Simon Kjær Cup 2019

Pågrund af mange tilmeldinger i U9 rækken, er der oprettet en ekstra pulje fredag eftermiddag. Der er plads til 18 hold ialt.


Lund IF har fornøjelsen af, at invitere til Simon Kjær Cup i Lundhallen den 8, 9. & 10. marts 2019 for drenge og piger.

Kom og vær med til en herlig fodbold-weekend med fokus på jævnbyrdige kampe og festlige præmieoverrækkelser i vores fine nye faciliteter.

Det er først til mølle om pladserne. Når vi har registreret indbetalt stævnegebyr er I tilmeldt. Der er kun plads til 9 hold i hver række. Senest tilmelding og betalingsdato er den 17. februar 2019.

Stævnet er for hold på B-C niveau ( Rene A-hold accepteres ikke)

Tilmeldingen foregår på staevner.dk, og er først gældende når indbetalingen er registreret. (Klub/årgang/ID nummer skal oplyses ved tilmelding).

Program udsendes ca 1-2 uger før stævnet

 

Fredag: 16.30 - ca. 21.30

U9 Drenge (Eftermiddag)

U13 Drenge (Aften)

Lørdag: 8.00 - ca. 21.30

U9 Piger (Morgen)

U10 Drenge (Formiddag)

U10 Drenge (Middag)

U11 Drenge (Eftermiddag)

U12 Drenge (Aften)

Søndag: 8.30 - ca. 18.00

U6 + u7 Mix (3 mands) - 1/2 bane (Morgen)

U8 Drenge (Formiddag)

U8 Drenge (Eftermiddag)

U9 Drenge (Eftermiddag)

 

Vi tilbyder:

- Flotte præmier

- Alle hold er sikret min. 4 kampe

- Indløb til præmieoverrækkelse med musik og lysshow

 

Deltagergebyr:

U6-U7: 400 kr. pr. hold (3 mands, maks 6 spillere pr. hold)

U8-U15: 400 kr. pr. hold (4 mands, maks 6 spillere pr. hold)

Indbetaling skal ske på kontonr: 9211 - 0350006583

 

Stævnet afholdes i Lundhallen:

Skolevej 7, 8700 Horsens

 

Vedr. spørgsmål kontakt

Jesper:  danicemink@gmail.com, 30608886

Kim:       kim_b_mortensen@hotmail.com, 26828880

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 Mixed 6 400 Søndag 19 0
U8 Mixed 6 400 Søndag 29 0
U9 Mixed 6 400 Søndag 26 0
U9 Mixed 6 400 Lørdag 7 0
U10 Mixed 6 400 Lørdag 28 0
U11 Mixed 6 400 Lørdag 19 0
U12 Mixed 6 400 Lørdag 18 0
U13 Mixed 6 400 Fredag 14 0
U14 Mixed 6 400 Fredag 3 0
U15 Mixed 6 400 Lørdag 1 0
U15 Mixed 6 400 Søndag 2 0
U6 Mixed 6 400 Søndag 24 0

Signetud teams

U7 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hatting-Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 3 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 4 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Lund IF 2 B Lund IF Logo Lund IF
Lund IF 1 B Lund IF Logo Lund IF
Gårslev 1 C Gårslev GF Logo Gårslev GF
Bredballe IF 1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hatting-Torsted 5 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U8 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Erritsø GIF 1 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Erritsø GIF 2 C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Horsens KFUM B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
SIK 3 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
AGF
Skjold SS Skjold
HIF 1 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
HIF 2 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
HIF 3 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Egebjerg IF C Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Hatting Torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
De hurtige B Lund IF Logo Lund IF
Hedensted IF 1 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
SIK1 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
SIK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
SIK 3 B Stensballe IK Logo Stensballe IK

U9 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
De blå drenge B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Give Fremad B Give Fremad Logo Give Fremad
the Underdogs C Hundslund if
AGF Drengene B Århus GF Logo Århus GF
Jelling FS 1 C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling FS 2 C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
NBSIF C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Lindved GF C Nørre Nebel Idrætsforening Logo Nørre Nebel Idrætsforening
Hatting Torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
De Kongeblå 2 C Løsning IF Logo Løsning IF
Østbirk IF C Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Hedensted 2 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted 1 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Lund IF 1 B Lund IF Logo Lund IF
Lund IF 2 B Lund IF Logo Lund IF
De Kongeblå B Løsning IF Logo Løsning IF
AS IF C As Idrætsforening
. C As Idrætsforening

U9 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
VB-piger B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Lund IF A C Lund IF Logo Lund IF
Lund IF Lund IF Logo Lund IF
FC Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
Ølsted A B Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening
Ølsted 1 B Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening

U10 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
SIK 1 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
SIK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
SIK 3 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Lund IF 1 B Lund IF Logo Lund IF
Horsens FS C2 C Horsens FS Logo Horsens FS
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Lund IF 2 B Lund IF Logo Lund IF
Team EDC Horsens B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Horsens FS C1 C Horsens FS Logo Horsens FS
Horsens FS B B Horsens FS Logo Horsens FS
Galten FS C Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Hgf 1 C Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
FC Horsens C FC Horsens Logo FC Horsens
Hundslund 1 C Hundslund 1
Ammitsbøl U10 C Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Fredericia KFUM 1 B Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Fredericia KFUM 2 Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Skibet IF C Skibet IF Logo Skibet IF

U11 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Lund IF 3 C Lund IF Logo Lund IF
Lund IF 2 C Lund IF Logo Lund IF
Lund IF 1 C Lund IF Logo Lund IF
FC Horsens 3 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 1 B FC Horsens Logo FC Horsens
Bryrup if B Bryrup Idrætsforening Logo Bryrup Idrætsforening
løsning if C Løsning IF Logo Løsning IF
RAF Motors 1 B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
RAF Motors 2 C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM

U12 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Team Restudy B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Vinding SF B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Palles Bageri B
Lund IF B Lund IF Logo Lund IF
Dyrenesnetto B
TRIF B Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening
Citroen Brædstrup B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Xpressbudet.dk B Hedensted IF Logo Hedensted IF

U13 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Smølferne B
HFK 1 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Lund IF 1 B Lund IF Logo Lund IF
Lund IF 2 B Lund IF Logo Lund IF
De lyserøde elefanter B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Filskov-Blåhøj IF C Filskov IF Logo Filskov IF
HFK 2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Fodboldtosserne B
R-Team B

U14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

U15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U6 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hatting-Torsted 3 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Horsens KFUM C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Hatting-Torsted 1 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Solbjerg Stars Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Lund if 1 C Lund IF Logo Lund IF
Lund if 2 C Lund IF Logo Lund IF
Bredballe IF Bredballe IF Logo Bredballe IF
Lyseng C IF Lyseng Logo IF Lyseng

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
8. - March 10

Organisation
Lund IF
Place
Lundhallen
Address
Skolevej 7C
Postalcode
8700
City
Horsens
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
kim_b_mortensen@hotmail.com

Tournament overview