Intersport Cup Albertslund 2019

STÆVNE i Albertslund

Lørdag den 08. Juni - søndag den 09. Juni 2019

PRISER:

Holdgebyr. Dkr./hold

11 – mands hold 1000,-
8 – mands hold 850,-
5 – mands hold 625,-
3 – mands hold 350,-

For overnattende gæster tilbyder vi overnatning og bespisning på skoler i gå afstand fra banerne. Alle mandskaber vil få egne lokaler.

PRISER OVERNATNING OG BESPISNING

Overnatning/mad. Dkr./pers.
Aftensmad: FRE, LØR, SØN.
Morgenmad: LØR, SØN, MAN.
600,-
Aftensmad: FRE, LØR
Morgenmad: LØR, SØN
450,-
Aftensmad: LØR
Morgenmad: SØN
300,-

OVERNATNING PÅ HOTEL: kontakt os for stævnetilbud.

FØLGENDE HOLD KAN DELTAGE:
Årg. 04 og 05 – 11 mands, maks. 15 spillere.
Årg. 06, 07, 08 og 09 (A og B niveau) – 8 mands, maks. 11 spillere.
Årg. 09 (C niveau), 10 og 11 – 5 mands, maks. 8 spillere.
Årg. 12, 13 og 14 – 3 mands, maks. 5 spillere
NYT! I år har vi også pigerækker.
U6 (13/14) spiller 3 mod 3 og U10 (09/10) spiller 5 mod 5 og U11 (07/08) samt U14 (05/06) spiller 8 mod 8. Dette er bredderækker, og vi håber de tilmeldte hold stiller med højst række 2 hold.

U5-U10 (PODE) FODBOLD.

Årgang 14 spiller lørdag 08. juni 2019

Årgang 13 spiller lørdag 08. juni 2019
Årgang 12 spiller lørdag 08. juni 2019
Årgang 11 spiller lørdag den 08. juni 2019
Årgang 10 spiller søndag den 09.juni 2019
Årgang 09 spiller både lørdag 08. og søndag 09. juni 2019

Der spilles efter gældende SBU regler og kampresultater registreres ikke. Dog med den undtagelse at for at få blandet puljerne for årgang 2009 spiller alle 1’ere mod hinanden, alle 2’ere osv. søndag. Alle kampe er ”døm selv” kampe, dvs. ”hjemmehold” stiller med kampleder.
Medaljer og personlige præmier til ALLE spillere.

U11-U15 FODBOLD.
Stævnet gennemføres over to dage. Spiller holdet lørdag formiddag, tilstræbes at søndagens kampe afvikles om eftermiddagen, eller omvendt.

Lørdag:
Der spilles indledende runder og det tilstræbes 4 hold per pulje. Indledende puljer niveau opdeles i A og B rækker (evt. C ved mange tilmeldinger) A = række 1, B = række 2/3, C = række. 4.

Søndag:
Der oprettes slutspilspuljer for hver 8 hold.

Præmier:
Der er holdpokal til vinderholdene og personlige præmier til 1., 2. og 3. plads i alle slutspil á 8 hold.

Fair Play:

I hver årgang udvælges det mest fair play spillende hold. Der er personlige præmier til vinderholdet. Alle hold bliver løbende evalueret for opførsel blandt spillere, trænere og tilskuere og tildeles et passende antal point i forhold til det observerede. Det hold, der har flest point efter alle kampe, bliver udpeget som fair play vinder.

 

Kontonr. for tilmelding er: reg 5326  kto nr 0421403  (Arbejdernes Landsbank)

Oplys hold ID nummer fra staevne.dk ved betalingen.

Ved afbud senere end 4 uger før stævne start refunderes holdgebyr ikke.

 

Se mere:

https://www.facebook.com/aifcup

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U6 (ABC) 2013 Mixed 5 350 17 0
U7 (ABC) - 2012 Mixed 5 350 34 0
U8 (ABC) - 2011 Mixed 8 450 21 0
U9 C - 2010 Mixed 8 625 17 2
U9 B - 2010 Mixed 8 625 11 1
U9 A - 2010 Mixed 8 625 9 0
U10 C - 2009 Mixed 8 625 4 1
U10 B - 2009 Mixed 11 850 7 1
U10 A - 2009 Mixed 11 850 4 0
U11 C - 2008 Mixed 11 850 10 0
U11 B - 2008 Mixed 11 850 16 1
U11 A - 2008 Mixed 11 850 0 0
U12 C - 2007 Mixed 11 850 3 0
U12 B - 2007 Mixed 11 850 10 0
U12 A - 2007 Mixed 11 850 0 0
U13 C - 2006 Mixed 11 850 11 0
U13 B - 2006 Mixed 11 850 13 0
U13 A - 2006 Mixed 11 850 3 0
U14 B - 2005 Mixed 15 1000 5 0
U14 A - 2005 Mixed 15 1000 0 0
U15 B/C 2004 Mixed 15 1000 7 0
U14 - piger 2005/06 Mixed 11 850 2 0
U10 - piger 2009/10 Mixed 8 625 9 0
U11 Piger 2007/08 Mixed 11 850 5 0
U5 (ABC) 2014 Mixed 5 350 16 0
U15 A 2004 Mixed 15 1000 8 0
U6 Piger 2013/14 Mixed 5 350 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 (ABC) 2013 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BK Skjold 2 Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Måløv Boldklub U6 B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Greve blå 3 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve blå 1 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve blå 2 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Måløv Boldklub U6 II B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
kirke hyllinge if Kirke Hyllinge IF Logo Kirke Hyllinge IF
Boldklubben Frem Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Taastrup FC Taastrup FC Logo Taastrup FC
aif1 A Albertslund IF Logo Albertslund IF
aif2 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
aif3 C Albertslund IF Logo Albertslund IF
Skjold Rød Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold Grøn Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Hundige Boldklub C Hundige Boldklub

U7 (ABC) - 2012 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Avarta 1 B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Avarta 2 B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
AIF for fuld skrue B Albertslund IF Logo Albertslund IF
De bedste fra AIF B Albertslund IF Logo Albertslund IF
KBQ1 - Hvid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KBQ1 blå B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KBQ1 Sort A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Østerbro IF U7 A Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF U6 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Boldklubben Frem Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Boldklubben Frem 2 Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Hold Jacob L B Herstedøster IC Logo Herstedøster IC
Hold Jakob J B Herstedøster IC Logo Herstedøster IC
Greve Blå 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Blå 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Blå 3 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Solrød FC 1 Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2 Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 3 Solrød FC Logo Solrød FC
Avarta 3 B

U8 (ABC) - 2011 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
kirke hyllinge if 2 C Kirke Hyllinge IF Logo Kirke Hyllinge IF
kirke hyllinge if 1 A Kirke Hyllinge IF Logo Kirke Hyllinge IF
Espergærde 1 B Espergærde IF Logo Espergærde IF
Lyngby Boldklub 1 A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby Boldklub 2 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Albertslund IF 3 C Albertslund IF Logo Albertslund IF
Fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix 1 A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Østerbro IF 1 Østerbro IF Logo Østerbro IF
TG80 C TG 80 IF
Østerbro IF 2 Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF 4 Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF 3 Østerbro IF Logo Østerbro IF
Avarta U 8 A A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Avarta U 8 B B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
NFC B NFC
Albertslund IF 1 A Albertslund IF Logo Albertslund IF
Albertslund IF 2 B Albertslund IF Logo Albertslund IF

U9 C - 2010 12 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Allerød C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
B1903 Blå C B1903 Logo B1903
B1903 Panda C B1903 Logo B1903
B82 - Hold 1 C B82 Virum Logo B82 Virum
B82 - Hold 2 C B82 Virum Logo B82 Virum
Herstedøster IC C Herstedøster IC Logo Herstedøster IC
Karlslunde IF 2 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Ledøje Smørum 2 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Vallensbæk 3 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
AIF C Albertslund IF Logo Albertslund IF
kirke hyllinge C Kirke Hyllinge IF Logo Kirke Hyllinge IF
Karlslunde IF C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U9 B - 2010 9 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B1903 Rød B B1903 Logo B1903
Holbæk B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Lyngby Boldklub 2 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Herstedøster IC B Herstedøster IC Logo Herstedøster IC
Karlslunde IF B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Ledøje Smørum 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Vallensbæk 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
BS72 B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
AIF 2 B Albertslund IF Logo Albertslund IF

U9 A - 2010 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Allerød A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
AIF 3 A Albertslund IF Logo Albertslund IF
B1903 Sort A B1903 Logo B1903
Holbæk A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Lyngby Boldklub 1 A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Vallensbæk 1 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U10 C - 2009 3 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AIFs stjerner C Albertslund IF Logo Albertslund IF
Greve Lyn C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Brønshøj Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub

U10 B - 2009 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ledøje-Smørum Fodbold B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
AIF Galacticos B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Greve Fodbold B B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Brønshøj BK Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
kirke hyllinge if B Kirke Hyllinge IF Logo Kirke Hyllinge IF

U10 A - 2009 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Greve Fodbold Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
B 1908 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Brønshøj Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub

U11 C - 2008 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Albertslund IF 2 Albertslund IF Logo Albertslund IF
Avarta U 11C Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Greve fodbold C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve U11 - 3 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
kirke hyllinge B Kirke Hyllinge IF Logo Kirke Hyllinge IF
Vestia 2 C Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia

U11 B - 2008 9 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
SV Burlo SV Burlo 1949 eV
Albertslund IF 1 Albertslund IF Logo Albertslund IF
FIX 1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Avarta U 11 B B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
GVI B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Vestia 1 B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Fix B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Greve Fodbold Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U11 A - 2008 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 C - 2007 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 B - 2007 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hafslund IF B Hafslund IF
Gundsølille B Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
AIF rød B Albertslund IF Logo Albertslund IF
B1903 U12 B B1903 Logo B1903
Fremad Valby B Fremad Valby Logo Fremad Valby
kirke hyllinge if B Kirke Hyllinge IF Logo Kirke Hyllinge IF

U12 A - 2007 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 C - 2006 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BS 72 C Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Crawley Down Anvils C Crawley Down Gatwick
SGIF - Sengeløse Drenge C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
AIF Hvid C Albertslund IF Logo Albertslund IF
B93 Hvid C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Avarta C Avarta
B1903 U13-3 C B1903 Logo B1903
TFC hold 2 Taastrup FC Logo Taastrup FC

U13 B - 2006 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SV Burlo SV Burlo 1949 eV
Crawley Down Hammers B Crawley Down Gatwick
B1903 U13 2. B B1903 Logo B1903
ABT Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Hundige BK B Hundige BK
Fremad Amager B Fremad Amager
AIF Rød B Albertslund IF Logo Albertslund IF
B93 Blå B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
KB 4 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Vanløse IF B Vanløse IF Logo Vanløse IF

U13 A - 2006 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skovshoved IF A
TFC hold 1 Taastrup FC Logo Taastrup FC

U14 B - 2005 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Greve U14-3 B Greve strandby GS-03
Fremad Amager U14B B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager

U14 A - 2005 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15 B/C 2004 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Taastrup FC 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
LSF - 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Skjold Birkerød B Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Aif 2 C Albertslund IF Logo Albertslund IF
Forest Row B C Forest Row

U14 - piger 2005/06 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 - piger 2009/10 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Girlpower C Albertslund IF Logo Albertslund IF
Sengeløse Blå A Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
kirke hyllinge 1 C Kirke Hyllinge IF Logo Kirke Hyllinge IF
kirke hyllinge 2 C Kirke Hyllinge IF Logo Kirke Hyllinge IF
TG80 C TG 80 IF
FixPiger0910 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
FIX Piger20092010-Hold2 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Karlslundes piger C -

U11 Piger 2007/08 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
DreamTeam Albertslund IF Logo Albertslund IF
FIXPiger1112 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX

U5 (ABC) 2014 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hareskov 1 B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov 2 B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Kastrup fighters C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Brøndby Brøndby IF Logo Brøndby IF
Boldklubben Frem Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
AIF 2 Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Hundige Boldklub C Hundige Boldklub

U15 A 2004 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Glostrup FK A
Brøndby A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Taastrup FC 1 A Taastrup FC Logo Taastrup FC
LSF - 1 A Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Aif 1 A Albertslund IF Logo Albertslund IF
Boldklubben Frem A Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM

U6 Piger 2013/14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Albertslund IF
Place
Albertslund Stadion
Address
Skallerne 14
Postalcode
2620
City
Albertslund
Sport
Soccer
Type
Unknown
Intersport Cup Albertslund 2019 map

Tournament overview