Sportigan Pokalcup 2018 i Viborg

Søndermarken IK er værter ved Sportigan Pokalcup 2018 og byder på masser af gejst og humør, når de yngste årgange mødes til dette julestævne. 3-mands rækker (spiller på tværs af banen) U-6 drenge - årgang 13, U-7 drenge - årgang 12, U-7 piger - årgang 12 4-mands rækker (spiller på langs af banen) U-8 piger - årgang 11, U-8 drenge - årgang 11, U-9 piger - årgang 10, U-9 drenge - årgang 10, U-10 piger - årgang 09, U-10 drenge - årgang 09, U-11 piger - årgang 08, U-11 drenge - årgang 08 og U-12 piger - årgang 07. Der niveau inddeles i drengerækkerne i U-8 - U-9 - U-10 og U-11 Kampe/dommere : Der tilstræbes 4 kampe til alle, afviklet så hurtigst som det er muligt under rimelige forhold. Spilletiden tilpasses antal tilmeldte hold, men mindst 7 min. pr. kamp. I U-6 og U-7 dømmes kampene af ledere fra de deltagende hold. I U-8 - U-12 stiller værtsklubben med dommere til alle kampe. Præmier : Der er en flot statuette til alle deltagere i rækkerne U-6 - U-9 mens der spilles frem til finaler i U-10, U-11 og U-12 hvor der er flotte Puma præmier. Tilmelding her på siden. Tilmeldingsfrist er fredag d. 30. november 2018. Holdene medtages i tilmeldt rækkefølge indtil rækkerne er fyldt op. Pris og betaling : 300,- kr. pr. hold i U-6 og U-7. 350,- kr. pr. hold i U-8 - U-12. Beløbet betales på stævnedagen inden holdets 1. kamp. Stævneprogrammet offentliggøres senest den 14. december 2018. Sted : Liseborgcentret Liseborgvej 37 8800 Viborg Stævneansvarlig, Michael Staun : fodbold@sik-viborg.dk
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U-11 drenge C Mixed 7 350 5 0
U-9 piger Mixed 7 350 5 0
U-11 drenge B Mixed 7 350 1 0
U-11 drenge A Mixed 7 350 5 0
U-8 drenge A Mixed 7 350 4 0
U-8 drenge B Mixed 7 350 4 0
U-10 drenge A Mixed 7 350 2 0
U-10 drenge B Mixed 7 350 13 0
U-9 drenge A Mixed 7 350 6 0
U-10 piger Mixed 7 350 10 0
U-8 piger Mixed 7 350 3 0
U-9 drenge B Mixed 7 350 7 0
U-8 drenge C Mixed 7 350 7 0
U-7 drenge Mixed 5 300 10 0
U-6 drenge Mixed 5 300 4 0
U-11 piger Mixed 7 350 6 0
U-7 piger Mixed 5 300 0 0
U-10 drenge C Mixed 7 350 4 0
U-9 drenge C Mixed 7 350 3 0
U-12 piger Mixed 7 350 7 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U-11 drenge C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
rosendal 3 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
rosendal 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
VFF C Viborg FF Logo Viborg FF
RAF Motors C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
SIK Viborg C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U-9 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Houlkær-pigerne C Houlkær IF Logo Houlkær IF
VB Piger A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Team Viborg 1 B Team Viborg Logo Team Viborg
Team Viborg 2 Team Viborg Logo Team Viborg

U-11 drenge B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SIK Viborg B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U-11 drenge A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
rosendal 1 A IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Ikast FC A Ikast FC Logo Ikast FC
Mejrup GU A Mejrup GU Logo Mejrup GU
Team Jack&Jones Junior A
SIK Viborg A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U-8 drenge A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SUB 88 1 A Ulbjerg Idrætsforening Logo Ulbjerg Idrætsforening
Markens drenge, SIK1 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U-8 drenge B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BMK B BMK 90
Viborg FF 1 B Viborg FF Logo Viborg FF
OGF 2 B Overlund GF Logo Overlund GF
Markens drenge, SIK2 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U-10 drenge A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Overlund GF A Overlund GF Logo Overlund GF
Sik 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U-10 drenge B 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Houlkær IF B Houlkær IF Logo Houlkær IF
VFF B Viborg FF Logo Viborg FF
Aalestrup IF 1 B Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
Overlund GF 2 B Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund GF 3 B Overlund GF Logo Overlund GF
Skive IK Resen 2 B Skive IK Logo Skive IK
Skive IK Resen 1 B Skive IK Logo Skive IK
Sik 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Sik 3 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U-9 drenge A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HSF A Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
VFF 2 A Viborg FF Logo Viborg FF
AGF A
Houlkær IF A Houlkær IF Logo Houlkær IF
Stoholm A Stoholm if

U-10 piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BMK 2 B BMK 90
Team Viborg 1 B Team Viborg Logo Team Viborg
Team Viborg 3 B Team Viborg Logo Team Viborg
VB Piger B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
BMK 1 B BMK 90
BMK 3 BMK 90
BGIF Pigerne B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Team Viborg 2 B Team Viborg Logo Team Viborg

U-8 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Viborg 2 Team Viborg Logo Team Viborg
Team Viborg 1 Team Viborg Logo Team Viborg
VSF A Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF

U-9 drenge B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fortnite Soccer Squad B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
VFF 1 B Viborg FF Logo Viborg FF
OGF1 B Overlund GF Logo Overlund GF
OGF2 B Overlund GF Logo Overlund GF
Aif drengene B Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
Bjerringbro IF B Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF
Stoholm B Stoholm if

U-8 drenge C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Viborg FF 2 C Viborg FF Logo Viborg FF
Markens Drenge, SIK5 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
OGF 1 C Overlund GF Logo Overlund GF
SUB 88 2 C Ulbjerg Idrætsforening Logo Ulbjerg Idrætsforening
Markens drenge, SIK3 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Markens drenge, SIK4 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U-7 drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KLG B Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
Dannis drenge Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Renés drenge B Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Viborg Søndermarken 3 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Helsted Fremad 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Viborg Søndermarken 1 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Viborg Søndermarken 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Aalestrup IF 1 B Aalestrup IF Logo Aalestrup IF

U-6 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TVS TVS
Skive IK - Aakjær 1 A Skive IK Logo Skive IK
Viborg Søndermarken 2 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Viborg Søndermarken 1 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U-11 piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BGIF Pigerne A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Team Viborg 1 Team Viborg Logo Team Viborg
Team Viborg 2 Team Viborg Logo Team Viborg
Team Viborg 3 A Team Viborg Logo Team Viborg
Overlund GF A Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund GF B Overlund GF Logo Overlund GF

U-7 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-10 drenge C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Houlkær IF C Houlkær IF Logo Houlkær IF
TIF/ØB C Tørring IF Logo Tørring IF
Overlund GF 4 C Overlund GF Logo Overlund GF
Sik 4 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U-9 drenge C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fortnite V-Bucks Boys C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
BMK Banditterne C BMK 90
NUGF 1 C Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken

U-12 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FUIK U-12 piger C Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Ravnsbjerg 2 B Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Ravnsbjerg 1 B Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Team Viborg 2 B Team Viborg Logo Team Viborg
Team Viborg B Team Viborg Logo Team Viborg

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Søndermarkens IK
Place
Liseborghallen
Address
Liseborgvej 37
Postalcode
8800
City
Viborg
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview