Djurslands Bank og Allingåbro Ungdoms Cup 2019

Allingåbro IF afholder et af sæsonens hyggeligste indendørs fodboldstævner for ungdomsspillere, dette sker i 2 weekender i marts nemlig d. 8.-10. og 15. til 17. marts 2019 i Allingåbro hallen. I den 1. weekend spiller følgende årgange: U7( 5 mands med målmand ), U8 og U9 piger, 3 mands drenge og pigehold i U5, U6 og U7 og  U8 og U9. (I alle årgange er der mulighed for ABC rækker ) Den 2. weekend spiller følgende årgang: U13 dr, U10 dr, U11 dr og U 12 dr ( I alle årgange er der mulighed for ABC rækker ) Vi vil meget gerne, at vores ungdomsstævne kan gå under visionen ” AT LIGE BØRN LEGER BEDST”, så derfor henstiller vi til, at holdene tilmeldes i den rigtige række, således at alle får noget ud af stævnet. (Der spilles efter DBUs turneringsreglement for indefodbold) I 3 mandsrækkerne vil der være præmier til alle hold. I U7 , U8, U9, U10, U11, U12 og U13 vil der være præmier til alle puljevinderne. Der findes IKKE en samlet vinder for årgangene, ved vores stævne finder vi mange vindere – nemlig alle puljevinderne. I tilfælde af for lidt hold i en række, slås rækkerne sammen. Tilmelding og stævnegebyrbetaling skal ske ved at følge nedenstående link til staevner.dk: http://staevner.dk/staevne/14720/allingaabro-ungdoms-up-2019.aspx Spørgsmål vedr. stævnet kan ske til aifungdomscup@gmail.com eller til 4085 2523 Vi glæder os til at byde Jer velkommen til Allingåbro Ungdoms Cup 2019 Informationer om stævnet kan også ses på Facebook: Allingåbro Ungdoms Cup 2019
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U13 drenge A Mixed 7 350 Fredag d. 15. marts 0 0
U13 drenge B Mixed 7 350 Fredag d. 15. marts 1 0
U 13 drenge C Mixed 7 350 Fredag d. 15. marts 3 0
U 12 drenge A Mixed 7 350 Søndag d. 17. marts 0 0
U12 drenge B Mixed 7 350 Søndag d. 17. marts 2 0
U12 drenge C Mixed 7 350 Søndag d. 17. marts 7 0
U10 drenge B Mixed 7 300 Søndag d. 17. marts 16 0
U 10 drenge C Mixed 7 300 Søndag d. 17. marts 12 0
U 10 drenge A Mixed 7 300 Søndag d. 17. marts 1 0
U11 drenge A Mixed 7 300 Lørdag d. 16. marts 0 0
U 11 drenge B Mixed 7 300 Lørdag d. 16. marts 4 0
U 11 drenge C Mixed 7 300 Lørdag d. 16. marts 8 0
U 9 drenge C Mixed 7 300 Søndag d. 10. marts 15 0
U9 drenge B Mixed 7 300 Søndag d. 10. marts 8 0
U 9 drenge A Mixed 7 300 Søndag d. 10. marts 3 0
U8 drenge A Mixed 7 300 Søndag d. 10. marts 0 0
U 8 drenge B Mixed 7 300 Lørdag d. 9. marts 10 0
U8 drenge C Mixed 7 300 Lørdag d. 9. marts 10 0
U7 drenge A - 5 mand Mixed 7 300 Lørdag d. 9. marts 3 0
U7 drenge B - 5 mand Mixed 7 300 Lørdag d. 9. marts 6 0
U7 drenge C - 5 mand Mixed 7 300 Lørdag d. marts 5 0
U9 PIGER Mixed 7 300 Fredag d. 8. marts 1 0
U 9 PIGER Mixed 7 300 Fredag d. 8. marts 2 0
U9 PIGER Mixed 7 300 Fredag d. 8. marts 3 0
U5 dr/pi ( 3 mands ) Mixed 5 200 Lørdag d. 9. marts 1 0
U5 dr/pi ( 3 mands ) Mixed 5 200 Lørdag d. 9. marts 4 0
U5 dr/pi ( 3 mands ) Mixed 5 200 Lørdag d. 9. marts 0 0
U6 drenge (3 mands) Mixed 5 200 Lørdag d. 9. marts 8 0
U6 drenge( 3 mands ) Mixed 5 200 Lørdag d. 9. marts 7 0
U7 dr ( 3 mands ) Mixed 5 200 Lørdag d. 9. marts 1 0
U7 dr ( 3 mands ) Mixed 5 200 Lørdag d. 9. marts 9 0
U6 drenge (3mands) Mixed 5 200 Lørddag d. 9. marts 5 0
U7 dr ( 3 mands ) Mixed 5 200 Lørdag d. 9 . marts 9 0
U7 PIGER ( 3 mands ) Mixed 5 200 Lørdag d. 9 . marts 3 0
U8 PIGER Mixed 7 300 Fredag d. 8. marts 0 0
U6 PIGER Mixed 5 200 Lørdag d. 9. marts 1 0

Signetud teams

U13 drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 15. marts

Teamname LVL Logo Club

U13 drenge B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 15. marts

Teamname LVL Logo Club
LIK B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub

U 13 drenge C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 15. marts

Teamname LVL Logo Club
Smølferne C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Solbjerg IF 2 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Solbjerg IF 1 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold

U 12 drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 17. marts

Teamname LVL Logo Club

U12 drenge B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 17. marts

Teamname LVL Logo Club
HEI hold 1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI (hold 2) B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U12 drenge C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 17. marts

Teamname LVL Logo Club
KHIF C Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Voel C Voel
Nord vest Djurs C Rougsø FF Logo Rougsø FF
Aif/NBK C Allingåbro IF Logo Allingåbro IF

U10 drenge B 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 17. marts

Teamname LVL Logo Club
SIF Assentoft B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Gammelgården 1 B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Gammelgården 2 C Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Helsted Fremad 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Langå IK B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Helsted Fremad 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
TRIF 2 B Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening
Hobro IK årgang 10 B Hobro IK Logo Hobro IK
OIF B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Smifferne B Smiff09
AIF/Vivild IF B AIF/Vivild IF
AIF/Vivild IF B AIF/Vivild IF
Galten FS B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
HEI 1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U 10 drenge C 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 17. marts

Teamname LVL Logo Club
SIF Assentoft C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Gl. Estrup gartneri C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
De seje ST'ere C ST70
Langå IK C Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Helsted Fremad 3 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
TRIF 1 C Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening
OIF C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Smiff09 C Smiff09
AIF/Vivild IF C AIF/Vivild IF
Rougsø FF C Rougsø FF Logo Rougsø FF
HEI 3 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
U10-PFU05 C PFU05

U 10 drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 17. marts

Teamname LVL Logo Club
TRIF 3 A Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening

U11 drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 16. marts

Teamname LVL Logo Club

U 11 drenge B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 16. marts

Teamname LVL Logo Club
Skødstrup 2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Nord vest Djurs B Rougsø FF Logo Rougsø FF
Hornslet IF B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Sif Assentoft 1 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

U 11 drenge C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 16. marts

Teamname LVL Logo Club
Gl. Estrup gartneri C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Skødstrup 3 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup 1 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Nord vest Djurs C Rougsø FF Logo Rougsø FF
De Raske Drenge C
Hornslet IF C Hornslet IF Logo Hornslet IF
Sif Assentoft 2 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

U 9 drenge C 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 10. marts

Teamname LVL Logo Club
Hornbæk SF C Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Ommersyssel if C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
U9-PFU05 C PFU05
VSK Ellevang 2 C VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
Auning IF 1 C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Auning IF 2 C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
KB 1 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Rougsø FF 2 C Rougsø FF Logo Rougsø FF
DB Fodbold C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Trojka/Team Nørreå C IF Trojka Logo IF Trojka
AIF/Vivild IF AIF/Vivild IF
AIF/Vivild IF C AIF/Vivild IF

U9 drenge B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 10. marts

Teamname LVL Logo Club
Hornbæk SF 2 B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
VSK Ellevang 1 B VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
DB Fodbold B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Rougsø FF B Rougsø FF Logo Rougsø FF
Helsted Fremad 3 - U8 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Hornbæk SF B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening

U 9 drenge A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 10. marts

Teamname LVL Logo Club
DB Fodbold A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Hobro IK A Hobro IK Logo Hobro IK

U8 drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 10. marts

Teamname LVL Logo Club

U 8 drenge B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 9. marts

Teamname LVL Logo Club
IFA1 B IF Alliancen Logo IF Alliancen
HSK B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Ik Rosendal B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
De seje STére B
Helsted Fremad 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
AIF/Vivild IF B AIF/Vivild IF
TRIF 1 B Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening
Auning B Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Hobro IK 1 B Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK

U8 drenge C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 9. marts

Teamname LVL Logo Club
SMIFF U8 C SMIFF Logo SMIFF
Oif C IF Fjorden Logo IF Fjorden
De seje ST'ere C ST70
IFA 2 C IF Alliancen Logo IF Alliancen
HEI C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Rougsø FF C Rougsø FF Logo Rougsø FF
KB 1 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Helsted Fremad 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
TRIF 2 C Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening
SIF Assentoft C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

U7 drenge A - 5 mand 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 9. marts

Teamname LVL Logo Club
Hobro IK A Hobro IK Logo Hobro IK
Helsted Fremad 5 A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
SIK Resen 1 A Skive IK Logo Skive IK

U7 drenge B - 5 mand 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 9. marts

Teamname LVL Logo Club
HEI 1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI3 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI4 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
TMIF's Gulddrenge B Todbjerg-Mejlby Idrætsforening Logo Todbjerg-Mejlby Idrætsforening
U7-PFU05 PFU05

U7 drenge C - 5 mand 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. marts

Teamname LVL Logo Club
U7 drenge SIF Asssentoft 1 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
U7 drenge SIF assentoft 2 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Vivild IF C Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
OIF C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
SIK Resen 2 C Skive IK Logo Skive IK

U9 PIGER 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 8. marts

Teamname LVL Logo Club
Hornbæk SF A Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening

U 9 PIGER 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 8. marts

Teamname LVL Logo Club
Helsted pigerne C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Hornbæk 2 Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening

U9 PIGER 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 8. marts

Teamname LVL Logo Club
Allingåbro C Allingåbro IF Logo Allingåbro IF

U5 dr/pi ( 3 mands ) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 9. marts

Teamname LVL Logo Club
Nørager BK NBK

U5 dr/pi ( 3 mands ) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 9. marts

Teamname LVL Logo Club
Tvebakkerne B IF Alliancen Logo IF Alliancen
Vivild IF U5 Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Helsted Fremad IF B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Nørager BK NBK

U5 dr/pi ( 3 mands ) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 9. marts

Teamname LVL Logo Club

U6 drenge (3 mands) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 9. marts

Teamname LVL Logo Club
HEI 5 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Skødstrup 1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 4 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Tvebakkerne A IF Alliancen Logo IF Alliancen

U6 drenge( 3 mands ) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 9. marts

Teamname LVL Logo Club
Ørsted IF C Rougsø FF Logo Rougsø FF
Skødstrup 3 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Vivild IF U6 Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Auning IF C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Ebeltoft IF A Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
Ebeltoft IF B Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
Auning IF 2 C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening

U7 dr ( 3 mands ) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 9. marts

Teamname LVL Logo Club

U7 dr ( 3 mands ) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 9. marts

Teamname LVL Logo Club
Vsk drengene B VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
Skødstrup SF 3 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Vivild IF B Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Rougsø FF B Rougsø FF Logo Rougsø FF
Skødstrup SF 1 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U6 drenge (3mands) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørddag d. 9. marts

Teamname LVL Logo Club
Ørsted IF B Rougsø FF Logo Rougsø FF
Helsted Fremad IF 1 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 2 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Skødstrup 2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Ebeltoft IF C Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF

U7 dr ( 3 mands ) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 9 . marts

Teamname LVL Logo Club
SMIFF U7 C SMIFF Logo SMIFF
Vivild IF C Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Tvebakkerne C IF Alliancen Logo IF Alliancen
Helsted Fremad 3 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Auning IF 2 C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Skødstrup 13 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Auning IF 1 C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening

U7 PIGER ( 3 mands ) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 9 . marts

Teamname LVL Logo Club
KHIF C Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Helsted Fremad IF C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U8 PIGER 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 8. marts

Teamname LVL Logo Club

U6 PIGER 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 9. marts

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
8. - March 17
Last signup
Monday, February 25, 2019

Organisation
Allingåbro IF
Place
Allingåbro Hallen
Address
Halvej 4
Postalcode
8961
City
Allingåbro
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
aifungdomscup@gmail.com
Djurslands Bank og Allingåbro Ungdoms Cup 2019 map

Tournament overview