
U12 Drenge 8M Mixed 8 165 0 0
U12 Drenge 8M Mixed 8 165 0 0
U11 Drenge 5M Mixed 5 165 0 0
U12 Drenge 8M Mixed 8 165 0 0
U11 Drenge 8M Mixed 8 165 4 0
U11 Drenge 8M Mixed 8 165 4 0
U11 Drenge 8M Mixed 8 165 1 0
U11 Drenge 8M Mixed 8 165 2 0
U10 Drenge 5M Mixed 5 165 10 0
U10 Drenge 5M Mixed 5 165 5 0
U10 Drenge 5M Mixed 5 165 1 0
U9 Drenge 5M Mixed 5 165 3 0
U9 Drenge 5M Mixed 5 165 4 0
U9 Drenge 5M Mixed 5 165 1 0
U8 Drenge 5M Mixed 5 165 10 0
U8 Drenge 5M Mixed 5 165 6 0
U8 Drenge 5M Mixed 5 165 5 0
U7 Drenge 3M Mixed 3 75 24 0
U6 Drenge 3M Mixed 3 75 7 0
U5 Drenge 3M Mixed 3 75 1 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U12 Drenge 5M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger 5M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger 8M 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Strib if C Strib IF Logo Strib IF

U12 Piger 8M 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HA85 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985

U12 Piger 8M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger 5M 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Harte C Harte G&IF Logo Harte G&IF
Skødstrup u11 C Skødstrup SF
Ammitsbøl/Egtved C Egtved If

U11 Piger 8M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger 8M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger 5M 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skødstrup u10 C Skødstrup SF

U10 Piger 5M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 Piger 5M 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tigerne IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Geparderne B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
U9-Formen B Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub
De hurtige Leoparder B Stensballe IK Logo Stensballe IK
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Sejs U9 Piger 1 C Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF

U9 Piger 5M 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Mariehøj IF A Mariehøj IF Logo Mariehøj IF

U8 Piger 5M 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Grimstrup C Grimstrup if
Dalby-pigerne 1 C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby-pigerne 2 C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening

U8 Piger 5M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 Piger 3M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 Piger 3M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge 8M 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vonsild FK B Vonsild FK

U12 Drenge 8M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge 8M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge 8M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge 8M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge 5M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge 8M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge 8M 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skibet United C Skibet IF Logo Skibet IF
VB C1 C Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Sammneholdet C Rårup GIF Logo Rårup GIF
Dalby-Bjert 3 C -

U11 Drenge 8M 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
EGIF B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
FC Skibet B Skibet IF Logo Skibet IF
Dalby-Bjert 2 B -

U11 Drenge 8M 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VB B1 B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U11 Drenge 8M 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Løsning IF B Løsning IF
Dalby-Bjert 1 A -

U10 Drenge 5M 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brædstrup IF C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Frem Thyregod 2 C Frem Thyregod
Frem Thyregod 2 C Frem Thyregod
Silkeborg KFUM C Silkeborg KFUM
Tarp Boldklub C Tarp B
Rårup Vest B Rårup GIF Logo Rårup GIF
Rårup Øst C Rårup GIF Logo Rårup GIF
Voerladegaard IF C Voerladegård IF
Uhre GIF B Uhre GIF
Voerladegaard IF 2 C Voerladegaard

U10 Drenge 5M 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Grimstrup B Grimstrup if
FC Langelinie B Herskind
Fb fodbold hold 1 B Fb fodbold
Fb fodbold hold 2 B FB Fodbold
Fb fodbold hold 1 FB Fodbold

U10 Drenge 5M 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tarp Boldklub A Tarp B

U9 Drenge 5M 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Egtved IF C Egtved IF

U9 Drenge 5M 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
EFB 2 B Esbjerg Fb
EFB 1 B Esbjerg Fb
Ry b B Ry fodbold
SIK B Stensballe IK Logo Stensballe IK

U9 Drenge 5M 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ry a A Ry fodbold

U8 Drenge 5M 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Horsens Freja 2 C Horsens Freja Logo Horsens Freja
Horsens Freja 3 C Horsens Freja Logo Horsens Freja
SSF3 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Grimstrup C Grimstrup if
VSF 2 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
VRI - Mixed C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Vejle FC C Vejle FC
Dalby GF C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Hatting IF A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting - Torsted C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U8 Drenge 5M 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Horsens Freja 1 B Horsens Freja Logo Horsens Freja
SSF2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
TIF B Tjørring IF Logo Tjørring IF
VSF 1 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Bredballe IF U8B B Bredballe IF Logo Bredballe IF

U8 Drenge 5M 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SSF1 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
TIF Tjørring IF Logo Tjørring IF
Bredballe IF U8A A Bredballe IF Logo Bredballe IF

U7 Drenge 3M 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HEI 1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
MIF 2011/2012 Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
MIF 2011/2012 Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
MIF 2011/2012 Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
Middelfart 2 C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Middelfart 3 C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Middelfart 1 C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Ejstrupholmerne C Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
Horsens fs AC Horsens Logo AC Horsens
LIF 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
LIF 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Sønderris SK 1 B Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
Sønderris SK 2 B Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
Sønderris SK 3 B Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
Egtved u7 Egtved IF
Rårup C Rårup GIF Logo Rårup GIF
Middelfart 3 C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 3 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 4 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Horsens fS B Horsens FS Logo Horsens FS
Horsens fS 2 B Horsens FS Logo Horsens FS

U6 Drenge 3M 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bredballe IF 1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 3 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Efb1 B Esbjerg Fb
Efb2 B Esbjerg Fb
Efb3 B Esbjerg Fb

U5 Drenge 3M 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ikast FC C FC Ikast

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
No Club
Place
Klubber nær Givskud Zoo
Postalcode
7323
City
Givskud
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview