Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold

Kom til et af Fyns mest populære indestævner

Dalum IF Multi Cup 2018 for U8-U15 drenge

 

 Vi søger slut et u 13 hold tilmeld fif nu 

 

 Manglende hold pr 25/11-2018 INGEN


U8   drenge UDSOLGT

U9 drenge UDSOLGT

U10 drenge UDSOLGT

U11 drenge UDSOLGT

U12 drenge UDSOLGT

U13 drenge Mangler 1 hold

U14 drenge UDSOLGT

U15 drenge UDSOLGT

 

8. - 9. december 2018 afholder Dalum IF et årgangsopdelt børne/ungdoms-fodboldstævne for drenge hold i Dalumhallerne.

 

Læs mere om stævnet på www.dalumif.dk på flg link

 

www.dalumif.dk/dalum-multi-cup/

 

 NYT NYT: Nu råber vi spillerens navn op i højtalerene ved scoring.

 


Der er rækker fra U8-U15 drenge 

I hver årgang er der plads til 16 hold, der inddeles under hensyntagen til efterårets udendørs puljer. 

Der inddeles i 4 puljer med 4 hold, hvor alle møder alle.

Derefter ombrydes til nye 4-holds puljer i et A, B, C, D slutspil. Alle hold får derved 6 kampe, hvoraf mindst halvdelen vil være mod passende modstandere. 

En årgang afvikles i sammenhæng og varer ca. 3 timer incl. Præmieoverrækkelse (Der er præmier til finalevinderne i A, B, C, of D finalerne).

Spilletid er 6 minutter pr. kamp.

Max. 6 spillere pr. hold fra U10 - U15 og max dog 7 i u8 og u9 . 2 hold pr. klub pr. årgang. Såfremt rækker ikke fyldes op med 16 hold er det muligt for klubberne at deltage med mere end 2 hold.

 

HUSK AT PÅFØRE KLUBNAVN VED TILMELDING ELLERS KAN VI IKKE VIDE OM DER ER MERE END 2 HOLD PR KLUB

Vi spiller efter klassetrins reglen

 

Der bliver uden tvivl rift om pladserne, så tilmeld jer allerede nu på www.staevner.dk.

Tilmeldingsfrist er .  1 December 2018. 
Tilmelding kun via www.staevner.dk.


Læs mere om stævnet på

www.dalumif.dk


Stævnegebyr er 400 kr. kan indbetales på Totalbanken konto Reg. nr. 6880 Konto 0001091742

Husk at angive klubnavn og række. 

Tilmelding er først gældende, når indbetaling er registreret.
 

Stævneprogram med spilleregler udsendes på mail i ugen op til stævnet.


Kontaktperson og spørgsmål


Niels Laursen
Tlf: 30249677
E:mail: dalumif@mail.dk

Vi ses til Dalum IF Multicup
- hvor alle kan være med

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U-13 drenge Mixed 6 400 22 0
U-15 drenge Mixed 6 400 25 3
U-12 drenge Mixed 6 400 19 1
U-8 drenge Mixed 7 400 25 3
U-10 drenge Mixed 6 400 23 2
U-14 drenge Mixed 6 400 23 0
U-9 drenge Mixed 7 400 22 2
U-11 drenge Mixed 6 400 21 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U-13 drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skibet B Skibet IF Logo Skibet IF
Boldklubben Marienlyst A Marienlyst Logo Marienlyst
Morud A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Gauerslund IF B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Dalum IF 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
musklerogled.dk A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
SfB1 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SfB2 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Skibet Buffalos B Skibet IF Logo Skibet IF
Okserne A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
NK biler B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Næsby BK 2 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby BK 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
SfB 3 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF

U-15 drenge 16 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
"Striberne" A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Danfrig B Horsens FS Logo Horsens FS
Traepillerfyn.dk A
Svigermors drøm A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
KMD1 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
White Ops Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Næsby Boldklub 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby Boldklub 2 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
FC Cervisia A
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Jürgen A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Norbert A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Klopp A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
AAB A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub

U-12 drenge 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
egetæpper B
LSA A -
Boldklubben Marienlyst A Marienlyst Logo Marienlyst
OKS-Rød A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS-Blå A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Stensballe IK A Stensballe IK Logo Stensballe IK
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Sanderum 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Palles Bageri B
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
SfB A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Team Restudy B Hedensted IF Logo Hedensted IF

U-8 drenge 16 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
F.C Tved C Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Allesø 2 C Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
De blå drenge A Bredballe IF Logo Bredballe IF
SfB1 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
OB 2 C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Sanderum Boldklub 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 2 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Kerteminde BK 1 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde BK 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
BBB 1 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 2 C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Tved United A Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Allesø 1 B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening

U-10 drenge 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rolfsted B Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Oks 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
En gang BM, altid BM B Marienlyst Logo Marienlyst
Sanderum 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Glamsbjerg Superstjerner C Glamsbjerg IF
SfB 1 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SfB2 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Næsby/Allesø 1 B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Næsby/Allesø 2 B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Ebberup B Ebberup IF
Oks 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Sanderum 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
OB 2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Bredballe IF C Bredballe IF Logo Bredballe IF

U-14 drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OKS Rød A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS Gul A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Årslev 1 A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
TP-Montage B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
SfB 2 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SfB 1 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Næsby BK A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Bøje, Kran & Maskintransport A FC Horsens Logo FC Horsens
Morud 2 A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Morud 1 A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Sydhavsfest.dk A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U-9 drenge 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Allesø Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Marslev B Marslev Gymnastik & Idrætsforening
BM 1 A Marienlyst Logo Marienlyst
BM 2 B Marienlyst Logo Marienlyst
OKS 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
B1913 A Boldklubbben 1913 Logo Boldklubbben 1913
Nr. Lyndelse B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Sanderum A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
EFB B Esbjerg Fb
Nierne B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
OB 2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
HPTI B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF

U-11 drenge 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SfB A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
BM 2 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
If Centrum Silkeborg B IF Centrum Logo IF Centrum
De seje drenge A Billund IF
BBB 2 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 1 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
OB1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Sanderum 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Team Small Rags A Give Fremad
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Allesø B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Dalum IF
Place
Dalumhallerne
Address
Mejerivej 1
Postalcode
5260
City
Odense S
Sport
Soccer
Type
IndoorCup
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold map

Tournament overview