B 67 CUP 2019

Odenseklubben B67 indbyder hermed igen i år, til vores traditionsrige indendørsstævne lørdag d.23.februar 2019. Vi gør opmærksom på, at dette er et stævne for breddespillere. Der spilles efter DBU-FYN regler for indefodboldstævner. Der er guldmedaljer til alle spillere i rækkerne U6 til U9. (man må gerne have piger med) Der er præmier til finalepulje i rækkerne U10 til U15. Gebyr: Kr.300 for U6 og U7 Gebyr: kr. 350,- U8 til U14 (man må gerne have piger med) Stævnegebyret betales ved tilmelding på konto: Jysk Bank Reg.nr. 6610 Kontonr. 0010143322 Tilmeldingsfrist er d.1.februar 2019. Tilmelding på staevner.dk. BEMÆRK: Tilmelding er bindende og begrænsning i antal hold kan forekomme, hvorfor "først til mølle-princippet" vil blive anvendt for tilmeldte hold, der har betalt. Man skal være ankommet til hallerne senest 30 min før puljestart og melde sin ankomst ved stævnekontoret. U6 og U7 vil blive spillet i Skt. Klemens hallen. Program udsendes ca. 14 dage før stævnet på mail. Spørgsmål kan rettes til Kim Gejbøl 25535858 el. Jakob Madsen 30362520 Vi glæder os til at se jer. Med de bedste sportslige hilsner Stævneudvalget i B.67
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 6 300 Lørdag Kl 08,00 19 0
U7 Mixed 6 300 Lørdag kl 08,00 19 0
U8 Mixed 8 350 Lørdag 21 0
U9 Mixed 8 350 Lørdag 26 0
U10 Mixed 6 350 Lørdag 12 0
U11 Mixed 6 350 Lørdag 18 0
U12 Mixed 6 350 Lørdag 11 0
U13 Mixed 6 350 Lørdag 12 0
U13 A Mixed 6 350 Lørdag 0 0
U14 Mixed 6 350 Lørdag 10 0
U15 Mixed 6 350 Lørdag 0 0

Signetud teams

U6 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Kl 08,00

Teamname LVL Logo Club
Dalum 5 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 4 B Dalum IF Logo Dalum IF
Næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
BBB1 Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB2 Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB3 Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Næsby 2 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Team Årslev Bk C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
SKFIF 1 B Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening
SKFIF 2 C Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening
BM C Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Næsby 3 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
MG og BK 2 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
MG og BK 3 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
MG og BK 1 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Dalum 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
ØB 1 C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
ØB 2 C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub

U7 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl 08,00

Teamname LVL Logo Club
Dalby 1 B Dalby IF Logo Dalby IF
SKFIF 3 C Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening
ÅB’s Gulddrenge B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
BBB1 B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 2 B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Sanderum 1 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 3 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Otterup Boldklub 1 Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Otterup Boldklub 2 Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Dalby 2 B Dalby IF Logo Dalby IF
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Næsby 1 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
SKFIF 2 C Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening
SKFIF 1 C Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening
Middelfart 1 B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Middelfart 2 C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK

U8 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dalum 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum if B Dalum IF Logo Dalum IF
Allesø B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Stenstrup IF B Stenstrup IF Logo Stenstrup IF
Sanderum Boldklub B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 4 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Erritsø GIF 3 C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
SFB B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SFB 2 C Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SKFIF 2 B Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
B1909 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Sanderum 3 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 1 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
SKFIF 1 C Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening
Erritsø GIF 1 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Erritsø GIF 2 C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
B67 B B.67 Logo B.67

U9 26 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Skt. klemens 1 B Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening
Skt. klemens 2 C Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening
BBB B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Egebjerg 2 C Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Egebjerg 1 B Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Næsby 3 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Hårslev 1 B Hårslev Boldklub Logo Hårslev Boldklub
Hårslev 2 C Hårslev Boldklub Logo Hårslev Boldklub
Rolfsted C Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Kerteminde 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Næsby 2 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 1 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Sfb1 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Sfb2 C Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
OKS 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
allesø C Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
OKS 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Dalum IF 5 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 4 B Dalum IF Logo Dalum IF
B.67 Odense C B.67 Logo B.67
Kerteminde 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Sanderum C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Dalum IF 3 C Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 C Dalum IF Logo Dalum IF

U10 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Sanderum (U9-hold) Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Skt. klemens B Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening
KFUM B KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Egebjerg Fodbold C Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Højby Hvid C Højby S&G Logo Højby S&G
Næsby 1 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Rolfsted B Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Korup Ubberud B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Korup Ubberud C Ubberud IF Logo Ubberud IF
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
B67 B B.67 Logo B.67

U11 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Marienlyst 1 B Marienlyst Logo Marienlyst
Marienlyst 2 B Marienlyst Logo Marienlyst
Marienlyst 3 B Marienlyst Logo Marienlyst
Fjordager 3 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
SfB U10 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Otterup Boldklub 2 B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Otterup Boldklub 1 B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
KFUM 2 C Kfum.s bk Odense
Gaueslund if 1 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Egebjerg Fodbold C Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
KFUM 1 B Kfum.s bk Odense
Fjordager 1 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager 2 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
KRFK C KRFK Logo KRFK
Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
B67 B B.67 Logo B.67
Korup-Ubberud C Ubberud IF Logo Ubberud IF
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U12 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Sanderum BK B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Odense KFUM 1 B KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Odense KFUM 2 C KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
OKS Blå B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS Rød B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS Stribet C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Nr. Lyn 1 C Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Nr. Lyn 2 C Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
PFK B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Tåsinge f.b. B Tåsinge Forenede Boldklubber Logo Tåsinge Forenede Boldklubber
B67 B B.67 Logo B.67

U13 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
TPI-1 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI -2 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI - 3 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
OB Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
NK biler B
TPI Pigerne B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Ubberud B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Ubberud 2 B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BBB blå B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB rød B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
B.67 Odense B B.67 Logo B.67

U13 A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U14 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Gislev 1 C Gislev IF Logo Gislev IF
Gislev 2 C Gislev IF Logo Gislev IF
Fjordager IF 9 C Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager IF 8 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Stjernen/Thurø 1 B Thurø Boldklub Logo Thurø Boldklub
Stjernen/Thurø 2 B Thurø Boldklub Logo Thurø Boldklub
OB B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
B.67 Odense B B.67 Logo B.67
OB ( grønne ) C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB ( stribede ) C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
February 23

Organisation
B.67
Place
FKS HALLEN
Address
TRANEHØJ 5
Postalcode
5260
City
Odense sø
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
kcgejbol@gmail.com

Tournament overview