REMA 1000 SIF Cup 2019

 Strib IF byder velkommen til vores traditionsrige Indestævne i Strib Fritidscenter den 11. - 13. januar 2019.

Stævnet afvikles i 2 haller, hvilket garanterer afvikling inden for ca. 3 timer. Vi garanterer mange kampe og super god stemning. FBU dommere i alle rækker sikrer en fair og sportslig afvikling. Præmier til de 3 bedste i hver række. Fælles indløb til præmieoverrækkelse med høj musik, røgmaskine og lysshow. Er der hold nok tilmeldt, vil der være indledende puljer efterfulgt af niveau opdelte A, B og C puljer. På storskærm i hallens cafeteria vil alle puljer blive liveopdateret. Der er en pose med frugt, slik, Chips m.m. til ALLE deltagere. Tilmeldingsgebyr kr. 375,00 pr. Hold indbetales via mobilepay 38047 med tydelig angivelse af klubnanv og den række man ønsker at deltage i. Har du spørgsmål kan du kontakte Marlene på 20 12 97 56 eller Lars på 61 67 83 81. Vi glæder os til at byde masser af piger, drenge, trænere og forældre velkommen til REMA 1000 Sifcup 2019.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 drenge Mixed 7 375 Søndag 42 1
U10 piger Mixed 7 375 Søndag morgen/formiddag 16 0
U11 drenge Mixed 7 375 Lørdag eftermiddag 28 1
U11 piger Mixed 7 375 Lørdag 33 1
U12 drenge Mixed 7 375 Søndag eftermiddag 17 0
U12 piger Mixed 7 375 Søndag 22 2
U13 drenge Mixed 7 375 Lørdag aften 18 3
U13 piger Mixed 7 375 Fredag eftermiddag 11 0
U14 drenge Mixed 7 375 Fredag eftermiddag/aften 10 1
U15 drenge Mixed 7 375 Fredag eftermiddag/aften 12 1
U15 piger Mixed 7 375 Fredag eftermiddag/aften 14 1
U16 drenge Mixed 7 375 Fredag - AFLYST 7 0

Signetud teams

U10 drenge 25 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Otterup A Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
BGIF 1 A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Zamundas junior A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
FIFA BOYS A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hanses Drenge B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Middelfart FC B Middelfart FC
Silkeborg IF A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Hårslev/Særslev C Hårslev Boldklub Logo Hårslev Boldklub
Vonsild FK 1 B Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Vonsild FK 2 C Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Højby Blå B Højby S&G Logo Højby S&G
Oks 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Oks 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Erritsø GIF 4 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Næsby/Allesø 1 A Allesø Fodbold
Oks 3 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Strib B Strib IF Logo Strib IF
Erritsø GIF 1 A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Erritsø GIF 2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Erritsø GIF 3 C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Nbsif B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Ebberup 1 B Ebberup IF Logo Ebberup IF
Ebberup 2 B Ebberup IF Logo Ebberup IF
Team de skæve tæer B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK

U10 piger 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
Marienlyst 1 u10 piger A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 2 u10 piger B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
De seje C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Strib 1 B Strib IF Logo Strib IF
Strib 1 B Strib IF Logo Strib IF
Assens Fc - Sort Assens FC Logo Assens FC
Skt. Klemens B Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening
Vinding SF Piger 1 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
VB Piger 2 C Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Nr. Åby Nørre Åby Idrætsklub
Assens FC - Lilla Assens FC Logo Assens FC
VB Piger A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U11 drenge 24 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
fc storebælt B
fc storebælt C
KFUM 1 B Kfum.s bk Odense
NBSIF 2 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF 3 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Dalum IF 4 B Dalum IF Logo Dalum IF
Otterup B&IK A Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
KFUM 2 C Kfum.s bk Odense
Langeskov 2 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Erritsø b B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Erritsø c C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Langeskov 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Svendborg C S.f.B
Team Small Rags A Give Fremad Logo Give Fremad
Svendborg A S.f.B
Svendborg B S.f.B
Strib 4 B Strib IF Logo Strib IF
Strib IF 1 A Strib IF Logo Strib IF
Strib IF 2 B Strib IF Logo Strib IF
Strib IF 3 C Strib IF Logo Strib IF
Dalum IF 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF

U11 piger 24 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
KB ( Kolding boldklub) B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Dalum IF 3 C Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF A Dalum IF Logo Dalum IF
Strib Hvid C Strib IF Logo Strib IF
Strib Blå A Strib IF Logo Strib IF
Dalum IF 2 C Dalum IF Logo Dalum IF
OTTERUP A Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
HA85 rød B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 hvid B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Powergirls FC B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
VB1 B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
VB2 C Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
De Seje Tøser B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
TPI tøserne B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
F16-U11 C Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening
Dalby 1 A Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby 2 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby 3 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Bjert IF C Bjert IF Logo Bjert IF
HFK 1 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
BM 2 C Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Munkebo A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U12 drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Strib 1 C Strib IF Logo Strib IF
Strib 2 C Strib IF Logo Strib IF
Dyrenesnetto B
Vinding SF B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Xpressbudet.dk B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Morud B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
BPI 1 C BPI
BPI 2 B BPI
LSA A
EGIF Erritsø B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
EGIF Erritsø A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Vamdrup IF C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF

U12 piger 12 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Kuu1 A Ubberud IF Logo Ubberud IF
Kuu2 C Ubberud IF Logo Ubberud IF
RIF 1 B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
RIF 2 B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
SIK Stensballe B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Strib if hvid C Strib IF Logo Strib IF
Skibet seje sild B Skibet IF Logo Skibet IF
The New A
Årslev 1 A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Årslev 2 C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Kolding Boldklub B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Strib if blå B Strib IF Logo Strib IF

U13 drenge 12 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club
EGIF C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
EGIF 2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
EGIF 1 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
NK biler B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Strib 2 B Strib IF Logo Strib IF
Strib 3 C Strib IF Logo Strib IF
Strib 1 A Strib IF Logo Strib IF
SFB B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
BBB blå B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB rød B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
FLP Løverne A
Middelfart A Middelfart

U13 piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Strib 1 B Strib IF Logo Strib IF
Stirb 2 B Strib IF Logo Strib IF
KRFK 1 B KRFK Logo KRFK
KRFK 2 B KRFK Logo KRFK
Girlpower B Privat hold
F16 C Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening
FJ Pigerne A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U14 drenge 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Strib 1 B Strib IF Logo Strib IF
Strib 2 B Strib IF Logo Strib IF
Ob ( gutterne ) C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Otterup Striber C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Team Odense B Marienlyst Logo Marienlyst
OB 3 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB ( de stribede ) C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB ( de grønne ) C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U15 drenge 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
FIFA drengene A
Næsby Blå A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
OB ( stribede) A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
The underdogs A
Team Odense Q B Team Odense Q
Team Mammut B Privat hold
OB ( tyrkis) A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Strib 1 B Strib IF Logo Strib IF

U15 piger 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
F16 B Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening
Team PICit B
Strib 1 Strib IF Logo Strib IF
Strib 2 Strib IF Logo Strib IF
Lyseng 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Haubjerg Madsen B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
F16 hold 2 B Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening

U16 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - AFLYST

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
11. - January 13
Last signup
Friday, January 4, 2019

Organisation
Strib IF
Place
Strib Fritids- og aktivitetscenter
Address
Ny BIlleshavevej 1-3
Postalcode
5500
City
Middelfart
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
maa@andersenhus.dk
REMA 1000 SIF Cup 2019 map

Tournament overview