FLEXA CUP 2019

Indbydelse til FLEXA CUP 2019 Lørdag/Søndag den 9/10. februar 2019. Der spilles i følgende rækker: 2013 (U6) & 2012 (U7): 3-bold 2011 (U8) & 2010 (U9) : 4-mands med sænket overligger 2009 (U10) : 4-mands 2008 (U11) : 4-mands 2007 (U12) : 4-mands Oldboys : 4-mands Husk at angive niveau ved tilmelding Der er præmier til alle deltagere. Max antal spillere pr. hold: 3-bold Max 5 spillere. 4-mands Max 6 spillere. Er der spørgsmål kan man kontakte Henrik Vestergaard på tlf. 40685679. Dette nr. kan også bruges til betaling af stævnegebyr via mobilpay

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
Oldboys Mixed 6 400 15 0
U6 (2013) Mixed 5 300 6 0
U7 (2012) Mixed 5 300 19 0
U8 (2011) Mixed 6 400 10 0
U9 (2010) Mixed 6 400 30 0
U10 (2009) Mixed 6 400 24 0
U11 (2008) Mixed 6 400 7 0
U12 (2007) Mixed 6 400 14 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

Oldboys 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rårup C Rårup GIF Logo Rårup GIF
Solbjergs drenge C Solbjerg IF
#Guldholdet Senior B
Hatting-torsted C Torsted
Torsted Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
FC Drible ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Arthur Andersen Transport B
Fmb
8520 Lystrup IF Logo Lystrup IF

U6 (2013) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Horsens KFUM C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Hatting-Torsted 1 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Grejs-Dalen IK B Grejs IF

U7 (2012) 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Løsning IF C Løsning IF
Bredballe IF 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Rask Mølle 2 C Rask Mølle & Omegns Idrætsforening
Rask Mølle 3 C Rask Mølle & Omegns Idrætsforening
Rask Mølle 1 C Rask Mølle & Omegns Idrætsforening
Rårup C Rårup GIF Logo Rårup GIF
Dalum IF 1 U6 A A Dalum IF Logo Dalum IF
Hover 1 Hover IF
Hover 2 Hover IF
Hover 3 Hover IF
Hornsyld 3 Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Daugård IF C Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Bredballe IF 1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hornsyld 1 B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Hornsyld 2 Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
TIF/ØB C Tørring IF Logo Tørring IF
Hatting-Torsted 1 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U8 (2011) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bredballe IF U8 BC B Bredballe IF Logo Bredballe IF
MG&BK A MG&BK
Sammenholdet B Rårup GIF Logo Rårup GIF
Skjold SS Skjold
FC Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 C FC Horsens Logo FC Horsens
HIF 1 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
HIF 2 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
HIF 3 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF

U9 (2010) 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SS Skjold C SS Skjold
Hatting - Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
De blå drenge B Bredballe IF Logo Bredballe IF
NBSIF B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
VSF 2 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Gedved United C Gedved IF
SIK 2 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
SIK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Østbirk IF C Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
De Kongeblå 2 C Løsning IF
De Kongeblå 1 B Løsning IF
Egebjerg IF Stars B Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Hornsyld 1 Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Hornsyld 2 Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
AS iF B AS IF
. C AS if
Stjærnerne C Stjær boldklub
Lund if A Lund if
BUF HORSENS B Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
BUF HORSENS 1 C Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
BUF HORSENS 2 C Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
Hatting/Torsted C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U10 (2009) 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hasta LA Victoria Siempre C Gedved IF
De kongeblå 1 A Løsning if
De kongeblå 2 C Løsning if
Rårup Øst C Rårup GIF Logo Rårup GIF
Rårup Vest B Rårup GIF Logo Rårup GIF
Horsens KFUM U10C C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
SIK 1 niv B B Stensballe IK Logo Stensballe IK
SIK 2 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Bording 2 C Bording IF Logo Bording IF
Bording 1 C Bording IF Logo Bording IF
Hedensted IF 3 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Ammitsbøl U10B B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Liverpool United B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
FIFA BOYS B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Zamundas junior A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
AC BØNDERNE C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
FC Horsens C FC Horsens Logo FC Horsens
Sammenholdet B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Team Dsigns B Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF

U11 (2008) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
aia-tranbjerg B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
RAF Motors C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Sammenholdet Øst C Rårup GIF Logo Rårup GIF
Sammenholdet Vest B Rårup GIF Logo Rårup GIF
Gauerslund if B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Jelling FS B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber

U12 (2007) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sammenholdet Øst C Rårup GIF Logo Rårup GIF
Sammenholdet Vest B Rårup GIF Logo Rårup GIF
BarcaHammel B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
HammelMadrid B HGF
Vamdrup IF C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Bm12 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
dyrenesnetto B
CMA BYG B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Team Attack B -
egetæpper B
Pommes Frites Gang B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Rårup GIF
Place
Rårup Hallen
Address
Kirkedalsvej 53 Rårup
Postalcode
7130
City
Juelsminde
Sport
Soccer
Type
IndoorCup
FLEXA CUP 2019 map

Tournament overview