Champions League Indoor Kunst Cup

Champions League for Kids Indoor Kunst Cup 2018 I samarbejde med Indoor Club i Ballerup afholder vi kæmpe indestævne på de nyanlagte indendørs kunstbaner. Banestørrelse 29x17 meter med store mål. Bander hele vejen rundt. Minimum 5 kampe pr. hold af 8 min og afsluttes inden for 2 timer Spillere: 4 eller 5 mand på banen heraf en målmand (2 udskiftere) Pris pr. hold 500,00 MAX 16 hold pr række – hurtig tilmelding anbefales Personlig præmie til alle i U7-U9 i samarbejde med Pokalshoppen. Personlig præmie til 1. - 3. plads i U10--U14 i samarbejde med Pokalshoppen. Rækker kan blive sammenlagt ved få tilmeldinger
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U7 Mixed 5 500 17 1
U7 Mixed 5 500 11 1
U8 Mixed 5 500 9 0
U8 Mixed 5 500 18 0
U9 Mixed 5 500 11 0
U9 Mixed 5 500 27 0
U10 Mixed 4 500 1 0
U10 Mixed 4 500 11 0
U11 Mixed 4 500 0 0
U11 Mixed 4 500 11 0
U12 Mixed 4 500 1 0
U12 Mixed 4 500 3 0
U13 Mixed 4 500 2 0
U13 Mixed 4 500 1 0
U14 Mixed 4 500 0 0
U14 Mixed 4 500 2 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U7 11 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk 1 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
HVB1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Roskilde KFUM blå A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
KBQ1 - Hvid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KBQ1 - Blå Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HUI 1 A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
BSV 2 A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 3 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
HUI 2 Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Juventus A A

U7 9 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
BSV 3 C Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Roskilde KFUM hvid C KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
KBQ1- sort Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Stenløse BK 1 B Stenløse BK Logo Stenløse BK
Stenløse BK 2 B Stenløse BK Logo Stenløse BK
Stenløse BK 3 B Stenløse BK Logo Stenløse BK
HVB2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
BSV 1 B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk

U8 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Løveungerne 1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
RB-A A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
KB Ajaxa A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
FCK 1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Gentofte Fodbold Akademi Grå A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Jyllinge FC 1 A Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Jyllinge FC 2 B Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Hekla 1 A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla

U8 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Løveungerne 2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
NAB C Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
Vallensbæk IF 1 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
RB-B B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB-B2 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Nørrebro United Nørrebro United Logo Nørrebro United
Vallensbæk IF 3 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
KB Barcelona B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Chelsea B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FCK 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Herlev IF B Herlev IF Logo Herlev IF
Gentofte Fodbold Akademi Sort B Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Hekla 2 C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla

U9 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Allerød FK A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
BK Fremad Amager A A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Kastrup A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
HIK Hvid A HIK
HIK Blå A HIK
KB 2010 D A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
RBK A Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
FC holte blå A FC Holte Logo FC Holte
Skovshoved Sort A Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
AFA amager-fodboldakademi
KB U9 Hvid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U9 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB 2010 "T2" C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Falstarz 2 C Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
U9 krudtugler B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
LBK 1 B Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
LBK 2 B Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
Himmelev-Veddelev Boldklub U9 B1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Kastrup B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Falstarz B NFA
B82 Hold 1 C B82 Virum Logo B82 Virum
B82 Hold 2 C B82 Virum Logo B82 Virum
KB 2010 D Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Ørestad IF 2 C Ørestad IF
FC Holte C FC Holte Logo FC Holte
Allerød Hvid Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
KB U9 Blå B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Himmelev-Veddelev Boldklub U9 B2 C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Ørestad IF 1 B Ørestad IF
KB 2010 - "T" B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Allerød Blå Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Nif 2 Næstved IF Logo Næstved IF
Nif Næstved IF Logo Næstved IF

U10 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HI A Herlev IF Logo Herlev IF

U10 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TIIF B Torslunde-Ishøj IF
Vestia 2 B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Gundsølille Gun's B Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Vanløse IF B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Vestia 2 B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
KB U10 Chelsea B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HIK2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HI 2 B Herlev IF Logo Herlev IF

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B.93 2008 CK C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
TFC Taastrup FC Logo Taastrup FC
Ålholm IF 1 B Ålholm IF
Ålholm IF 2 C Ålholm IF
Valby Boldklub I B Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Valby Boldklub II C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
B.93 2008 CK 2 C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Himmelev-Veddelev BK B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U12 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fremad Amager A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager

U12 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LB C Bk Lejerbo

U13 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Viferne A -

U13 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bjæverskov IF B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov

U14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LSF HVID B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF RØD B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
No Club
Place
Ballerup Indoor
Address
Telegrafvej 6
Postalcode
2750
City
Ballerup
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview