Greve Goal Show 2019

Greve Goal Show er et stort indendørsstævne - vi spiller i 3 haller over weekenden.

U6 spiller 1/2 bane, mix hold er velkomne, ingen resultatregistrering. Venligst bemærk at der spilles med Futsal bold, men med bander.

U7 spiller 1/2 bane, mix hold er velkomne, ingen resultatregistrering. Venligst bemærk at der spilles med Futsal bold, men med bander.

U8 til og med U9 spiller på hel håndboldbane med bander (5-mands med målmand), med resultatregistrering.

U10 pige og drenge spiller Futsal med resultatregistrering. Der spilles 5-mands med målmand med lempelige futsalregler især i forhold til hvad målmanden, da denne må spille frit med i "marken". Målmanden må ikke tage bolden op ved tilbagelægninger.

1 spiller/hold kan kun deltage i samme årgang 1 gang og kan således ikke både spille A, B og/eller C.

Stævneadministrationen forbeholder sig retten til at slå rækker sammen, eller splitte op såfremt antallet af tilmeldingerne taler herfor. Angiv derfor gerne niveau ved tilmelding.

I rækker med resultatregistrering spilles der afsluttende slutspil i alle rækker.

STORE FLOTTE POKALER til alle spillere. Men ENDNU STØRRE POKALER tii nummer 1,2 og 3.

Program udsendes senest 1 uge efter deadline for tilmelding.

Husk ved tilmelding af indbetale holdgebyr til SparNord regnr:9006 kontonr:4586652341 med tydelig angivelse af indbetaler, række, niveau samt evt. holdnavn.

Det er vigtigt at understrege, at man først er endeligt tilmeldt når holdgebyret er tilgået stævnekontoen.

Vel mødt til et par glade dage i Greve Hallen.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U10A Pige Futsal Mixed 7 425 3 0
U10B Pige Futsal Mixed 7 425 9 0
U9 pige Mixed 7 425 11 1
U8 pige Mixed 7 425 11 0
U10 Futsal B Mixed 7 425 15 0
U10 Futsal A Mixed 7 425 17 0
U9 drenge - B Mixed 7 425 19 0
U9 drenge - A Mixed 7 425 16 0
U8 drenge - B Mixed 7 425 29 0
U8 drenge - A Mixed 7 425 8 0
U7 - 4 på banen Mixed 6 275 57 0
U6 - 4 på banen Mixed 6 275 43 0
U10 Futsal C Mixed 7 425 13 0
U8 drenge - C Mixed 7 425 22 2
U9 drenge - C Mixed 7 425 19 1
U10C pige Futsal Mixed 7 425 11 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U10A Pige Futsal 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
U10A A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Greve Rosa A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U10B Pige Futsal 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Snekkersten IF Blue Girls B Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening
U10B B Brøndby IF Logo Brøndby IF
FFK B Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
Union BK B Boldklubben Union Logo Boldklubben Union
Sengeløse - 1 B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
B.93 Tornado B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Greve Lilla B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U9 pige 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vibys seje piger C Viby IF
B.93 2010 piger 1 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
BellaPigerne C FC Bella
Greve pigerne 1 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve pigerne 2 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Sengeløse U9 B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
LSF2 C LedøjeSmørumFodbold
LSF1 B LedøjeSmørumFodbold
Brøndby Brøndby IF Logo Brøndby IF
BellaTøzerne B FC Bella

U8 pige 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BSF (sort) Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Greves hurtige piger Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Tårnby FF C Tårnby FF Logo Tårnby FF
Brøndby 1 Brøndbyernes IF
Brøndby 2 Brøndbyernes IF
BSF Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
LSF B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
RPF1 B Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
RPF2 B Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold

U10 Futsal B 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HG 2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
ÅIF 09-1 B Ålhom-IF
ÅIF 09-2 B Ålhom-IF
JB B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Hvidovre IF - 2 B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Herfølge Boldklub B HB Køge Logo HB Køge
Greve Fodbold 3 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Lyn B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Holbæk B&I B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
B.93 B B.93
Hvidovre IF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U10 Futsal A 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HG 1 A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Rørby - Hvidebæk A Rørby/Værslev IF
B1908 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
KB2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Greve Fodbold 1 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve fodbold 2 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Holbæk B&I A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Lokalbolig A -
GFA Sort A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
BK Rødovre A A BK Rodovre
Hvidovre IF A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U9 drenge - B 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HVB U9 II B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Græshopperne B
AB Tårnby B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Lynge-Broby B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Raketterne B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Herlev IF 2 B Herlev IF Logo Herlev IF
KB 2010 T B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
RB1906 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Svogerslev B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Ishøj IF1 B ISHØJ IF
Raklev GI B Raklev GI Logo Raklev GI
Haslev 1 Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 2 Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Herstedøster B Herstedøster IC Logo Herstedøster IC
Køge Boldklub B1 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
FK Sydsjælland B PSV Sydsjælland
Greve - Hvid B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HG B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U9 drenge - A 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HVB U9 I A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Greve blå 1 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Herlev IF 1 A Herlev IF Logo Herlev IF
Svogerslev A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
BS72 A Albertslund BS 72
KB2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Afa / aff A Amager FF
Køge Boldklub A2 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Greve - Hvid A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Karlslunde IF A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Tune IF A Tune IF Logo Tune IF

U8 drenge - B 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HTI B HTI
Taastrup FC (1) B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC (2) B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Ringsted B Ringsted IF Logo Ringsted IF
HG B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Solrød Falkene B Solrød FC Logo Solrød FC
Greve Fodbold 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Blå 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
KB Barcelona Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Herfølge Boldklub B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Stenløse bk B Stenløse BK Logo Stenløse BK
Ålholm IF B Ålholm IF
Hvb United B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Hvb FC B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
KIF 1 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Sultne løver B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Dragør 1 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Løveungerne 2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U8 drenge - A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ringsted A Ringsted IF Logo Ringsted IF
HG A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hvb drengene A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Greve Fodbold 1 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Eagles A Solrød FC Logo Solrød FC
Kastrup 1 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Golazo Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Løveungerne 1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U7 - 4 på banen 51 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Holbæk 2 C HB&I
Holbæk 1 C HB&I
Holbæk 3 C HB&I
BSF 1 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
U7 A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Greve blå 1 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve blå 2 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve blå 3 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Tuse If Tuse IF Logo Tuse IF
Vipperød BK B Vipperød BK
KB Spinjitzu Q3 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Ninjago Q3 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
RB 1906 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Herlev IF 03 C Herlev IF Logo Herlev IF
Herlev IF 02 C Herlev IF Logo Herlev IF
Tune gul Tune IF Logo Tune IF
Tune blå Tune IF Logo Tune IF
HVB 1 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 2 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 3 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Stenløse BK 1 B Stenløse BK Logo Stenløse BK
Stenløse BK 2 B Stenløse BK Logo Stenløse BK
Sundby Boldklub 2 C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sundby Boldklub 1 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Karlslunde 5 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Solrød FC1 Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC2 Solrød FC Logo Solrød FC
Herlev IF 01 C Herlev IF Logo Herlev IF
Lyngby 1 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby 2 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby 3 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
FC norsjælland Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Frem A Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Frem B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Karlslunde 1 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde 2 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde 3 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Greve U7 Hvid hold 3 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve U7 Hvid hold 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve U7 Hvid hold 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Karlslunde 2 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Køge Boldklub 1 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
RB 1906 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Køge Boldklub 2 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge Boldklub 3 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Roskilde KFUM blå B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Østerbro IF 1 Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF 2 Østerbro IF Logo Østerbro IF
Roskilde KFUM hvid B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM stribet B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde

U6 - 4 på banen 39 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB Hovedstadens drenge B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Frb flotte fyr B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Kbh fightere C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
RIF 2013 B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Valby Boldklub Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Greve blå 2 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve blå 3 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Farum Boldklub Gul C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Vanløse 3 Vanløse IF Logo Vanløse IF
Greve blå 1 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Farum Boldklub Rød C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Hg hvid Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG blå Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
St. Lyngby C St. Lyngby IF - 24. kreds
Valby BK Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
BSF 3 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Brøndby 1 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 2 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 3 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Husum 1 Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Måløv Boldklub 2013 Mix B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Karlslunde 1 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Vanløse 1 Vanløse IF Logo Vanløse IF
Vanløse 2 Vanløse IF Logo Vanløse IF
Næstved IF Næstved IF Logo Næstved IF
Frem Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 1 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Avarta 1 Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Avarta 2 Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Østerbro IF 1 Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF 2 Østerbro IF Logo Østerbro IF
Greve Hvid 1 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Hvid 2 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Karlslunde Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
B1903 Geparderne B1903 Logo B1903
B1903 Tigerne B1903 Logo B1903
B1903 Løverne B1903 Logo B1903
Rosenhøj A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK

U10 Futsal C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HG 3 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Greves U10-tøser Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HFC Blå C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
HFC Sort C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Hvidovre IF C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Greve Kometer C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Stjerner C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Holbæk B&I C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
BK Rødovre C C BK Rodovre
JB 1 Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub

U8 drenge - C 20 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HTI C Høje Taastrup Idrætsforening Logo Høje Taastrup Idrætsforening
Hellas 2011-1 C Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Svogerslev U8 C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Greve Fodbold 4 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HG C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG blå C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Krokodillerne C Solrød FC Logo Solrød FC
Tigers C Solrød FC Logo Solrød FC
Ishøj IF C ISHØJ IF
Greve Fodbold 3 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Blå 1 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
KB Chelsea C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FREM Hellebæk C FREM Hellebæk Fodbold Logo FREM Hellebæk Fodbold
Solrød Strandløver C Solrød FC Logo Solrød FC
Måløv BK C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
KIF 2 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Ålholm IF C Ålholm IF
Dragør 2 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
RB 1906 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Kastrup 3 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

U9 drenge - C 18 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HVB U9 III C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB U9 IIII C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Team Skensved C Skensved IF
Greve blå 2 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve blå 3 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Målscorerne C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Herlev IF 3 C Herlev IF Logo Herlev IF
Ishøj IF 2 C ISHØJ IF
De Røde Baroner C Hundige Boldklub
Fårevejle BK C Fårevejle Boldklub Logo Fårevejle Boldklub
BFC Lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Greve - Hvid C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Haslev 3 Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Køge Boldklub C1 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge Boldklub C2 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge Boldklub B2 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Karlslunde IF C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Tune IF C Tune IF Logo Tune IF

U10C pige Futsal 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
U10C C Brøndby IF Logo Brøndby IF
TIIF U10 C Torslunde Ishøj Idrætsforening
Lakridspiberne C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Sengeløse - 2 B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
B.93 Orkan C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Greve Pink C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Greve Fodbold
Place
Greve Idræts Center
Address
Lillevangsvej 88
Postalcode
2670
City
Greve
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview