Holmegaard Cup 2018

Holmegaard Boldklub inviterer for 4 år i træk, til medajle og pokal stævne den 27. 28. og 29. december 2018. Der spilles efter DBU´s regler, og i følgende årgange: Mixhold U6 og U7, 3 mands. Drenge U8 – U9, 5 mands. U10 – U14, 4 mands. Piger U14, 4 mands. Der kan forekomme kampe som spilles efter kl. 18 fredag og lørdag. Der er pokaler til 1, 2, og 3 pladsen og medaljer til 4 og 5 pladsen, i hver pulje. Som noget nyt, har vi udvidet med en ekstra dag, så vi kan tilbyde årgange ned til U5, samtidigt har vi også gjort det muligt at deltage med speciel hold for udviklingshæmmede. Spillested: Holmegaard hallen, Glasværksvej 1, 4684 Holmegaard Holdgebyr: (U6 – U7 kr. 350,-) (U8 – U14 kr. 450,-) Indbetales på konto: reg.nr. 5479 konto 0666758. Tilmeldingsfrist: 10. december 2018. Hvis der ikke er tilmeldinger nok på det enkelte niveau, vil disse blive lagt sammen.
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U5 Mixed 5 300 0 0
U6 Mixed 5 350 10 0
U7 Mixed 5 350 15 0
Special Hold Handica Mixed 6 200 0 0
U8 Mixed 7 450 11 0
U9 Mixed 7 450 3 0
U9 Mixed 7 450 6 0
U9 Mixed 7 450 5 0
U10 Mixed 6 450 2 0
U10 Mixed 6 450 2 0
U10 Mixed 6 450 10 0
U11 Mixed 6 450 0 0
U11 Mixed 6 450 0 0
U11 Mixed 6 450 8 0
U11 Mixed 6 450 7 0
U12 Mixed 6 450 2 0
U12 Mixed 6 450 7 0
U12 Mixed 6 450 1 0
U13 Mixed 6 450 8 0
U13 Mixed 6 450 6 0
U13 Mixed 6 450 5 0
U14 Mixed 6 450 4 0
U14 Mixed 6 450 2 0
U14 Mixed 6 450 3 0
U14 Mixed 6 450 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U5 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NIF 1 A Næstved IF Logo Næstved IF
HG Blå Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Rød Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Hvid Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG sort Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
NIF 2 B Næstved IF Logo Næstved IF
HGB 1 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB 2 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB 3 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
B73 Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse

U7 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Greve Fodbold B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
NFC X NFC
HG fodbold 2 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Fuglebjerg IF C Fuglebjerg IF
Suså IF C Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
VIF 2 Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF 1 Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF 3 Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
HGB 2 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB 1 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
NFC Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
HGB 3 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HG Fodbold B HG Fodbold

Special Hold Handica 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HG hvid Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG blå Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Næstved hvid
Næstved grøn Næstved IF Logo Næstved IF
VIF B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Faxe C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Aik 65 Strøby (Gul) B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Aik 65 Strøby (Sort) B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Sørbymagle IF B Sørbymagle idrætsforening
HGB 2 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB 1 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub

U9 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HG 1 A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Haslev 1 A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Nif A Næstved IF Logo Næstved IF

U9 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HG 2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 3 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Nif 2 B Næstved IF Logo Næstved IF
RIF U9 C Rønnede idrætsforening
VIF B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Holmegaard GB B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub

U9 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Haslev 4 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 3 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 2 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Nif 3 C Næstved IF Logo Næstved IF
Nif 4 C Næstved IF Logo Næstved IF

U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Næstved - Hvid B Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved - Grøn B Næstved IF Logo Næstved IF

U10 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AIK 65 Strøby C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Møns drenge 2 Møns FK Logo Møns FK
Møns drenge 1 mfk
Såby fodbold Saaby Fodbold Logo Saaby Fodbold
Holmegaard C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HG 1 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Holbæk B&I C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Fuglebjerg IF C Fuglebjerg IF
TOF C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Næstved IF C Næstved IF Logo Næstved IF

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HG Hvid C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG blå B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Grøn B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Rød Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
FSI B Føllenslev Særslev IF
talenterne B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Næstved IF B Næstved IF Logo Næstved IF

U11 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Præstø IF - E C Præstø IF
Dalby (2) C Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
HGB (Blå) C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB (Gul) C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Dalby C Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
TOF C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold

U12 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ringsted IF A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Fodsålerne A -

U12 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Præstø IF - N C Præstø IF
Everyday Super Service B Haslev
SUSÅ grøn C Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
SUSÅ GUL C Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
The legend boys C Næstved IF Logo Næstved IF
Fuglebjerg IF C Fuglebjerg IF
Præstø IF - C C Præstø IF

U12 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Præstø IF - K B Præstø IF

U13 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2 A Solrød FC Logo Solrød FC
Hjortsdrenge
Atletico A
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Holbæk B&I A1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
HGB Y A Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub

U13 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ringsted B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Svend Gønge B IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
HGB Z B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Holbæk B&I B B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

U13 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Holbæk B&I C1 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I C2 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Fuglebjerg IF C Fuglebjerg IF
HGB Ø C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB Å C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub

U14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HGB B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Næstved IF B Næstved IF Logo Næstved IF

U14 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
elektriker.dk Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
De Helt Vilde B
Team weekend B

U14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Holmegaard Glasværks Boldklub
Place
Holmegaard Hallen
Address
Glasværksvej 1
Postalcode
4684
City
Holmegaard
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview