Tuse Indoor Cup 2018

 TUSE INDOOR CUP 2018

Tuse Fodbold inviterer til indestævne i Tusehallen fra lørdag d. 8. december til søndag d. 16. december. Vi glæder os til at se mange hold igen i år til vores traditionsrige stævne.

Formatet er ”traditionel” indendørsfodbold. Der spilles kampe af 7 min. Alle hold spiller indledende puljer med tre kampe, hvorefter der er finalespil efter alle puljer er spillet færdig.

I U6 til U9 spilles der i fællesrækker. I U10 til U14 spilles der i en AB-række og en C-række (for spillere i række 3 & 4). I U15 til U17 spilles der i en fælles AB-række.

 

Spilletidspunkter

Lørdag d. 8. december: U6-U8 (ml. 8-13) og U9-U10 Drenge (ml. 13-18)
Fredag d. 14. december: PIGER: U10, U12, U14 og U16 (ml. 17-21)
Lørdag d. 15. december: U11 Drenge (ml. 8-13) og U12-13 Drenge (ml. 13-18)
Søndag d. 16. december: U14 Drenge (ml. 8-13) og U15-U17 Drenge (ml. 13-18)

NB: Stævnet er snart fuldt booket - men i puljerne lørdag d. 15/12 og søndag d. 16/12 er der mulighed for at oprette ekstra puljer af fire hold. Så hvis der står hold på venteliste - så skal I blot tilmelde jer.

 

Deltagergebyr & Præmier

  • U6 til U9: Små pokaler til alle deltagere
  • U10 til U12: Pokaler til nr. 1 & 2
  • U13 til U14: Kontante præmier i AB-rækkerne og pokaler til nr. 1 & 2 i C-rækkerne
  • U15 til U17: Kontante præmier

 

Detaljer om stævnet

  • Alle hold garanteret mindst 3 kampe, og der er finalespil efter alle puljer
  • Aldersgrænser ifølge DBU 2018/2019
  • U6 til U8: Der spilles på halv bane med bander og små mål
  • U9 til U17: Der spilles på hel bane med bander og håndboldmål
  • Spillested: Tusehallen, Tuse Byvej 8, Tuse, 4300 Holbæk
  • Tilmelding og betaling af deltagergebyr senest 25. november
  • Kontonummer 4398-3562891153 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U6 (4:4) - Halvbane Mixed 7 250 4 0
U7 (4:4) - Halvbane Mixed 7 250 20 0
U8 (4:4) - Halvbane Mixed 7 250 13 0
U9 Drenge (5:5) Mixed 8 350 14 1
U10 Drenge (4:4) Mixed 7 350 12 1
U11 Drenge (4:4) Mixed 7 350 15 0
U12 Drenge (4:4) Mixed 7 350 12 0
U13 Drenge (4:4) Mixed 7 450 20 0
U14 Drenge (4:4) Mixed 7 450 20 3
U15 Drenge (4:4) Mixed 7 450 17 0
U17 Drenge (4:4) Mixed 7 450 29 2
U10 Piger (4:4) Mixed 7 350 4 0
U12 Piger (4:4) Mixed 7 450 4 0
U13 Piger (4:4) Mixed 7 450 9 0
U16 Piger (4:4) Mixed 7 450 9 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 (4:4) - Halvbane 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
hashøj if C hashøj if
hashøj if 2 C hashøj if

U7 (4:4) - Halvbane 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Køge Boldklub 3 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge Boldklub 1 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge Boldklub 2 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Tuse IF 1 Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse IF 2 Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse IF 1 (2013) Tuse IF Logo Tuse IF
FC Lejre 1 C FC Lejre Logo FC Lejre
FC Lejre 2 C FC Lejre Logo FC Lejre
Husum 1 Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
St. Lyngby If C St. Lyngby IF - 24. kreds
Kværkeby I.F Kværkeby I.F.
Kværkeby IF (2013) C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Mørkøv IF U7 B Mørkøv IF
Hareskov 2012 - 1 Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov 2012 - 2 Hareskov IF Logo Hareskov IF
Lynge Broby 1 Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

U8 (4:4) - Halvbane 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tuse IF 1 Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse IF 2 Tuse IF Logo Tuse IF
AB B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Fårevejle BK C Fårevejle BK
Jyderup BK B Jyderup Boldklub
Svinninge IF B Svinninge Idrætsforening Logo Svinninge Idrætsforening
Dalby IF C Dalby Idrætsforening af 1901
Holbæk B&I - B1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I - B2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I - C1 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I - C2 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
LBI C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

U9 Drenge (5:5) 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Mørkøv u9 C Mørkøv If
Holbæk Blue Dragons A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk Blue Jeans B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk Blue Fighters C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Tuse IF 1 A Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse IF 2 B Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse IF 3 C Tuse IF Logo Tuse IF
RB1906 1 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB1906 2 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Sengeløse Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Lynge Broby 1 Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Lynge Broby 2 Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

U10 Drenge (4:4) 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FKO C Fælles Klub Odsherred
Tuse IF 1 B Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse IF 2 B Tuse IF Logo Tuse IF
Svebølle Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub Logo Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub
Svinninge IF C Svinninge IF
Gadstrup IF C Gadstrup IF
Holbæk B&I - C2 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I - B1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I - B2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I - C1 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

U11 Drenge (4:4) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vestermose C Vestermose IF
Svebølle Boldklub Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub Logo Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub
Tuse IF 1 B Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse IF 2 C Tuse IF Logo Tuse IF
BK Friheden 1 Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
BK Friheden 2 Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
BK Friheden 3 Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
RIF Youngboys A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Sengeløse B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
fc storebælt B

U12 Drenge (4:4) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gundsølille 2 C Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Tuse IF 2 B Tuse IF Logo Tuse IF
Brøndby IF B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Haslev C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Holbæk A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Gundsølille B Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Nuggets FC A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Tuse IF 1 A Tuse IF Logo Tuse IF
FK Odsherred C Fælles Klub Odsherred
Tuse IF 3 C Tuse IF Logo Tuse IF

U13 Drenge (4:4) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Holmegaard Rød B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Holmegaard Sort B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Spar es A
ABT 1 Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
ABT 2 Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
ABT 3 Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Sport2Travel A blandet hold
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Energi og Teknik 1 B Tuse IF Logo Tuse IF
Energi og Teknik 2 C Tuse IF Logo Tuse IF
Holbæk B&I A1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I C1 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
FK Odsherred 1 B Fælles Klub Odsherred
FK Odsherred 2 B Fælles Klub Odsherred
Colo Colo A
Tuse IF 3 (2007) B Tuse IF Logo Tuse IF

U14 Drenge (4:4) 12 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Andeby B FC Lejre Logo FC Lejre
Dissing
Sydhavsfest.dk Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Boesen Entreprise A
Oliver´s Garage
Team vest A -
Blue City B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Tordenstøvlerne A
J.A AUTO B B1903 Logo B1903
Tuse IF 1 B Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse IF 2 B Tuse IF Logo Tuse IF
Holbæk Sportsakademi B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

U15 Drenge (4:4) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Torben B
Alt for Damerne A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
FC Stjerne Mix A -
Team Fys Roskilde B Roskilde kfum
EL Dinero
Linneboes diciple A
Asnæs 3 B Asnæs Boldklub
Asnæs 2 B Asnæs Boldklub
Asnæs 1 B Asnæs Boldklub
White Ops
Spar Es
Spurs A Allerød
Boesen Entreprise
Holbæk Blå A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
F&F A -

U17 Drenge (4:4) 20 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vogt Byg B
Spurs2500 A
Svogerslev B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Holbæk sportsakedemi A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Hold 1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Svogerslev boys A
Det Ultimative Nathold B
Roskilde TEKKERS B
Gørlev Idrætsefterskole A
julles tromler A Næstved IF Logo Næstved IF
Tuse IF 2003 (1) B Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse IF 2003 (2) C Tuse IF Logo Tuse IF
Roskilde Friday B Røde Stjerne Boldklub
LT Totalentreprise A HB Køge Logo HB Køge
Nybolig Erhverv København A
ruder konges knægte B Ruder konges knægte
Roskilde Racing Center -
Tuse IF 1 B Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse IF 2 B Tuse IF Logo Tuse IF
FC Gymlads

U10 Piger (4:4) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tuse IF 2 B Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse IF 1 B Tuse IF Logo Tuse IF

U12 Piger (4:4) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brøndby A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Tuse IF 1 B Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse IF 2 C Tuse IF Logo Tuse IF

U13 Piger (4:4) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Svebølle Boldklub Svebølle
Murerfirmaet Håndlangeren B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Pigerne B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Svinninge IF Svinninge Idrætsforening Logo Svinninge Idrætsforening
Fodboldfokus U13 A
Smølferne A Ringsted Pigefodbold
Tusepigerne A Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse B Tuse IF Logo Tuse IF

U16 Piger (4:4) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tuse IF 2 B Tuse IF Logo Tuse IF
KBH Bulldogs A FC Damsø Logo FC Damsø
Tuse IF 1 B Tuse IF Logo Tuse IF
Boldkanon.dk A Sammensat
Temptation IF A Køge Nord FC
Tune IF 2 C Tune IF Logo Tune IF
Tune IF 1 B Tune IF Logo Tune IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Tuse IF
Place
Tusehallen
Address
Tuse Byvej 8
Postalcode
4300
City
Holbæk
Sport
Soccer
Type
IndoorCup
Tuse Indoor Cup 2018 map

Tournament overview