Sparkron Ulvehøj Cup 2020

Sparkron Ulvehøj Cup 2020

Vorup FB og Sparekassen Kronjylland Vorup,

byder velkommen til indendørs stævne:

Sparkron Ulvehøj Cup 2020.

Stævne afvikles 3., 4. & 5.januar samt  11. & 12 .januar 2020

Store præmier i U10 A - U19 A-rækker - op til  2000 / 4000 kr til vindere af disse rækker..

Indledende runder afvikles Ulvehøj Hallen + nærliggende haller.

  • drenge fra U7 - U19 i A,B & C niveau (U16-19 kun A & B)
  • pigerækker U10-U14 derudover kan pigehold tilmeldes i en årgang yngre i drengerækken.
  • Forskellige aktiviteter med præmier - fx. Hastighedsskud
  • Se http://www.ulvehojcup.dk for mere information

Indledende kampe vil blive afviklet i Ulvehøj Hallen samt Arena Randers Hal (3-5.januar) og Tirsdalens Idrætshal (11-12.januar)

Finaler/slutspil i Ulvehøj Hallen

Velkommen til jer alle...

!HJÆLP!! Niveau A,B,C information kommer ikke med over ved tilmelding - så skriv venligst jeres niveau A,B,C i feltet ekstra information når du tilmelder dig - Tak for hjælpen..

Team Ulvehøj

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U07 - drenge ABC Mixed ABC 5+2 450 se http://ulvehojcup.dk 15 0
U08 - drenge A,B,C Mixed A,B,C 5+2 450 se http://ulvehojcup.dk 12 0
U09 - drenge A,B,C Mixed A,B,C 5+2 450 se http://ulvehojcup.dk 7 0
U10 - drenge B,C Mixed B,C 5+2 450 se http://ulvehojcup.dk 14 0
U11 - drenge B,C Mixed B,C 4+3 450 se http://ulvehojcup.dk 14 0
U12 - drenge B,C Mixed B,C 4+3 500 se http://ulvehojcup.dk 5 0
U12 - drenge A Mixed A 4+3 600 se http://ulvehojcup.dk 2 0
U13 - drenge B,C Mixed B,C 4+3 500 se http://ulvehojcup.dk 6 0
U13 - drenge A Mixed A 4+3 600 se http://ulvehojcup.dk 2 0
U14 - drenge B,C Mixed B,C 4+3 500 se http://ulvehojcup.dk 10 0
U14 - drenge A Mixed A 4+3 600 se http://ulvehojcup.dk 1 0
U15 - drenge B,C Mixed B,C 4+3 500 se http://ulvehojcup.dk 13 0
U15 - drenge A Mixed A 4+3 850 se http://ulvehojcup.dk 0 0
U16 - drenge B Mixed B 4+3 500 se http://ulvehojcup.dk 6 0
U16 - drenge A Mixed A 4+3 850 se http://ulvehojcup.dk 1 0
U17 - drenge B Mixed B 4+3 500 se http://ulvehojcup.dk 1 0
U17 - drenge A Mixed A 4+3 850 se http://ulvehojcup.dk 3 0
U11 - drenge A Mixed A 4+3 550 se http://ulvehojcup.dk 3 0
U10 - piger Female 5+2 450 se http://ulvehojcup.dk 5 0
U12 - piger Female 4+3 500 se http://ulvehojcup.dk 3 0
U13 - piger Female 4+3 500 se http://ulvehojcup.dk 5 0
U14 - piger Female 4+3 500 se http://ulvehojcup.dk 1 0
U19 - drenge A Mixed A 4+3 850 se http://ulvehojcup.dk 0 0
U19 - drenge B Mixed B 4+3 500 se http://ulvehojcup.dk 1 0
U11 - piger Female 4+3 450 se http://ulvehojcup.dk 10 0
U10 - drenge A Mixed A 5+2 550 se http://ulvehojcup.dk 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U07 - drenge ABC 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club
Vorup Fb C
Ørsted IF B Ørsted IF Logo Ørsted IF
Ørsted IF 2 C Ørsted IF Logo Ørsted IF

U08 - drenge A,B,C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club
KB 1 A Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
KB 2 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Kongerslev IF C Kongerslev IF Logo Kongerslev IF
Øbg buskelund 1 ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Vorup Fb
IFA U8 drenge IF Alliancen Logo IF Alliancen
Sif assentoft u8 drenge C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
HSK 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U09 - drenge A,B,C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club
Kongerslev IF C Kongerslev IF Logo Kongerslev IF
Ommersyssel if C
VIF/AIF Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Vorup Fb
Spentrup IF C Spentrup IF Logo Spentrup IF

U10 - drenge B,C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club
Romalt 1 B Romalt IF Logo Romalt IF
Romalt 2 C Romalt IF Logo Romalt IF
Romalt 3 C Romalt IF Logo Romalt IF
Superkids B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Vorup Fb
MHR Entreprise Privat

U11 - drenge B,C 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club
spentrup if B Spentrup IF Logo Spentrup IF
Aabyhøj IF 1 B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Aabyhøj IF 2 C Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Aif / Vivild if Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
Skødstrup SF B B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF C C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
IF Alliancen C
Indover C Smiff
Vorup Fb
Sprinterne B SMIFF Logo SMIFF
Aif / Vivild if Allingåbro IF Logo Allingåbro IF

U12 - drenge B,C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club
Vorup Fb
Spentrup 2 B Spentrup IF Logo Spentrup IF
Spentrup 1 C Spentrup IF Logo Spentrup IF

U12 - drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club
Scanstore Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U13 - drenge B,C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club
Glenns drenge Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
NBK/AIF 2 Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
NBK/AIF 2 Allingåbro IF Logo Allingåbro IF

U13 - drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club

U14 - drenge B,C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club
LIK Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Vorup Fb
Søften gf B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening

U14 - drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club

U15 - drenge B,C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club

U15 - drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club

U16 - drenge B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club
Hammel´s drenge 3 B
Vorup Fb
Wagner Auning B
Kop & Kande Auningog Grenå B

U16 - drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club

U17 - drenge B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club
Vorup Fb

U17 - drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club
Aif / Nørager B Allingåbro IF Logo Allingåbro IF

U11 - drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club
Skødstrup SF A A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U10 - piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club
Vorup Fb

U12 - piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club

U13 - piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club
Vorup FB C Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub

U14 - piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club

U19 - drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club

U19 - drenge B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club
Vorup Fb

U11 - piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club
Thorsager - Rønde idrætsforening (TRIF) 2 B
Thorsager - Rønde idrætsforening (TRIF) 1 B

U10 - drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: se http://ulvehojcup.dk

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
3. - January 12 2020
Last signup
Saturday, December 14, 2019

Organisation
Vorup Frederiksberg Boldklub
Place
Ulvehøjhallen
Address
Møllevangsvej 7, Haslund
Postalcode
8940
City
Randers SV
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
info@ulvehojcup.dk
Sparkron Ulvehøj Cup 2020 map

Tournament overview