Dahl Pedersen Cup 2018

Dahl Pedersen Cup 2018

Dato: 15. december 2018...

Spillested: Søby-Højslev Arena, Stoholmvej 20, 7840 Højslev...

Betaling: Stævnegebyr indbetales efter godkendelse af tilmelding på konto 7890-7558379 eller Mobilepay 83711. HUSK - Opgiv række + niveau (hvor der er opdeling) og klub ved betaling...

 

Spilletid: 8 minutter...

Stævnet afvikles i 2 haller og kampene dømmes af HIF´s egne lokale dommere...

 

Præmier:

U6 - U10 - Ens præmier til alle spillere...

U11 - U12 - Pengepræmier efter antal tilmeldte hold...

 

Vi gentager selvfølgelig succesen fra forrige år med SLUCH-ICE til alle spillere...

 

VIGTIGT - I U8 Drenge henviser vi kraftigt til, at I ved tilmelding skriver A, B eller C-niveau, - for at få flest jævnbyrdige kampe...

VIGTIGT - Vi forebeholder os ret til at slå niveauver sammen, i de årgange, - hvor der er for få tilmeldte hold... 

VIGTIGT ALLE HOLD skal møde op min. 30 min før deres 1. kamp, - og melde holdet´s ankomst på stævnekontoret...

 

Kontakt:

John Pedersen - Mail: johp76@gmail.com

Peter Kristensen - Mail: peterlise@icloud.com

 

Stævneledelsen

Dahl Pedersen Cup 2018

Højslev St. IF

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U6 Mix ÅR 2013 Mixed 5 350 3 0
U7 Mix ÅR 2012 Mixed 5 350 3 0
U8 Drenge ÅR 2011 Mixed 6 350 0 0
U8 Piger ÅR 2011 Mixed 6 350 1 0
U9 Drenge ÅR 2010 Mixed 6 350 2 0
U9 Drenge ÅR 2010 Mixed 6 350 7 0
U9 Piger ÅR 2010 Mixed 6 350 2 0
U10 Drenge ÅR 2009 Mixed 6 350 3 0
U10 Drenge ÅR 2009 Mixed 6 350 4 0
U10 Piger ÅR 2009 Mixed 6 350 0 0
U11 Drenge ÅR 2008 Mixed 6 350 1 0
U11 Drenge ÅR 2008 Mixed 6 350 6 0
U11 Piger ÅR 2008 Mixed 6 350 1 0
U11 Piger ÅR 2008 Mixed 6 350 4 0
U12 Drenge ÅR 2007 Mixed 6 350 2 0
U12 Drenge ÅR 2007 Mixed 6 350 8 0
U12 Piger ÅR 2007 Mixed 6 350 0 0
U12 Piger ÅR 2007 Mixed 6 350 2 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 Mix ÅR 2013 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skive IK - Egeris B Skive IK Logo Skive IK

U7 Mix ÅR 2012 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SIK Egeris 1 Skive IK Logo Skive IK
SIK Egeris 2 Skive IK Logo Skive IK

U8 Drenge ÅR 2011 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 Piger ÅR 2011 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Højslev IF C Højslev IF

U9 Drenge ÅR 2010 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Pink Boys A -

U9 Drenge ÅR 2010 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Resen 3 B Skive IK Logo Skive IK
Resen 1 B Skive IK Logo Skive IK
BT SVIF - AllStars B Bruunshåb-Tapdrup Idrætsforening
Skive IK Aakjær B Skive IK Logo Skive IK
Resen 2 B Skive IK Logo Skive IK

U9 Piger ÅR 2010 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SIK, Resen II A Skive IK Logo Skive IK
SIK, Resen I A Skive IK Logo Skive IK

U10 Drenge ÅR 2009 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team X Team X Pro
Ikast FC B Ikast FC Logo Ikast FC
SIK Resen 1 A Skive IK Logo Skive IK

U10 Drenge ÅR 2009 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sik Egeris C Skive IK Logo Skive IK
Sik Egeris B Skive IK Logo Skive IK
SIK Resen 3 B Skive IK Logo Skive IK
SIK Resen 2 B Skive IK Logo Skive IK

U10 Piger ÅR 2009 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge ÅR 2008 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team X Team X Pro

U11 Drenge ÅR 2008 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Løgstrup G&IF B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Real Drengene B Skive IK Logo Skive IK
Højslev St. IF 1 B
Højslev St. IF 2 B
Team X Pro Team X Pro

U11 Piger ÅR 2008 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ommersyssel IF 1 A Ommersyssel IF

U11 Piger ÅR 2008 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ommersyssel IF B Ommersyssel IF
Højslev St. IF B
Skive Resen 2 -
Skive Resen 1

U12 Drenge ÅR 2007 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
u-12 drenge C FHIF
Team Plus El A Team Plus El

U12 Drenge ÅR 2007 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Løgstrup G&IF 2 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Løgstrup G&IF 1 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Team X Pro Team X Pro
Løgstør IF B Løgstør IF
Resen 22 B Skive IK Logo Skive IK
Resen 33 B Skive IK Logo Skive IK
Resen 11 B Skive IK Logo Skive IK

U12 Piger ÅR 2007 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger ÅR 2007 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Højslev St. IF
Løgstrup C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
No Club
Place
Søby-Højslev Arena
Address
Stoholmvej 20
Postalcode
7840
City
Højslev
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview