LSF - Sydbank Pokal Cup

LSF afholder SYDBANK Pokal Cup Indendørs stævne for de yngste. U6 til U10.

Påsatte dommere til alle kampene

Drenge U6 og U7 hvor der spilles på et niveau.
Drenge U8, U9 og U10 er målrettet niveau C/D spillere.
Piger U7, U8, U9 og U10 niveau B/C.

U6 og U7: 3 mands på halv bane. Max 5 spillere pr. hold og målmanden må IKKE tage med hænder. Der spilles uden resultatnotering og slutspil.

U8, U9 og U10: 5 mands på hel bane. Max 8 spillere pr. hold.

Der spilles efter SBU´s regler

POKALER TIL ALLE OG PRÆMIEOVERRÆKKELSE MED KONFETTI.

Kampene afvikles i Ledøje Smørum idrætscenter. Flodvej 62, 2765 Smørum.

Sidste tilmelding er 4/nov - 2018

Dato:
Søndag d. 18/november - 2018

Pris:
U6/U7 = 350,-
U8/U9/U10 = 400,-

Tilmelding:
Via Staevner.dk

Betaling skal ske til: Sydbank på konto
6814 1102589.
Tilmeldingen er først gældende ved betaling af deltagergebyr.
Husk at oplyse Klub, Årgang, og hold navn på indbetalingen.

Spørgsmål vedr. stævnet: staevne@lsf.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U7 - piger Mixed 5 350 6 0
U8 - piger Mixed 8 400 6 0
U6 - drenge Mixed 5 350 8 0
U7 - drenge Mixed 5 350 38 0
U8 - drenge Mixed 8 400 13 0
U9 - piger Mixed 8 400 9 0
U9 - drenge Mixed 8 400 11 0
U10 - drenge Mixed 8 400 8 1
U10 - Piger Mixed 8 400 6 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U7 - piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hekla 1 C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
BK Union B Boldklubben Union Logo Boldklubben Union
LSF C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

U8 - piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LSF 1 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Hekla 2 C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Kastrup B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
U8-piger A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Hekla 3 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla

U6 - drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LSF 4 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
JIF U6 C JIF Hakoah
LSF 1 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 3 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
B1973 1 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B1973 2 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B1973 3 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev

U7 - drenge 30 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KBQ1 - Sort Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FV1 A Fremad Valby Logo Fremad Valby
FV2 B Fremad Valby Logo Fremad Valby
FV3 C Fremad Valby Logo Fremad Valby
Hvidovre 2 C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Ishøj if 1 Ishøj if
Ishøj if 1 Ishøj if
Ishøj if 2 Ishøj if
Hvidovre IF C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
KBQ1 - Blå Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KBQ1 - Hvid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
LSF C2 C lsf
KB Ninjago Q3 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Spinjitzu Q3 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
LSF U7 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF U7 B2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF U7 C C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
RB 1906 blå A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Lyngby 5 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
NFC Barcelona NFC
NFC Juventus NFC
RB 1906 hvid A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Hareskov 2012 - 1 Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov 2012 - 2 Hareskov IF Logo Hareskov IF
Lyngby 1 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby 2 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby 3 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby 4 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
B19081 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
B1908 2 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

U8 - drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dragør C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
LSF 1 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 3 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
AFK 1 C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
AFK 2 C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
KB B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Løveungerne Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Frem Hellebæk C FREM Hellebæk Fodbold Logo FREM Hellebæk Fodbold
Hareskov Ravnene C Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov Musvågerne C Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov Høgene C Hareskov IF Logo Hareskov IF

U9 - piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LSF1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Tårnby FF U9 C Tårnby FF Logo Tårnby FF
Sengeløse B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
FC Lejre C FC Lejre Logo FC Lejre
Vibys seje piger C Viby IF
Kastrup boldklub Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Vanløse IF C Vanløse IF Logo Vanløse IF

U9 - drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Måløv 1 C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Måløv 2 C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
KIF 1 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
KIF 2 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Køge Boldklub C1 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge Boldklub C2 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
HVB C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Stenløse C Stenløse BK Logo Stenløse BK
LSF1 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF2 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

U10 - drenge 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hik C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
LSF 1 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Ishøj if 1 C Ishøj if
Ishøj if 2 Ishøj if
Veksø if C Veksø if

U10 - Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ledøje smørum B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Skumfiduserne C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
FFK C Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
BCF Lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Ledøje-Smørum Fodbold
Place
Ledøje-Smørum Hallen
Address
Flodvej 62
Postalcode
2765
City
Smørum
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview