Høje Kolstrup Stævne 2018

Høje Kolstrup Boldklub, Aabenraa afholder indendørs fodboldstævne for drenge og piger i rækkerne U6-U15.
Det foregår i vores hal Agoraen i weekenden 16-18. november 2018.

Der vil være personlig præmie til alle i rækkerne U6 og U7. Fra U8 til U15 vil der være præmie til nr. 1 og nr. 2.
Derudover vil der undervejs i rækkerne U8 til U15 være spurtpræmier for flotte mål, gode redninger og fine detaljer.
Der vil være en lille forfriskning til alle spillere og trænere :-) 

VI garantere alle minimum 3 kampe, og der spilles efter DBU Jyllands regler.
Kampprogram bliver sendt ud pr. mail en uge inden stævnet.

Holdgebyret betales på dagen enten kontant eller via mobilepay. Ønsker man at overføre beløbet til bankkonto inden stævnet, så kontakt undertegnede.

Spilledagene er fastlagte, men spilletidspunkter er ind til nu vejledende, og vi forbeholder os ret til ændringer og evt. sammenlægning af rækker hvis nødvendigt.
Bemærkt at U14 og U15 spilles som én række. Det har vi valgt, da det er et forsøg fra DBU Jylland Region 4.

Angiv gerne niveau ved tilmelding! Vi niveauindeler rækkerne, hvis det giver mening ud fra antal tilmeldinger.

NB: Ved udeblivelse eller afbud mindre end 14 dage forinden, betales holdgebyret stadig.

VI GLÆDER OS TIL AT TAGE I MOD JER!
Stævneansvarlig: Line Bruhn Jørgensen - 61435338.
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U6 MIX Mixed 5 270 1 0
U6/U7 MIX Mixed 5 270 8 0
U8/U9 PIGER Mixed 7 270 4 0
U8 DRENGE Mixed 7 270 10 0
U9 PIGER Mixed 7 270 0 0
U9 DRENGE Mixed 7 270 10 0
U10 PIGER Mixed 7 270 0 0
U10 DRENGE Mixed 7 270 7 0
U10/U11 PIGER Mixed 7 270 9 0
U11 DRENGE Mixed 7 270 8 0
U12/U13 PIGER Mixed 7 270 8 0
U12 DRENGE Mixed 7 270 2 0
U13 PIGER Mixed 7 300 0 0
U12/13 DRENGE Mixed 7 270 7 0
U14/U15 PIGER Mixed 7 300 3 0
U14/U15 DRENGE Mixed 7 300 9 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 MIX 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6/U7 MIX 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ødis IF U7 B Ødis IF
Broager 1 C Broager UI Logo Broager UI
AaBK 4 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
HKB 1
Broager 2 Broager UI Logo Broager UI
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
AaBK 2 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

U8/U9 PIGER 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gauerslund C Gauerslund Fodbold IF
HKB
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

U8 DRENGE 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl 1 A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 3 C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
HKB
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Lysabild 2 Lysabild SG Logo Lysabild SG
Lysabild 1 Lysabild SG Logo Lysabild SG
Hedensted 1 og 2 (HIF) B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted 1 og 2 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hørup B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening

U9 PIGER 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 DRENGE 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Starup 2 B Starup UIF Logo Starup UIF
Felsted Felsted IF
HKB
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
SUB 1 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 3 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Starup 1 A Starup UIF Logo Starup UIF
AaBK 2 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Hørup UI B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening

U10 PIGER 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 DRENGE 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hylkedrengene C Baunehøj FC
HKB
AaBK 1 C Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
AaBK 2 C Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Vonsild B B Vonsild
Vonsild C C Vonsild
Hørup UI C Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening

U10/U11 PIGER 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vonsild FK Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
AaBK 2 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Ribe BK Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Egen UI Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U11 DRENGE 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Strib 2 B Strib IF Logo Strib IF
HKB
Strib 3 Strib IF Logo Strib IF
Fjelstrup C Fjelstrup IF
Strib 1 B Strib IF Logo Strib IF
AaBK 2 C Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
AaBK 1 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
BUI 11 B Broager UI Logo Broager UI

U12/U13 PIGER 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vsf u12 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Gråsten C Gråsten Boldklub
Vamdrups piger B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
AaBK Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
AaBK U13 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
The New A -
Midtals IF B Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening

U12 DRENGE 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 PIGER 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12/13 DRENGE 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Æ Hjokæ knajte C Hjordkær Ungdoms- & Idrætsforening
HKB 1
Team de lyserøde elefanter B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Smølferne B
christiansfeld C Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF

U14/U15 PIGER 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
HKB Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81

U14/U15 DRENGE 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AaBK U15-2 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
AaBK U15-3 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
AaBK U15-1 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
HKB B Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
Sponsoreret af Britta Nielsen C
TP-Montage B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Ensted/AaBK U15 B Ensted IF
Hedensted B Hedensted IF Logo Hedensted IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
No Club
Place
Agora
Address
Nyløkke 4
Postalcode
6200
City
Aabenraa
Sport
Soccer
Type
IndoorCup
Høje Kolstrup Stævne 2018 map

Tournament overview