Rema 1000 Stenlille Cup 2019

Stenlille IF holder fodboldstævne!
Den 1, 2 og 3 februar går det løs i Stenlille hallen, hvor vi ser frem til at byde velkommen til en fantastisk weekend i selskab med fodbolden.

Der vil være unge dommere til de mindre årgange, mens der påsættes voksne/sort dommer til de ældre årgange.
Hallens cafeteria vil være åbent alle dage, hvor der er salg af diverse mad og drikkevarer til stævne venlige priser.


Der spiller i følgende rækker:
Fredag aften:
Herrer U16 + ( Penge præmie )

Lørdag:
Drenge/Piger U4 række B/C ( Spilles på halv bane ) 
Drenge/Piger U5 række B/C ( Spilles på halv bane )
Drenge/Piger U6 række B/C ( Spilles på halv bane )
Drenge U-13 række B/C
Piger U-15 række B/C
Drenge U-15 række B/C
Piger U16+ række B/C

Søndag:
Drenge/Piger U7 række C ( Spilles på halv bane ) ( 4 på banen og uden målmand )
Drenge/Piger U7 række A/B ( Spilles på halv bane ) ( 4 på banen og uden målmand )
Drenge/Piger U8 række B/C
Drenge U-10 række B/C
Drenge U-11 række B/C
Drenge U-12 række B/C

Minimum: 8 hold før rækken spilles.
Holdgebyr:

U4 - U7 = 250,-
U8 - U12 = 300,-
U13 - Piger 16+ = 350,-
Drenge 16+ = 400,-

Præmier:
U4 - U7 = Præmier til alle deltagende hold
U8 – Piger 16+ = Præmier til første og anden pladsen.
Drenge 16+ = Pengepræmie til første og andenpladsen ( 1500,- & 500 ,- )
Der vil til stævnet løbende blive uddelt præmier for "flotte mål, flotte redninger og flotte finter/driblinger"

Turneringsinformationer:
Der må medtages 7 spillere i rækkerne U4 - U7, hvor der spilles på halv bane.
Der må medtages 6 spillere fra U-8 og opefter.
U8 spiller 4-mands, hvor målmand må tage med hænder.
U10, U11 og U12 spiller 4-mands og ingen må tage med hænder.
Fra U14 og op efter spilles der jævnfør DBU regler med mand over midten.


VIGTIG INFO TIL ALLE TRÆNERE OG KLUBBER: VI FORBEHOLDER OS RETTEN TIL AT SMIDE HOLD UD, VED TILMELDING I FOR LAVE RÆKKER!!!

Stævnegebyret skal overføres på følgende konto:
Konto nr: 9883- 0000250688.
Husk tydeligt at skrive hvilket hold/årgang + klub der betales for. (Man er først tilmeldt, når holdgebyr er betalt)

Tilmeldingsfrist: 11/1-2018 !
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
16+ Mixed 6 400 26 7
16+ Mixed 6 350 5 0
U15 Mixed 6 350 5 0
U15 Mixed 6 350 6 0
U13 Mixed 6 350 5 0
U12 Mixed 6 300 7 0
U11 Mixed 6 300 10 0
U10 Mixed 6 300 2 0
U8 Mixed 6 300 9 0
U7 Mixed 7 250 2 0
U7 Mixed 7 250 12 0
U6 Mixed 7 250 7 0
U5 Mixed 7 250 0 0
U4 Mixed 7 250 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

16+ 14 confirmend signups, 7 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ChristiansLyst Containere A/S
Murernes Venner B Stenlille IF Logo Stenlille IF
Stenlille Old Boys B Stenlille
Lundens boys Dianalund IF Logo Dianalund IF
Claras hær B Stenlille IF Logo Stenlille IF
Young Gunz B
Cruyff’s Children
Gunners B Stenlille IF Logo Stenlille IF
IKR Consulting Group A
Vogt Byg A
Alt for Damerne B
Alkoholdet C
SIF C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
3 kampe og i bad B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

16+ 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bagsværd Boldklub C Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC
The “A” Squad B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Stenlille IF C Stenlille IF Logo Stenlille IF

U15 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sørbymagle B Sørbymagle idrætsforening
Stenlille 1 B Stenlille IF Logo Stenlille IF
Stenlille 2 C Stenlille IF Logo Stenlille IF
Team Fys Roskilde B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde

U15 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rønnede piger 1+2 C Rønnede IF
Stenlille IF B Stenlille IF Logo Stenlille IF
Ejby IF B B Ejby IF Logo Ejby IF
Ejby IF C C Ejby IF Logo Ejby IF
Rønnede pigerne 1+2 C Rønnede IF

U13 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Stenlille IF B Stenlille IF Logo Stenlille IF
Skælskør 1 B Skælskør B&I
Skælskør 2 Skælskør B&I
Sørbymagle 1 B Sørbymagle idrætsforening
Store Merløse Fodbold Store merløse

U12 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hyggeholdet -
Næstved Grøn Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved Hvid Næstved IF Logo Næstved IF
Undløse C Undløse Boldklub 1901 Logo Undløse Boldklub 1901
Stenlille IF B Stenlille IF Logo Stenlille IF

U11 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
fc storebælt C
fc storebælt B
Undløse B Undløse Boldklub 1901 Logo Undløse Boldklub 1901
Stenlille 2 C Stenlille IF Logo Stenlille IF
Jyderup C Jyderup Boldklub
HG1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Trendstar.dk B Vipperød BK
FK Odsherred C FK Odsherred
Stenlille 1 C Stenlille IF Logo Stenlille IF

U10 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Jyderup bk C Jyderup boldklub
Undløse B Undløse Boldklub 1901 Logo Undløse Boldklub 1901

U8 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kværkeby I.F. Kværkeby I.F.
Kastrup Twins B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Jyderup BK 1 B Jyderup Boldklub
Jyderup BK 2 B Jyderup Boldklub
Boeslunde Boldklub B Boeslunde Boldklub
Stenlille 3 B Stenlille IF Logo Stenlille IF
Stenlille 1 B Stenlille IF Logo Stenlille IF
Stenlille 2 B Stenlille IF Logo Stenlille IF

U7 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Mørkøv IF U7 B Mørkøv IF
FB 12 SORT B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub

U7 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Holbæk 1 C HB&I
Holbæk 3 C HB&I
Holbæk 2 C HB&I
HG fodbold C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
FB 12 SORT C Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Mørkøv IF U7 C Mørkøv IF
Kværkeby I.F Kværkeby I.F.
Boeslunde u7 C Boeslunde Boldklub
Suså IF C Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening

U6 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fårevejle BK C Fårevejle Boldklub Logo Fårevejle Boldklub
U6 C Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
Kværkeby I.F Kværkeby I.F.
Jyderup Bk C jyderup boldklub
Holbæk B&I C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
B73 Slagelse C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse

U5 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U4 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Stenlille IF
Place
Stenlille Hallen
Address
Idrætsvej 4
Postalcode
4295
City
Stenlille
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview