DALBY-STÆVNET 2018

Dalby stævnet er kendt som det gode breddestævne for B og C spillere Vi opfordrer jer til at tilmelde jeres hold på det rigtige niveau så alle for god oplevelse Ved manglende tilmeldinger slåes rækkerne sammen. Der er præmier til alle spillere til og med U 9. I de andre rækker er der præmier til de to bedste Ved flere puljer i samme årgang spilles der semifinale og finale med præmier til alle 4 hold Betaling sker ved ankomst kontant eller mobilpay på nr. 50201 Stævnetlf. 28606756 Bemærk at det er Dalby på FYN Fra u5 til u 7 er prisen 250 3 hold for 600 øvrige rækker er prisen 300 pr hold Vi ses til et godt stævne DALBY IF.
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U 13 PIGE C Mixed 4 300 3 0
U 11 PIGE C Mixed 4 300 0 0
U 12 PIGE C Mixed 4 300 0 0
U 10 PIGE C Mixed 4 300 0 0
U 14 DRENGE C Mixed 4 300 5 0
U 13 DRENGE C Mixed 4 300 0 0
U 12 DRENGE C Mixed 4 300 4 0
U 9 PIGE Mixed 5 300 1 0
U 12 DRENGE B Mixed 4 300 8 0
U 15 PIGE B Mixed 4 300 1 0
U 14 PIGE B Mixed 4 300 4 0
U 13 PIGE B Mixed 4 300 4 0
U 12 PIGE B Mixed 4 300 0 0
U 11 PIGE B Mixed 4 300 1 0
U 10 PIGE B Mixed 4 300 0 0
U 8 PIGE Mixed 5 300 0 0
U 15 DRENGE B Mixed 4 300 2 0
U 13 DRENGE B Mixed 4 300 5 0
U 11 DRENG B Mixed 4 300 2 0
U 16 Pige C Mixed 4 300 10 0
U 10 DRENGE C Mixed 4 300 1 0
U 9 DRENGE Mixed 5 300 15 0
U 8 DRENGE Mixed 5 300 18 0
U 7 Mix Mixed 3 250 8 0
U 6 Mix Mixed 3 250 9 0
U 15 DRENGE C Mixed 4 300 4 0
U 14 DRENGE B Mixed 4 300 4 0
U 11 DRENGE C Mixed 4 300 4 0
U 10 DRENGE B Mixed 4 300 4 0
U 5 Mix Mixed 3 250 0 0
U 16 Pige B Mixed 4 300 7 0
U 16 Drenge C Mixed 4 300 3 0
U 16 Drenge B Mixed 4 300 3 0
U 15 PIGE C Mixed 4 300 1 0
U 14 PIGE C Mixed 4 300 1 0
U 17 Drenge Mixed 4 300 3 0
U 19 Drenge Mixed 4 300 5 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U 13 PIGE C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Næsby BK C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Langeskov 1 C Langeskov IF Logo Langeskov IF

U 11 PIGE C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 12 PIGE C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 10 PIGE C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 14 DRENGE C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
KMD 4 C Dalby IF Logo Dalby IF
KMD 3 C Dalby IF Logo Dalby IF
OB ( de grønne ) C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB ( stribede ) C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U 13 DRENGE C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 12 DRENGE C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OKS Blå C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
KB C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
LIF 1 Langeskov IF Logo Langeskov IF
Munkebo U 12 C C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U 9 PIGE 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Korup/Ubberud C Korup IF Logo Korup IF

U 12 DRENGE B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OKS Rød B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
KB UNITED B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Aarslev B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Morud B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Munkebo U12 B B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
LIF 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF
De UInge Løver B

U 15 PIGE B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 14 PIGE B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TPI 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 1 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U 13 PIGE B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KRFK 1 B KRFK
KRFK 2 B KRFK
Langeskov 2 B Langeskov IF Logo Langeskov IF

U 12 PIGE B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 11 PIGE B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF B Dalum IF Logo Dalum IF

U 10 PIGE B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 8 PIGE 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 15 DRENGE B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OB B OB
OB2 B OB

U 13 DRENGE B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB/KR70/Dalby 2 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KB/KR70/Dalby 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
B67 Odense B B.67 Logo B.67
Munkebo U13 Bad boys B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo U13 Sweet boys Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U 11 DRENG B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Marienlyst 2 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U 16 Pige C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OKS C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
søhus stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Tårup IF C Tårup IF Logo Tårup IF
KMB B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
KMB A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Årslev C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub

U 10 DRENGE C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 9 DRENGE 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Allesø Allesø
Munkebo 1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 2 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
BM C Marienlyst Logo Marienlyst
HPTI B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Kerteminde 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Egebjerg 2 C Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Næsby 1 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Dalby C Dalby IF Logo Dalby IF
Egebjerg 1 B Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold

U 8 DRENGE 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Kerteminde 3 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Holluf Pile 2 C Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Kerteminde 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 2 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
OB 3 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Holluf Pile 1 B HPTI
NGIF B Nyborg G&IF Logo Nyborg G&IF
Dalum 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
Sanderum Boldklub Hold 1 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub Hold 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
OB 1 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Holluf Pile 3 C

U 7 Mix 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalby Dalby IF Logo Dalby IF
Kerteminde 1. C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
HPTI 1 B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
HPTI 2 C Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
HPTI 3 C Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Otterup Boldklub 1 Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Otterup Boldklub 2 Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Munkebo U7 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U 6 Mix 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalby 2 Dalby IF Logo Dalby IF
Dalby 1 Dalby IF Logo Dalby IF
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 3 C Dalum IF Logo Dalum IF
Munkebo U6 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Næsby 1 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U 15 DRENGE C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KMD 4 C Dalby IF Logo Dalby IF
KMD 1 C Dalby IF Logo Dalby IF
KMD 2 C Dalby IF Logo Dalby IF
KMD 3 B Dalby IF Logo Dalby IF

U 14 DRENGE B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KMD 2 B Dalby IF Logo Dalby IF
KMD 1 B Dalby IF Logo Dalby IF
Team Odense B Marienlyst Logo Marienlyst
OB ( stribede) B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U 11 DRENGE C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Dalby C Dalby IF Logo Dalby IF
Dalby 2 C Dalby IF Logo Dalby IF

U 10 DRENGE B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalby B Dalby IF Logo Dalby IF
Bm 3 B Marienlyst Logo Marienlyst

U 5 Mix 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 16 Pige B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
nr lyn B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
TOQ B Marienlyst Logo Marienlyst
Tårup IF B Tårup IF Logo Tårup IF
TOQ 2 B Marienlyst Logo Marienlyst
Årslev B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub

U 16 Drenge C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Svigermors drømme fra Munkebo C
Bazze FC C Vejen sf
fc tøffelheltene C Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening

U 16 Drenge B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
international Immigrants Warriors B Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
KMB Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U 15 PIGE C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 14 PIGE C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Næsby BK C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U 17 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Victor og hans geder A Victor og hans gedder
Provstegård A
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK

U 19 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalby 3 Dalby IF Logo Dalby IF
Dalby 1 C Dalby IF Logo Dalby IF
Dalby 2 C Dalby IF Logo Dalby IF
Traepillerfyn.dk A Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Altid god for en øl B

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Dalby IF
Place
Hindsholmhallen
Address
Dalby Bygade 5
Postalcode
5380
City
Dalby
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview