NRUI Julestævne 2018

NRUI JULESTÆVNE 2018

 "nu skal julemaden væk - 4 dage med fodbold"

Så programmet klar, download den her på siden eller hent den på nrui.dk under fanen NRUI Julestævne.


VI MANGLER 3 HOLD
- tilmeld jer på staevner.dk eller ring til JC på 40254381


Fredag d. 28 
1 x U19/herre senior A
 

Lørdag d. 29
1 x u-13 Dr A
 

Søndag d. 30
1 x U12 piger A
 
 
 

TILMELDING
Al tilmelding forgår over www.staevner.dk - Et hold bliver først registret når
holdgebyret er betalt (i vil modtage en mail med den endelige tilmelding)

Betaling på reg.nr.: 7729 konto nr.: 1116257

Hvis I har problemer med tilmelding på stævner.dk, kan der tilmeldes på vores mail
nruijulestaevne@gmail.com – HUSK at skrive ved tilmelding jeres klubnavn, kontaktperson, årgang
og mail. I vil få en bekræftelse når tilmeldingsgebyret er betalt.

INDBYDELSE FINDES PÅ www,nrui.dk/ (meget snart)

 

*Dame senior/U18 og Herre senior/U19.................450 kr.
*Drenge A-rækker U13, U14, U15, U17.................450 kr.
*Pige A-rækker U14, U16....................................450 kr.
Drenge B/C-rækker U13, U14, U15, U17...............350 kr.
Drenge A/B/C-rækker U8, U9, U10, U11, U12........350 kr.
Piger B/C-rækker U14, U16..................................350 kr.
Piger A/B/C-rækker U,8 U10, U12.........................350 kr.
Micro hold (U6, U7)**...........................................225 kr
**Bemærk, U6+U7 spiller med 4 spillere på banen + 2 udskifter (ingen målmand)

 

VIGTIGT
Angiv holdets styrke som A, B eller C niveau
Dette er gældende for ALLE rækker fra U8 til Dame senior/U18 og Herre senior/U19
Der kræves 8 hold i en række/niveau før det kan opdeles i A, B eller C niveau

VIGTIGT ved tilmelding - ALLE elite spillere med højt niveau hører ikke hjemme i B/C rækkerne. DERFOR meld til i de rigtige niveauer! I værste fald udlukkes spillere/hold fra stævnet.

 

PRÆMIER
*Pengepræmier – bestem selv hvor meget i vinder i drenge A-rækkerne, i U13, U14, U15, U17 og U14 pige A, U16 pige A og dame A - og herresenior A ( herre B - 50 kr pr point )
Præmierne beregnes efter følgende koncept:
¤ 300 kr. for sejr
¤ 100 kr. for uafgjort
(Resultat i ordinær spilletid er gældende)

Finale holdene kan fx vinde præmier på følgende beløb:
Et vinderhold der fx har vundet 7 kampe, får udbetalt 2100 kr. Det tabende finalehold får udbetalt halvdelen af det optjente beløb, fx 6 sejre + 1 nederlag, giver en udbetaling på halvdelen af 1800 kr. i alt 900 kr. I finalerunder med 3 hold får 3. pladsen udbetalt 1/3 af det optjente beløb.

Præmier øvrige rækker
I U6 og U7 er der i år statuetter til alle deltager. I alle øvrige rækker spiller finaledeltagerne om statuetter og pokaler.


TILMELD ALLEREDE NU!

Sidste år med 344 hold og mange hold på venteliste - så få tilmeldt
Tilmeldingsfristen er den 4. december 2018
”Jo før, jo bedre planlægning”


VIGTIGE HOVEDPUNKTER FOR NRUI JULESTÆVNE
¤ Angiv holdets niveau som A, B eller C
Er der for få hold i et niveau, forbeholder vi os ret til at lægge to niveauer sammen - enten som A/B eller B/C
¤ Antal hold i de forskellige rækker: En række/niveau skal minimum bestå af 8 hold (der skal minimum være 16 hold for at ombryde i to slutspil)
Stævneledelsen forbeholder sig ret til at lukke for tilmeldinger i en række/niveau, også før tilmeldingsfristens udløb.
¤ Tid/kampe: Alle hold minimum 4 kampe á 8 min. U6 og U7 dog 4 kampe á 6 min.
¤ Regler: I alle rækker spilles efter DBU Jyllands love og regler, dog er Senior Herre/U19 en række og ligeledes er Dame senior/U18 en række.
OBS!! Alle ungdomsspillere, skal hvis stævneledelsen mener det nødvendigt kunne fremvise gyldigt sygesikringsbevis eller andet dokumentation for overholdes af aldersgrænserne.
Overholdes disse regler ikke, er det lig med taber dømt kamp eller udelukkelse.
¤ Alle rene pige hold kan spille i drenge rækker der er et år yngre.
¤ Til hold der kommer langvejs fra og mangler en overnatning: (sjælland, fyn mm)
Ring til stævneledere, Kjeld eller Jens Chr. og så kan vi finde en pakkeløsning sammen med Helle Hallen.
¤ Programmet: Stævneprogrammet vil blive uploadet på stævner.dk i ca. midten af december måned (hvis i ønsker at få den tilsendt på mail, giv et kald)
OBS!! Yngste årgang starter normalt først på spilledagene.
¤ Sted: Helle Hallerne, Vrenderupvej 40C – 6818 Årre
¤ Stævneledere/kontakt:

Kjeld Kristensen - 29 40 63 90 | Jens Chr. Schultz - 40 25 43 81 | Helle Schultz - 40 23 23 36
eller skriv til vores mail, nruijulestaevne@gmail.com

 

Se mere på vores facebookside, hvor vi også sætter billeder og andet info op - www.facebook.com/nruijulestaevne/

 

VIGTIGT
Angiv holdets styrke som A, B eller C niveau
Dette er gældende for ALLE rækker fra U9 til Dame senior/U18 og Herre senior/U19
Der kræves 8 hold i en række/niveau før det kan opdeles i A, B eller C niveau

VIGTIGT ved tilmelding - ALLE elite spillere med højt niveau hører ikke hjemme i B/C rækkerne. DERFOR med til i de rigtige niveauer! I værste fald udlukkes spillere/hold fra stævnet.

 

TILMELD ALLEREDE NU!

Sidste år med 344 hold og mange hold på venteliste - så få tilmeldt 
Tilmeldingsfristen er den 4. december 2018
”Jo før, jo bedre planlægning”

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U9 drenge årg.10 Mixed 27 0
U12 drenge årg.07 Mixed 30 0
U16 piger årg.04/03 Mixed 21 0
U17 drenge årg.02/03 Mixed 27 2
U8 drenge årg.11 Mixed 20 1
U14 drenge årg.05 Mixed 25 1
U14 piger årg.06/05 Mixed 21 0
U19/herre senior Mixed 35 0
U10 piger årg.10/09 Mixed 14 0
U11 drenge årg.08 Mixed 36 0
U13 drenge årg.06 Mixed 33 0
U18/dame senior Mixed 24 0
U6 p/d årg.13 Mixed 7 1
U7 p/d årg.12 Mixed 19 6
U8 piger årg.12/11 Mixed 0 0
U10 drenge årg.09 Mixed 38 1
U12 piger årg.08/07 Mixed 22 0
U15 drenge årg.04 Mixed 30 2

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U9 drenge årg.10 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Super HTS drenge 2 C Tistrup BK Logo Tistrup BK
Spangsbjerg IF B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
JBS C Janderup Billum Samarbejde
Super HTS drenge 1 C Tistrup BK Logo Tistrup BK
Varde 1 (A) A Varde if
Varde 2 ( A) A Varde if
Læborg B Læborg GU
Skovlund/Ansager C Ansager IF
varde 3 (B) B Varde if
Ribe BK 1 A Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Ribe BK 2 C Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
NRUI 1 A Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Årre Boldklub B Årre Boldklub
varde 4 ( B) B Varde if
Spangsbjerg IF B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
De blå drenge B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Sønderris SK C Sønderris Sportsklub
Vinding SF1 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Grindsted GIF B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF

U12 drenge årg.07 28 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skjern Bank A Aadum Idræts- og Ungdomsforening
SSK 2 B Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
Vamdrup IF B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Ikast FC A Ikast FC Logo Ikast FC
Blåbjerg fodbold C Blåbjerg
HTS A SIG THORSTRUP
Dakkedak Østjylland B
B/c C Jerne if
Spangsbjerg IF 1 A Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Starup IF 2 C Starup
Starup IF 1 A Starup
SSK 1 B Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
Smølferne B
NRUI/Årre 1 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
NRUI/Årre 2 B Årre Boldklub
Bredballe boys B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hjerting IF 1 A Hjerting IF Logo Hjerting IF
Hjerting IF 2 C Hjerting IF Logo Hjerting IF
The A Team A
Grindsted 2 B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
"Rie's gamle drenge" C -
Hviding IF A Hviding IF
Varde IF1 A Varde IF
Varde IF2 B Varde IF
Varde IF3 B Varde IF
Spangsbjerg IF 2 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Grindsted 1 A Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Grejs-Lindved B Boldklubben Sport Grejsdalen Logo Boldklubben Sport Grejsdalen

U16 piger årg.04/03 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Var-det-Varde A Varde if
Impact Pigerne A
Brædstrup C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Error B
Team PICIt B
Mejrup A Mejrup GU Logo Mejrup GU
Kolding Queens A KoldingQ
NRUI 4 A Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
FC Allstars A Jerne If
NRUI 1 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
NRUI 2 C Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
KoldingQ A KoldingQ
Blåbjerg B
Drenge Magneterne A
Popo pigerne C Varde IF
Team HEG C Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF

U17 drenge årg.02/03 20 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
De Utrolige A
FBS Als B Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
De Gæve Gutter C Jbs
Sydbank - Hedensted A
Nakkestive Nikkedukker B Alslev Sport & Kultur
HTS C Tistrup BK Logo Tistrup BK
BareSkrivNoget A
Team Easy On A
Muchachos Juvenes A
Ginga FC B -
Ostemis B Esbjerg fb
Alutagrender.dk B
Helle FC 2 B
Helle FC 1 B
Putins Snigskytter A -
Team X A fc midtjylland
Junge byg A Filskov if
Aflyst B
Team Pixels A -
GMR A

U8 drenge årg.11 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
De blå drenge B Bredballe IF Logo Bredballe IF
KFUM 2 C Herning KFUM Logo Herning KFUM
KFUM 1 B Herning KFUM Logo Herning KFUM
Spangsbjerg if 1 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
HFK 3 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 1 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Varde if 3. C Varde if
Varde if 2. B Varde if
Varde if 1. A Varde if
NRUI 1 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
HTS Boys C Tistrup BK Logo Tistrup BK
Spangsbjerg if 2 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Grindsteds drenge B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Bramming B 1 A Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Bramming B 2 C Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub

U14 drenge årg.05 23 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TP-Montage B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
CT Byg Vejle A
EfB A Esbjerg Fb
HTS B Tistrup BK Logo Tistrup BK
Hammel Drenge C Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
team Ditzel A
Blåbjerg Fodbold C Blåbjerg Fodbold
Spangsbjerg 1 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg 2 C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
De polske pølser A AC Horsens Logo AC Horsens
Claus´ trylledrenge A Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Hedensted A Hedensted IF Logo Hedensted IF
NRUI 3 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Team Midtjylland B Team Midtjylland
A.S.huse/Brødboxen A Outrup Boldklub
NRUI 2 C Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
NRUI 1 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Jensens Truckservice B Skibet IF Logo Skibet IF
Mig og veninderne C
Spar Nord Vejle A
Team Easy On A Herning Fremad Logo Herning Fremad
De jyske traktore B Horsens FS Logo Horsens FS
mot A -

U14 piger årg.06/05 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vildbjerg SF A Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
KoldingQ A KoldingQ
Pigerne med den røde tud C HTS
Nissebanden C Horne/Tistrup/Sig
NRUI 1 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
NRUI 2 C Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Autopartner-De søde oliepiger 1 A
Autopartner-De søde oliepiger 2 B
Team Macco B Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening
Hansi's nissepiger B
Tjæreborg pigerne B Tjæreborg IF
Byens Guldsmed A
Tuba Bos piger A Grimstrup IF

U19/herre senior 31 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TAKSATOR.NU A AC Horsens Logo AC Horsens
Paulsen Regnskab A
Telesikring C Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Gram C Gram Idrætsforening
Deloitte A Agerbæk SF
Tommys tumper B
Schou-Lauridsen C Agerbæk SF
Starup Auto A Agerbæk SF
Den Jyske sparekasse A
Vorbasse BK B Vorbasse Boldklub af 1912
Tækkemand Peter Berg B
Peter og de andre kopier B
Mother Lovers A
Universal Transport (U18) B Skibet IF Logo Skibet IF
MOT G&U A -
Sunny IF C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Nordenskov C Nordenskov UIF
FC polo A
Søstrene Lauridsen C Tistrup BK Logo Tistrup BK
Nordic Art A
FadBamsen FC B Varde IF
Gabriel på Banen A
Team easy on B
Lem BK B Lem Boldklub
Bjørne brødrene A Brørup Gymnastikforening Logo Brørup Gymnastikforening
Æ Knaaaaaaaag A HTS
Hestene B Vorbasse Boldklub af 1912
Flødefødderne A Agerbæk SF
Tårnvej Biler Grindsted B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Joga Bonito A
Lely Auto A

U10 piger årg.10/09 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RIBE BK A Ribe BK
Varde IF A Varde IF
Team VAB B Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
Snejbjerg Girls B Snejbjerg SG&I
NBSIF A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NRUI 2 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
NRUI 1 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
HTS B Tistrup BK Logo Tistrup BK
Vinding SF Piger 2 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding SF Piger B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U11 drenge årg.08 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ask B Alslev Sport & Kultur
NBSIF 2 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF 1 A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Gauerslund if 1 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund if 2 C Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
HIF 2 B Hjerting IF Logo Hjerting IF
HIF 1 B Hjerting IF Logo Hjerting IF
Good Boys B varde
Starup IF C Starup IF
De seje drenge A Billund IF
Sønderris B Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
Bramming B2 C Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Bramming B1 A Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Varde 1 A Varde IF
NRUI 2 C Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Varde 2 C Varde IF
Gørding C Gørding Lourup Idrætsforening
NRUI 1 C Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
DANPAL A
Dream Team C
Mejdal B Mejdal GIK Logo Mejdal GIK
Grindsted GIF B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Agerbæk SF B Agerbæk SF
Hts B Horne tistrup sig

U13 drenge årg.06 25 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Indover B -
Team netIP/LA Travel 2 A
Team netIP/LA Travel 1 A
Varde IF 3 B Varde IF
Varde IF 2 B Varde IF
Ribe BK B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Varde IF 1 B Varde IF
Loose Canons A
Nordenskov 4 C Nordenskov UIF
Nordenskov 3 C Nordenskov UIF
Nordenskov 2 C nordenskov uif
Nordenskov 1 B Nordenskov UIF
FLP Løverne A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Fortnite Boys B Tistrup BK Logo Tistrup BK
Skjern 1 B Skjern GF Logo Skjern GF
EfB’s Teletubbies A Esbjerg fB
Onuachu Wonderkids C
Sportmaster Vejle A
Sjakk drengene A -
De fantastiske fem C
Black & White B -
Skjern 2 B Skjern GF Logo Skjern GF
Skjern 3 C Skjern GF Logo Skjern GF
Skjern 4 C Skjern GF Logo Skjern GF
Skjern 5 C Skjern GF Logo Skjern GF

U18/dame senior 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helle-dusseda B
Bøllerne B Balle musik- og idrætsefterskole
By MIX A
SIF Qajebajer B Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
No name A -
Rød Stue B Jerne IF
Vikar Landsholdet B Varde IF
Team Dakke Dak B Varde if
DE TØSERNE B Tistrup BK Logo Tistrup BK
Old boys A Jerne if
NRUI 1 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
NRUI 2 C Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
TEAM 10 A Team 10
Mors julegrise B Jerne IF
SINE-pigerne B Sportsefterskolen SINE
Årre 2 B Årre Boldklub
BB B Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
DanBolig Grenå B
Jerne IF B Jerne IF
Årre 1 B Årre Boldklub

U6 p/d årg.13 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Prutbananerne B Tjæreborg if
Hjerting 1 Hjerting IF Logo Hjerting IF
Hjerting 2 Hjerting IF Logo Hjerting IF
NRUI 1 Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Spangsbjerg IF 2 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF

U7 p/d årg.12 12 confirmend signups, 6 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF 2 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF 3 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Ribe 1 Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
NRUI 1 Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Football Fighters Hjerting IF Logo Hjerting IF
The COOL boys Hjerting IF Logo Hjerting IF
The Champions Hjerting IF Logo Hjerting IF
Varde IF 1 B Varde IF
Team grindsted Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's databa
Grindsted C Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
ØBG Buskelund 1 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg

U8 piger årg.12/11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 drenge årg.09 32 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Spangsbjerg IF 1 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Hts C Horne tistrup sig
Ikast FC A
Spangsbjerg IF 2 C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Jelling United B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jerne IF 3 C Jerne IF
Kolding Boldklub B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Kolding Boldklub C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Kolding Boldklub A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Hjerting IF (1) B Hjerting IF Logo Hjerting IF
Hjerting IF (2) C Hjerting IF Logo Hjerting IF
Årre B Årre Boldklub
Tjæreborg if A Tjæreborg if
Team Jelling B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
NRUI 1 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Fysioterapi & Sportsskadescenter Herning A -
HFK 1 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 3 C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
FC Papegøjen C Gørding Lourup Idrætsforening
Bredebro IF A Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Gauer Drengene C Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Nbsif B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Gadesalonen A Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Sundals Drenge B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Jerne 1 A Jerne IF
Jerne IF 2 B Jerne IF
F.C Powerhosting A
Tarp 1 A Tarp B
Tarp 2 B Tarp B
Tarp 3 C Tarp B
Agerbæk SF C Agerbæk SF

U12 piger årg.08/07 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kravlenisserne A HTS
Julebukkene C HTS
ØBG B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Rødding A Rødding
Team Nisse B Varde IF
Power Girls B Gørding Lourup Idrætsforening
Rudolfs tøser A Varde IF
GGIF 2 C Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Vatnisserne C HTS
NBSIF A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NRUI 1 A Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
GGIF 1 C Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
NBSIF 2 B NBSIF
GGIF 3 C Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Spangsbjerg IF 1 C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF 2 C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Tarp 1 B Tarp Boldklub
Tarp 2 A Tarp Boldklub
NBSIF Pigerne C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF B NBSIF
U12 Ulvetøserne A -

U15 drenge årg.04 24 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bjert IF B
Smølf FC A Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
De Hvide Ulve A
Sugemalle C Varde IF
Kagedej C Varde If
CT Byg Vejle A
HTS B Tistrup BK Logo Tistrup BK
vinding sf C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Black Wolves A -
Team Ib og Agge B Bording IF Logo Bording IF
Starup IF B Starup
SPORT DIREKT SKJERN A
NRUI Piger B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Fars frikadunser A
Kolding B3 C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Kolding B2 C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
“Hello there” C Varde IF
De Røde Djævle B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
De Røde Engle B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Tømrer+Murer Jensen//Jensen A Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
Christmas Allstars B
IF92 C Esbjerg If 92 Fodbold Logo Esbjerg If 92 Fodbold
Årre Boldklub B Årre Boldklub
LaCHRISerne A AH if

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Place
Helle Hallerne
Address
Vrenderupvej 40C
Postalcode
6818
City
Årre
Sport
Soccer
Type
IndoorCup
NRUI Julestævne 2018 map

Tournament overview