Gladsaxe / CC Sportswear Cup

 INDBYDELSE TIL INDENDØRS FODBOLDTURNERING


CC Sportswear - Bagsværd Hovedgade 79 - 2880 Bagsværd - Tlf.: 4444 0734

MANGLER U09 A, U10 AB og U11 BC, MEN TILMELDING I ANDRE RÆKKER OGSÅ ÅBEN 


VB 1968 afvikler Gladsaxe / CC Sportswear Cup fra fredag den 18. januar til søndag den 20. januar 2019 i Gladsaxe Sportscenter (hal 1 og 2) for rækkerne U7/13 drenge. Piger er også velkomne.

Rækkerne U7/11 drenge afvikles på niveau AB og BC, dog er U8-9 splittet op i både A og B. Rækkerne U12/13 drenge på niveau ABC. Alle rækkerne afvikles på en håndboldbane som 5-mands (U7/9) og 4-mands (U10/13). Man må tage to reserver med. Niveau C er for nystartede eller som bare har væsentlig mere fodboldglæde end de har fodboldforståelse.

Max. antal hold er 16 i hver række. Alle hold er garanteret mindst tre kampe. Det tilstræbes at nr. 1 og 2 fra hver pulje går videre og der spilles kvart-, semi- og finale i hver række. Spilletiden for alle rækker er 7 minutter. VB 1968 stiller med egne dommere. Pokaler til 1., 2. og 3. pladsen i alle rækker og desuden pokaler til ALLE i U7 rækkerne. Der spilles efter DBU's regler for indendørs fodbold på håndboldmål.

Kampprogrammet udsendes 5 dage før start.

Tilmelding og betaling: Senest mandag den 11. januar 2019

Tilmeldingsgebyr (400,- pr. hold),
som indsættes på reg./konto nr.: 1551-11379036 eller MobilePay: 85393

Eventuelle spørgsmål besvares af:
Turneringsansvarlig: Jørgen Franck, email: jorgen.franck@privat.dk 
Tilmelding og betaling: Jørgen Franck, email: jorgen.franck@privat.dk 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U08 B (2011) Mixed 7 400 Lørdag formiddag 8 0
U09 B (2010) Mixed 7 400 Lørdag frokost 14 0
U07 AB (2012) Mixed 7 400 Søndag morgen 20 0
U12 ABC (2007) Mixed 6 400 Fredag aftensmad 0 0
U13 ABC (2006) Mixed 6 400 Fredag aften 7 0
U11 BC (2008) Mixed 6 400 Søndag aftensmad 6 0
U10 BC (2009) Mixed 6 400 Søndag eftermiddag 5 0
U09 BC (2010) Mixed 7 400 Søndag eftermiddag 6 0
U08 BC (2011) Mixed 7 400 Søndag frokost 4 0
U07 C (2012) Mixed 7 400 Søndag formiddag 8 0
U11 AB (2008) Mixed 6 400 Lørdag aften 10 0
U10 AB (2009) Mixed 6 400 Lørdag aftensmad 2 0
U09 A (2010) Mixed 7 400 Lørdag eftermiddag 4 0
U08 A (2011) Mixed 7 400 Lørdag morgen 4 0
U00 (FEJL) Mixed 0 0

Signetud teams

U08 B (2011) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Løveungerne 2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Greve fodbold B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
JB Tigers (1) B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
JB Tigers (2) Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
SGIF U8 B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Ålholm IF B Ålholm If Logo Ålholm If

U09 B (2010) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag frokost

Teamname LVL Logo Club
Tune IF B Tune IF Logo Tune IF
Vallensbæk 1 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
SGIF U9 drenge B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Græshopperne B Boldklubben
Vanløse IF 2 B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Vanløse IF 1 B Vanløse IF Logo Vanløse IF
KB 2010 T B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HIK Blå B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Vallensbæk 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Helsinge B Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold
KB U9 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U07 AB (2012) 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Hareskov 2012 - 1 B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hellas 3 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
GFA A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
KB Ninjago Q3 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
AB Juventus Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Husum U7 B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Husum U7-2 B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Hellas 2 Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Hellas 1 Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
JB Tigers (AB) B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Vallensbæk 1 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
AB Tårnby 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby 2 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Dragør 2 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
FV1 A Fremad Valby Logo Fremad Valby
FV2 B Fremad Valby Logo Fremad Valby

U12 ABC (2007) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aftensmad

Teamname LVL Logo Club

U13 ABC (2006) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
HIK Hvid C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Teknisk fodbold Akademi A
Bakkegårds drenge A
VIF blå A Vanløse IF Logo Vanløse IF
VIF hvid A Vanløse IF Logo Vanløse IF

U11 BC (2008) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag aftensmad

Teamname LVL Logo Club
B1903 C B1903 Logo B1903
TFC 2 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Ajax B

U10 BC (2009) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
B82 U10 Hold 1 C B82 Virum Logo B82 Virum
BSV 2 Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
BSV Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
B82 U10 Hold 2 C B82 Virum Logo B82 Virum

U09 BC (2010) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Tune IF C Tune IF Logo Tune IF
Vallensbæk 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 3 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
RBK Leoparderne C Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Allerød FK B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U08 BC (2011) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag frokost

Teamname LVL Logo Club
Ålholm IF C Ålholm If Logo Ålholm If
Dragør 2 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Greve fodbold C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve fodbold C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U07 C (2012) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
KB Spinjitzu Q3 C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
JB Tigers (3) C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Vallensbæk 3 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 4 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
St. Lyngby IF C St. Lyngby IF - 24. kreds Logo St. Lyngby IF - 24. kreds
AB Tårnby C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Dragør 3 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
FV3 C Fremad Valby Logo Fremad Valby

U11 AB (2008) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club
TNH A
Glade drenge A
RB-1 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
B93 Blå A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Aakanden Hvid B Aakanden GF Logo Aakanden GF
B93 Hvid A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Aakanden Blå A Aakanden GF Logo Aakanden GF
HVB 1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 2 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U10 AB (2009) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aftensmad

Teamname LVL Logo Club

U09 A (2010) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U08 A (2011) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Løveungerne 1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B.93 Liverpool A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Golazo A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U00 (FEJL) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
18. - January 20

Organisation
Værebro Boldklub
Place
Gladsaxe Sportshal
Address
Vandtårnsvej 55
Postalcode
2860
City
Søborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
jorgen.franck@privat.dk
Gladsaxe / CC Sportswear Cup map

Tournament overview