Skals Cup 2018

 

Det er med stor fornøjelse, at Skals Fodboldforening - Valkyrien igen i år kan indbyde til det populære indefodboldstævne for børne- og ungdomsspillere: 

 

Skals Cup (skalscup.dk)

 

DATO: 17. - 18. november samt  24. - 25. november.

STED: Skals Idrætscenter, Kærvej 9, 8832 Skals, tlf. 86 69 41 50.

Skals Cup er et bredde-stævne, hvor der skal være plads til alle, - og vi vil gerne have, at der bliver flest mulig jævnbyrdige og spændende kampe. Vi følger derfor DBU’s ”Holdninger og Handlinger”, - således at der i rækkerne U6 - U12 ikke tælles resultater og ikke findes vindere, og der er rigtig fine præmier til ALLE spillere. I de øvrige rækker er der personlige præmier til min. nr. 1 og nr. 2 i hver række.

Der garanteres MINIMUM 4 KAMPE PR. HOLD !

SPILLERANTAL: Max. 6 spillere pr. hold, - dog undtaget U6 - U7, hvor der spilles Jyske 3-bold efter DBU-Jyllands regler. U8 spiller på hel bane!

RÆKKER: Hvor der udbydes både en ”AB-række” og en ”BC-række” er:
”AB-rækken” tiltænkt A-spillere samt de stærkere B-spillere, og
”BC-rækken” tiltænkt C-spillere samt de svagere B-spillere.

PRÆMIER: I U6 - U12 er der fine præmier til ALLE spillere.
U6 - U7 (3-mands): Præmier til 5 spillere pr. hold, - ekstra præmier kan tilkøbes (25 kr/spiller).
U8 - U12: Præmier til 6 spillere pr. hold, - ekstra præmier kan tilkøbes (25 kr/spiller).

I øvrige rækker er der personlige præmier til minimum nr. 1 og nr. 2 i hver række (max. 6 pr. hold, - her kan der ikke tilkøbes ekstra præmier). I U16 - U19 er der kontante præmier til vinderne.

DOMMERE: Alle kampene dømmes af vore egne dommere.

PROGRAM: Offentliggøres på skalscup.dk ca. en uge før spilledato.

TILMELDING: Efter ”først-til-mølle-princippet”, - rækkerne kan blive overtegnede… 

BETALING på stævnekontoret inden første kamp!  (OBS: U19-drenge skal betale samtidig med tilmeldingen via MobilePay på nr. 73287, og husk at opgive holdnavn!).

(OBSDer tages forbehold for ændring af  de forventede spilletidspunkter (se nedenfor), samt evt. sammenlægning af rækker/årgange ved for få tilmeldinger i en række...)

Yderligere information på vores hjemmeside skalscup.dk


Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U13 Drenge 2006 "AB" Mixed 4 400 Søn 25/11 formiddag 8 0
U12 Drenge 2007 "BC" Mixed 4 350 Søn 18/11 middag 15 0
U11 Piger 2008-09 Mixed 4 350 Søn 18/11 middag 8 0
U11 Drenge 2008 "BC" Mixed 4 350 Søn 18/11 formiddag 14 0
U9 Mix 2010 Mixed 4 350 Lør 17/11 middag 30 0
U8 Mix 2011 Mixed 4 350 Lør 17/11 formiddag 24 0
U19 Drenge 2000-2001 Mixed 4 500 Søn 25/11 eftermiddag 6 0
U18 Piger 2001-2003 Mixed 4 500 Søn 25/11 eftermiddag 1 0
U16 Drenge 2003 Mixed 4 500 Lør 24/11 eftermid/aften 17 0
U14 Drenge 2005 "BC" Mixed 4 400 Lør 24/11 middag 15 0
U13 Piger 2006-07 Mixed 4 400 Lør 24/11 formiddag 8 0
U13 Drenge 2006 "BC" Mixed 4 400 Lør 24/11 formiddag 9 0
U12 Drenge 2007 "AB" Mixed 4 350 Lør 17/11 eftermiddag 3 0
U11 Drenge 2008 "AB" Mixed 4 350 Lør 17/11 middag 3 0
U10 Drenge 2009 "BC" Mixed 4 350 Lør 17/11 eftermiddag 12 0
U10 Drenge 2009 "AB" Mixed 4 350 Lør 17/11 formiddag 6 0
U7 Mix 2012 Mixed 3 250 Lør 17/11 formiddag 18 0
U6 Mix 2013 Mixed 3 250 Lør 17/11 formiddag 12 0
U15 Piger 2004-05 Mixed 4 400 Søn 25/11 eftermiddag 20 0
U15 Drenge 2004 "BC" Mixed 4 400 Søn 25/11 formiddag 10 0
U15 Drenge 2004 "AB" Mixed 4 400 Søn 25/11 formiddag 0 0
U14 Drenge 2005 "AB" Mixed 4 400 Søn 25/11 formiddag 0 0
U17 Drenge 2002 Mixed 4 500 Søn 25/11 eftermiddag 10 0
Slettet Mixed 0 0
Slettet Mixed 0 0
Slettet Mixed 0 0
Slettet Mixed 0 0
U12 Piger 2007 Mixed 4 350 Søn 18/11 middag 11 0

Signetud teams

U13 Drenge 2006 "AB" 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 25/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Knejterne B TVS
Vejgaards Drenge A Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Hatting/Torsted IF Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Eastside 2 Eastside
Eastside 1 Eastside
FUIK Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub

U12 Drenge 2007 "BC" 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 18/11 middag

Teamname LVL Logo Club
KVIK/Aalestrup IF KVIK/Aalestrup IF
HA85 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 2 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Farsø/Ullits C Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Vinding sf A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
BMK 90 BMK 90 Logo BMK 90
Ans IF Ans IF Logo Ans IF
SUB88 1 B Skals Fodboldforening Logo Skals Fodboldforening
SUB88 2 B Skals Fodboldforening Logo Skals Fodboldforening
Farsø/Ullits 2 Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Simon IK Vest
Mariager IK Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Aars IK B Aars IK Logo Aars IK
Randers KFUM Randers KFUM Logo Randers KFUM

U11 Piger 2008-09 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 18/11 middag

Teamname LVL Logo Club
Ommersyssel IF 2 C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
ØBG C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Ommersyssel IF 1 A Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Thisted FC (2)
Hammerum IF Hammerum IF
Thisted FC B Thisted FC Logo Thisted FC
Overlund GF Overlund GF Logo Overlund GF
Mejdal-Halgård Mejdal GIK Logo Mejdal GIK

U11 Drenge 2008 "BC" 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 18/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
KVIK/Aalestrup IF KVIK/Aalestrup
Houlkær 2 Houlkær IF Logo Houlkær IF
KVIK/Aalestrup IF Kvik/Aalestrup IF
SUB 88 SUB 88
Vindblæs Boldklub (2) Vindblæs Boldklub
Vindblæs Boldklub (1) Vindblæs Boldklub
Løgstrup G&IF B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
BMK90 B BMK 90 Logo BMK 90
BMK90 C BMK 90 Logo BMK 90
Mariager IK Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Spentrup B Spentrup IF Logo Spentrup IF

U9 Mix 2010 26 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 17/11 middag

Teamname LVL Logo Club
Viborg Søndermarken IK B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Ommersyssel If C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
BMK Banditterne C BMK 90 Logo BMK 90
HSK A Hadsten Sportsklub
Højslev Station (1) B Højslev Station
SUB 88 SUB 88
NUGF C Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Nordvestmors BK Nordvestmors BK
Støvring IF Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Højslev Station (2) C Højslev Station 2
Arden U9 C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Ikast FC Ikast FC Logo Ikast FC
GUG Boldklub A Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
VFF B Viborg FF Logo Viborg FF
Gødvad GIF B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Gødvad Gif A Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
GUG Boldklub B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
9560 C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Vridsted if C Vridsted Idrætsforening Logo Vridsted Idrætsforening
Skive IK Skive IK Logo Skive IK
Spentrup B Spentrup IF Logo Spentrup IF
HSK C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
OGF1 A Overlund GF Logo Overlund GF
OGF2 C Overlund GF Logo Overlund GF
Alhedens IF C Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
Viborg Søndermarken IK C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U8 Mix 2011 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 17/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Markens drenge, SIK4 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Viborg FF 1 A Viborg FF Logo Viborg FF
Viborg FF 2 C Viborg FF Logo Viborg FF
Skive Egeris 2 C Skive IK Logo Skive IK
Skive Egeris 1 B Skive IK Logo Skive IK
Markens drenge, SIK1 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
Overlund Gf B Overlund GF Logo Overlund GF
Skive IK Resen 2 C Skive IK Logo Skive IK
Skive Ik Resen B Skive IK Logo Skive IK
Ravnsbjerg IF A Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Ikast FC A Ikast FC Logo Ikast FC
Markens drenge, SIK5 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Galten If C Galten If
Galten If A Galten If
BT-SVIF B BT-SVIF
SUB 88 C Borup Idrætsforening
Markens drenge, SIK2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Markens drenge, SIK3 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Sydmors IF C Sydmors
Bjerringbro Tigers B Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF

U19 Drenge 2000-2001 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 25/11 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U18 Piger 2001-2003 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 25/11 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U16 Drenge 2003 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 24/11 eftermid/aften

Teamname LVL Logo Club
PFU - U16 C PFU05 Logo PFU05
Eastside Eastside
Kjellerup If Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
Foulum If (2) Foulum If
Foulum If 1 Foulum If
Team Brazil Team Brazil
Løgstrup B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Mandals Nisser B Stillinge IF Logo Stillinge IF
Hanstholm Køkken B
SUB 88 1 B Skals Fodboldforening Logo Skals Fodboldforening
SUB 88 2 B Skals Fodboldforening Logo Skals Fodboldforening
Sub til opingi A
De gamle Hunde B

U14 Drenge 2005 "BC" 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 24/11 middag

Teamname LVL Logo Club
Kristrup 1 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Kristrup 2 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
IK Vest Ranum
SMS Fjends Mønsted IF Logo Mønsted IF
Løgstrup G&IF B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
SUB 88 SUB 88
Sills Drenge B Bording IF Logo Bording IF
Løgstrup G&IF 2 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Løgstrup G&IF 3 C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Aalestrup If Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
PFU - U14 C PFU05 Logo PFU05
BMK C BMK 90 Logo BMK 90

U13 Piger 2006-07 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 24/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Sjørslev C Sjørslev-Demstrup Idrætsforening Logo Sjørslev-Demstrup Idrætsforening
SUB 88 B Ulbjerg Idrætsforening Logo Ulbjerg Idrætsforening
Rosendal IK IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Ommersyssel If Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF

U13 Drenge 2006 "BC" 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 24/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Ommersyssel IF C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Jarl Arden IF IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Team X Struer
Team X pro Struer
Mejrup GU Mejrup GU Logo Mejrup GU
SUB 88 SUB 88
Eastside Overlund GF Logo Overlund GF
FUIK (1) Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
FUIK (2) Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub

U12 Drenge 2007 "AB" 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 17/11 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BMK 90 BMK 90 Logo BMK 90
NUGF Viborg 1 A Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken

U11 Drenge 2008 "AB" 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 17/11 middag

Teamname LVL Logo Club
Houlkær 1 A Houlkær IF Logo Houlkær IF
Barca Boys A
Stoholm IF Stoholm IF Logo Stoholm IF

U10 Drenge 2009 "BC" 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 17/11 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Skive ik Resen 2 Skive IK Logo Skive IK
Feldborg/Haderup IF Feldborg/Haderup If
Skive IK - Egeris Skive IK Logo Skive IK
SUB 88 B Skals Fodboldforening Logo Skals Fodboldforening
LGIF U10D B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Rebild Syd Haverslev
Rebild Syd Haverslev
Nordvestmors BK C Nordvestmors BK
Feldborg/Haderup IF (2) Feldborg/Haderup IF
VFF C Viborg FF Logo Viborg FF

U10 Drenge 2009 "AB" 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 17/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Skive ik Resen 1 Skive IK Logo Skive IK
Skivw IK - Egeris Skive IK Logo Skive IK
Viborg Søndermarken IK Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Houlkær IF Houlkær IF Logo Houlkær IF
Team Sct. Jørgen A Overlund GF Logo Overlund GF
Aalestrup IF Aalestrup

U7 Mix 2012 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 17/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Aalestrup IF Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
Houlkær If (2) Houlkær IF Logo Houlkær IF
Houlkær If Houlkær IF Logo Houlkær IF
Skive IK - Egeris 2 Skive IK Logo Skive IK
Foulum If Foulum If
Overlund GF 2 C Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund GF 1 C Overlund GF Logo Overlund GF
IF Jarl Arden U7 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Viborg Søndermarken 3 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Viborg Søndermarken 2 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Viborg Søndermarken 1 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Bjerringbro IF Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF
TVS Tjele Vest Sport
Skive IK - Egeris 1 Skive IK Logo Skive IK
LGIF Løgstrup
Helsted Fremad 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Alhedens IF Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
Helsted Fremad 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U6 Mix 2013 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 17/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Skive IK - Aakjær 1 Skive IK Logo Skive IK
Ikast FC Ikast FC Logo Ikast FC
Viborg Søndermarken 2 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Viborg Søndermarken 1 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Nørager/Rørbæk IF Nørager/Rørbæk If
BT/SVIF BT/SVIF
SIF Små Fødder A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
KVIK/AIF KVIK/AIF
Skive IK - Åakjær (2) Skive IK Logo Skive IK
Løgstrup U6 Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening

U15 Piger 2004-05 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 25/11 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Tjørring IF Tjørring IF Logo Tjørring IF
VHo8 B VH08-mariagerfjord
Skive IK (1) Skive IK Logo Skive IK
Skive IK (2) Skive IK Logo Skive IK
Team Viborg Team Viborg Logo Team Viborg
Vildbjerg SF Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Hansens gardiner Højslev Station If
Happy feets Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening
Wanyama guns B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
IF Jarl Arden IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Mejrup A Mejrup GU Logo Mejrup GU
HGF U15 Hammel
Skive ik åkjær 1 C Skive IK Logo Skive IK
Sdif pigerne C Sjørslev-Demstrup Idrætsforening Logo Sjørslev-Demstrup Idrætsforening
Skive ink åkjær 2 C Skive IK Logo Skive IK

U15 Drenge 2004 "BC" 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 25/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Alhedens IF Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
Rebild Syd Rebild Syd
TVS Tjele Vest Sport
Aalestrup IF Kvik/Aalestrup If
KVIK KVIK/Aalestrup
Løgstør IF Løgstør IF Logo Løgstør IF
Bording IF Bording IF Logo Bording IF
BMK C BMK 90 Logo BMK 90
SUB88 2 C Skals Fodboldforening Logo Skals Fodboldforening
SUB88 1 C Skals Fodboldforening Logo Skals Fodboldforening

U15 Drenge 2004 "AB" 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 25/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club

U14 Drenge 2005 "AB" 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 25/11 formiddag

Teamname LVL Logo Club

U17 Drenge 2002 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 25/11 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Trommer FC A
IL på svampe C
Kongerne af Svendborg Vojens
Erik noget....
Jeus får Jesu får
Nissum Pinguins Nissum
SES King

Slettet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Slettet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Slettet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Slettet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger 2007 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 18/11 middag

Teamname LVL Logo Club
Hanstholm IF Hanstholm Idrætsforening Logo Hanstholm Idrætsforening
Hammel Gf Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Farsø/Ullits IK Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Overlund GF Overlund GF Logo Overlund GF
Banditterne Borup Idrætsforening
Bøllerne Borup Idrætsforening
Løgstrup C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
24. - November 25 2018

Organisation
Skals Fodboldforening
Place
Skals Idrætscenter
Address
Kærvej 9
Postalcode
8832
City
Skals
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
skalscup@skalsff.dk
Skals Cup 2018 map

Tournament overview