Sparekassen Sjælland-Fyn Cup 2019

Langeskov IF og Sparekassen Sjælland-Fyn, Langeskov har hermed fornøjelsen, at indbyde til indefodboldstævne i Langeskov Hallerne.

Lørdag den 19. januar 2019 - Niv. B/C.

Drenge U 6 og U 7: 3 mod 3 på tværs af banen.

Drenge U 11, U 13 og U 14.

Piger *U 9/U 10: 5 mod 5 (*ændring DBU Fyn 25/10 2018)

Piger  U 12.

 

Søndag den 20. januar 2019 - Niv. B/C.

Drenge U 8, U 9 og *U 10: 5 mod 5.

Drenge U 12, U 15 og U 16.

Piger U 14.

Vi tilstræber at inddele holdene i puljer med 5 eller 6 hold, der spille alle mod alle i kampe af maksimalt 6 minutters varighed.

Der må maksimalt deltage 7 spillere pr. hold.

U 6 og U 7: Maksimalt 6 spillere pr. hold.

U 8, U 9, *U 10 og Piger *U9/10: Maksimalt 8 spillere pr. hold.

Præmier:

Der er spurtpræmier til alle hold, når puljen er spillet færdig. Der vil også være præmier til vinderne af puljerne.

 

Startgebyr 300 kr. pr. hold skal indbetales samtidig med tilmelding på reg.nr. 1551 konto 3217833531 eller MobilePay 21 75 18 99. Husk oplysninger på indbetaling - ID.nr. og klubnavn.

Tilmelding senest 31. december 2018.

 

Program udsendes i uge 2 - 2019

Spørgsmål til Sparekassen Sjælland-Fyn Cup 2019: Knud Knudsen 21 75 18 99 eller mail lif.sparekassenfyn@gmail.com.

Se også www.langeskovif.dk - Sparekassen Sjælland-Fyn Cup

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U 6 (2013) Mixed 6 300 9 0
U 7 (2012) Mixed 6 300 6 0
U 11 (2008) Mixed 7 300 3 0
U 13 (2006) Mixed 7 300 5 0
U 14 (2005) Mixed 7 300 9 0
P U 9/10 (2010-2009) Mixed 8 300 8 0
P U 12 (2007) Mixed 7 300 4 0
U 8 (2011) Mixed 8 300 16 0
U 9 (2010) Mixed 8 300 13 0
U 10 (2009) Mixed 8 300 14 0
U 12 (2007) Mixed 7 300 12 0
U 15 (2004) Mixed 7 300 10 0
U 16 (2003) Mixed 7 300 10 0
P U 14 (2005) Mixed 7 300 9 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U 6 (2013) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Årslev Bk C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
SUB 1 C SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
LIF 1 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 3 Langeskov IF Logo Langeskov IF
Kerteminde 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
TEST HOLD B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Kerteminde 1 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U 7 (2012) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SUB 2 C SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
SUB 3 C SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
Kerteminde 1. C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
LIF 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 3 C Langeskov IF Logo Langeskov IF

U 11 (2008) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LIF 3 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 B Langeskov IF Logo Langeskov IF

U 13 (2006) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SUB Ullerslev C Ullerslev
LIF 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
EL:Con B Otterup B & IK
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI

U 14 (2005) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NK biler B
Fjordager IF C Fjordager IF Logo Fjordager IF
KMD B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Munkebo B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KB B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
LIF B Langeskov IF Logo Langeskov IF
OB ( stribede) C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB ( grønne ) C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB ( stribede) C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

P U 9/10 (2010-2009) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NGIF 1 B Nyborg G&IF Logo Nyborg G&IF
NGIF 2 C Nyborg G&IF Logo Nyborg G&IF
Odense KFUM C KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
LIF B Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 C Langeskov IF Logo Langeskov IF

P U 12 (2007) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Årslev 3 B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
LIF B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Årslev 1 B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Årslev 2 B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub

U 8 (2011) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
Holluf Pile 1 C Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Holluf Pile 2 C Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Holluf Pile 3 C Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Kerteminde 2 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 3 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Sanderum Boldklub Hold 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
B1909 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
LIF 3 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 C LIF
Rolfsted C Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening

U 9 (2010) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sanderum Boldklub U8 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Dalum IF 2 C Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 C Dalum IF Logo Dalum IF
Dalby IF C Dalby IF Logo Dalby IF
LIF 2 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
Krfk C Krfk
B1909-1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
LIF 1 C Langeskov IF Logo Langeskov IF

U 10 (2009) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tved 1 B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Ebberup 1 B Ebberup IF
Ebberup 2 B Ebberup IF
Fraugde B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Rolfsted B Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
LIF 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
Næsby/Allesø 1 B Allesø Fodbold
Næsby/Allesø 2 C Allesø Fodbold
SUB Ullerslev C SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
Odense KFUM 1 B KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Odense KFUM 2 C KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense

U 12 (2007) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalum 2 C Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Dalum 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
LIF 2 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Søhus Stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Fjordager IF B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Tåsinge f.b. B Tåsinge Forenede Boldklubber
Tommerup Hold 1 C Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
Tommerup Hold 2 C Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub

U 15 (2004) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TPI 2 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Under uret B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Fjordager 2 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Kirkeby IF C Kirkeby Idrætsforening
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Fjordager IF C Fjordager IF Logo Fjordager IF
KMD1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KMD2 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
LIF B Langeskov IF Logo Langeskov IF
TPI 1 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U 16 (2003) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fraugde 1 A Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde 2 B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
MF Energi B Billund IF
LIF A Langeskov IF Logo Langeskov IF
klunkemos fc B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub

P U 14 (2005) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nr.Lyn B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
LIF 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 3 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
Glamsbjerg IF B Glamsbjerg IF
Marienlyst 2 C Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 1 C Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Langeskov IF
Place
Langeskov Hallerne
Address
Børmosevej
Postalcode
5550
City
Langeskov
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview