HORSENS JULE-INDOOR 2018

HORSENS FREJA afvikler HORSENS JULE INDOOR 2018 I Vesthallen den 23/11, 24/11 og 25/11 U6 (2013), U7 (2012), U8 (2011), U9 (2010), U10 (2009), U11 (2008), U12 (2007) STORE POKALER/STATUETTER TIL ALLE SPILLERE SPILLETID 7 MINUTTER ALLE HOLD ER GARANTERET 4 KAMPE Max. 15 hold i hver af U6 og U7 A, B og C række. Max. 8 hold i hver årgang/niveau U8, U9, U10, U11 og U12. A og B række i hver årgang. Årgangene bliver lukket når de er fyldt, så det er først til mølle. Alle rækker afvikles på ca 2 ½ time (Ved for få tilmeldte, forbeholder vi os retten til at slå niveaudelte rækker sammen, hvilket kan forlænge afviklingstiden) U6 og U7 spiller 3 bold søndag formiddag. U8 A/B spiller 4 mands lørdag formiddag. U9 A/B spiller 4 mands lørdag middag. U10 A/B spiller 4 mands søndag middag. U11 A spiller 4 mands lørdag eftermiddag U11 B spiller 4 mands søndag eftermiddag U12 spiller 4 mands fredag aften (fra kl ca. 17.30) Holdgebyr: U6 – U7 pris pr. hold kr. 450,00 (præmier til max 5 spillere pr. hold) U8 - U12 pris pr. hold kr. 550,00 (præmier til max 6 spillere pr. hold) Tilmelding foregår på staevner.dk (husk niveau skal angive ved tilmelding), og er først gældende når indbetalingen er registreret (ID nummer skal oplyses) Indbetaling skal ske ved tilmelding, på konto nr. 5343-0245058 Program udsendes ca. 1 uge før stævnet
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 Mixed 4 550 Spiller lørdag middag 30 0
U8 Mixed 4 550 Spiller lørdag formmidag 23 2
U7 Mixed 3 450 Spiller søndag formiddag 12 0
U6 Mixed 3 450 Spiller søndag formiddag 22 0
U12 Mixed 4 550 Spiller fredag aften 18 0
U11 Mixed 4 550 Spiller lørdag eftermidda 1 0
U10 Mixed 4 550 Spiller søndag middag 25 2
U11 Mixed 4 550 Spiller søndag eftermidda 11 0

Signetud teams

U9 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Real Boys A
DB A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Jelling FS B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jellingholdet C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
BGIF1 A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF2 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Horsens Freja B Horsens Freja Logo Horsens Freja
Horsens Freja II B Horsens Freja Logo Horsens Freja
Stensballe ik 1 B
Stensballe ik 2 C
Hedensted IF B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Egebjerg Stars & Heroes Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
AGF Drengene B Århus GF Logo Århus GF
FC1 A FC Horsens Logo FC Horsens
FC2 A FC Horsens Logo FC Horsens
FC3 B FC Horsens Logo FC Horsens
Højgaard Installation A Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Hatting-Torsted A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting - Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
U9 DIF B Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
U9GIF B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Rindum SU A Rindum SU

U8 18 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Spiller lørdag formmidag

Teamname LVL Logo Club
Horsens KFUM B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Sik 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Ry 1 A Ry fodbold Logo Ry fodbold
Ry 2 B Ry fodbold Logo Ry fodbold
Brande IF 1 A Brande IF Logo Brande IF
Harte B Harte G&IF Logo Harte G&IF
FC Horsens 1 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
Horsens Freja I B Horsens Freja Logo Horsens Freja
Horsens Freja II B Horsens Freja Logo Horsens Freja
Sik 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
AIA 1 B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
AIA 2 C IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
HEI 1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
AGF A
Vonsild FK A Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
HEI 2 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
SSF A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U7 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Hatting-Torsted A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Vinding 3 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding 2 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Krigerne B
Nordahls Biler Vejle 1 Hover IF Logo Hover IF
Nordahls Biler Vejle 2 Hover IF Logo Hover IF
Ammitsbøl 1 B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Ammitsbøl 2 B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Ammitsbøl 3 B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Vinding 1 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Messi og Ronaldo's drenge B Nørre Snede Gymnastikforening Logo Nørre Snede Gymnastikforening

U6 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
NBSIF 2 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF 1 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Lund if C Lund IF Logo Lund IF
Bredballe IF Bredballe IF Logo Bredballe IF
ØIF B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Tvebakkerne 1 B IF Alliancen Logo IF Alliancen
Tvebakkerne 2 B IF Alliancen Logo IF Alliancen
Hedensted 2 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Grejsdalen ik Boldklubben Sport Grejsdalen Logo Boldklubben Sport Grejsdalen
Brande IF 1 C Brande IF Logo Brande IF
Brande IF 2 C Brande IF Logo Brande IF
Kolding B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

U12 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller fredag aften

Teamname LVL Logo Club
FC Skillz B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Palles Bageri B
Team Restudy B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Ravn Arkitektur A
OKS-Blå A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS-Rød A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Team Attack B
Stensballe 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Sammenholdet U12 B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Team Small Rags B Give Fremad Logo Give Fremad
CMA BYG B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Citroen Brædstrup A Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
egetæpper B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Dyrenesnetto.dk B

U11 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller lørdag eftermidda

Teamname LVL Logo Club
Horsens Freja I B Horsens Freja Logo Horsens Freja

U10 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Spiller søndag middag

Teamname LVL Logo Club
Erritsø GIF 2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Hatting-torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Lystrup 2 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Ammitsbøl U10B B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Nbsif B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
HT 3 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Gauerslund IF B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Erritsø GIF B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Sundals Drenge B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
De flotte fyre C Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
SSIF B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Brande 2 B Brande IF Logo Brande IF
Hasta LA Victoria Siempre B Gedved IF Logo Gedved IF
Hedensted IF 3 C Hedensted IF Logo Hedensted IF

U11 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spiller søndag eftermidda

Teamname LVL Logo Club
Daugård/Engum B Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
HIF B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
FC Fighters B
Horsens Freja II B Horsens Freja Logo Horsens Freja
Brande IF 1 B Brande IF Logo Brande IF
Bording IF 1 B Bording IF Logo Bording IF
Bording IF 2 B Bording IF Logo Bording IF
VB B1 B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
VB B2 B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Aia hold 2 C IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Grejs-Dal All Star B

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
23. - November 25 2018
Last signup
Thursday, November 22, 2018

Organisation
Horsens Freja
Place
Vesthallen
Address
Fussingsvej 61
Postalcode
8700
City
Horsens
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
soccermoms@stofanet.dk
HORSENS JULE-INDOOR 2018 map

Tournament overview