Intersport-Cup Munkebo

 Munkebo Boldklub

Intersport-Cup 25-27.januar-2019

Der bliver spillet i både Munkebo Hallen & Kerteminde Hallen

Der spilles efter DBU/Fyn regler for indefodbold dog fra U.12 og opefter skal der være en over midten og der vil være udvisning ved spark over bande samt loft.

Særregel for U.11 og nedefter. Ingen spillere der har spillet i A-rækken udendørs må deltage da det er et bredde stævne for børnehold.

Der er fine præmier til 1-2-3 i hver række dog i U.7 mix præmier til alle.                                                         Dame/Herre senior og U.19 spilles der om penge præmier.                                                                                    Max præmier til og med to udskifter.

I tilfælde at for få tilmeldte i en årgang tillader vi at have retten til at slå to årgange sammen og skulle vi få mange hold i en årgang ved børnehold bliver der spillet i både B & C række.                                                             Vi spiller modsat dag af FBU-Indestævne så man kan deltage i begge stævner.                                                  

Betaling skal ske til mobilpay 26226102 eller Konto 3596-3596302955                                                             Tilmelding er først gældende når pengene er overført.                                                                                                   Husk at skrive Holdnavn, Årgang og Mail på Betalingen.

Spørgsmål til stævnet kontakt Jens Knudsen tlf.61392798 eller mail  knudsen.ymer@gmail.com

Programmet sendes ud på mail cirka en uge før.

Sidste tilmelding 13.januar 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U.7 Mixed 5 300 16 0
U.8 Mixed 7 350 4 0
U.9 Mixed 7 350 8 0
U.9/U.10 Mixed 6 350 5 0
U.10 Mixed 6 350 14 0
U.11 Mixed 6 350 1 0
U.11 Mixed 6 350 10 0
U.12 Mixed 6 350 10 0
U.13/U.14 Mixed 6 350 15 0
U.13 Mixed 6 350 3 0
U.13 Mixed 6 350 10 0
U.12 Mixed 6 350 4 0
U.14 Mixed 6 350 0 0
U.14 Mixed 6 350 13 0
U.15 Mixed 6 350 1 0
U.15/U.16 Mixed 6 350 1 0
U.16 Mixed 6 350 0 0
U.15 Mixed 6 350 7 0
U.15 Mixed 6 350 16 0
U.16/U.17 Mixed 6 350 0 0
U.16/U.17 Mixed 6 350 8 0
Dame Senior Mixed 6 450 8 0
U.19 Mixed 6 450 8 0
Herre Senior Mixed 6 450 13 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U.7 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Næsby 1 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Dalby 1 B Dalby IF Logo Dalby IF
Dalby 2 B Dalby IF Logo Dalby IF
OB1 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB3 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB2 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB4 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB5 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Tved C Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Munkebo U7 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Kerteminde 1. C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
U7 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U.8 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Allesø B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Kerteminde C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
OB B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U.9 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BBB B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
S.K.F.I.F B S.K.F.I.F
Dalby IF C Dalby IF Logo Dalby IF
Sanderum Boldklub C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Munkebo 1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 2 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
HPTI B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening

U.9/U.10 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
KB Piger C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Korup/ubberud 2 C Korup IF Logo Korup IF
Korup /ubberud C Korup IF Logo Korup IF

U.10 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hårslev/ Særslev C Hårslev Boldklub
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
B67 B B.67 Logo B.67
U10 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Kværndrup Boldklub C Kværndrup Boldklub
Kerteminde Boldklub 1 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde Boldklub 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Flamingoerne B Nyborg G&IF Logo Nyborg G&IF
Leguanerne C Nyborg G&IF Logo Nyborg G&IF
Munkebo 2 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Næsby/Allesø 1 B Allesø Fodbold
Næsby/Allesø 2 C Allesø Fodbold
Munkebo U11P B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U.11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U.11 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fjordager 2 C Fjordager IF Logo Fjordager IF
Dalum IF (piger) C Dalum IF Logo Dalum IF
S.F.B B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
S.F.B B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
S.F.B B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Dalum IF 2 (piger) C Dalum IF Logo Dalum IF
KRFK C KRFK
Munkebo 1 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 2 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Fjordager C Fjordager IF Logo Fjordager IF

U.12 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Otterup B B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Sanderum BK B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
OKS-Stribet B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS-Sort B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Morud IF B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
OKS-Blå B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS-Rød C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
BM 12 c C Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Lars’ lækkerier C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U.13/U.14 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TPI B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Næsby 2 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 1 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Nr LYN B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
TPI U13 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Bogense U13 piger B Bogense G & IF
Munkebo 2 A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
KRFK B KRFK
KRFK B KRFK
Søhus stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
FJ Pigerne B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U.13 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NK biler B
Helges helte B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
BM B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U.13 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team SEIDL C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Gutterne B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Daniels drenge C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Pizza Vero United C Fjordager IF Logo Fjordager IF
KKD 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KKD 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
B1909 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
BM pigerne B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U.12 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Næsby 1 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U.14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U.14 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fjordager IF C Fjordager IF Logo Fjordager IF
BM U14 B Marienlyst Logo Marienlyst
KMD 4 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
KMD 2 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
KMD 3 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Pizza Vero United Fjordager IF Logo Fjordager IF
Årslev 3 B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Årslev 2 B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
SfB 1 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
B1909 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
SfB 2 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber

U.15 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KMD 1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U.15/U.16 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U.16 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U.15 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Ådalen A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Søndersø 1 A Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Glamsbjerg A Glamsbjerg IF
KMD 2 A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
KMD 1 A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U.15 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Under uret B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Sovsekongerne B
Zlatans Diciple C
TPI 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 3 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Fjordager IF C Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager IF 2 C Fjordager IF Logo Fjordager IF
BM U15 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
TPI 4 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Søndersø 2 B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
TOQ U16 piger B TPI
Glamsbjerg B Glamsbjerg IF
Glamsbjerg B Glamsbjerg IF
KMD 1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
KMD 2 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U.16/U.17 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U.16/U.17 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Klunkemos FC A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
MDL 5210 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
AC hoven A
Revisorgården Odense B Dalum
KMB KMB
De små blå A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Svigermors Drømme C

Dame Senior 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Pimpernel Pigerne B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Den Røde Hær B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Munkebo1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo2 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Chrisa Bolig B Hedensted IF Logo Hedensted IF
KMB B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
KMB A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Middelfart A Middelfart G&BK

U.19 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Mors dengser B Skalbjerg Boldklub
Sportmonda
MB2000 1 A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
MB2000 3 A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
MB2000 2 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Traepillerfyn.dk A Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Korup B Korup IF Logo Korup IF

Herre Senior 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Legenderne
DSIO DSIO
5E Byg A -
Langtved B Langtved SG & IF
Op på hesten igen
Allstars A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
team andreasen C -
bisgaards drenge C -

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Munkebo Boldklub
Place
Munkebo
Address
Mosevangen 2
Postalcode
5330
City
Munkebo
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview