Sportigan Langebæk Cup 2019

Sportigan Langebæk Cup 2019.

Langebæk Alliancen gentager succen, fra de foregående år.

Igen i år, vil indendørsstævnet blive afviklet, over to weekender.

Det sker i weekenderne d. 18-19-20 januar og d. 26-27 januar.

Alle hold får minimum 3 kampe. I årgangene U6-U7-U8-U9 vil der være medaljer til alle.

                            I drenge-rækkerne U10-U11-U12-U13, vil der være flotte præmier til nr. 1, 2 og 3.                            Der vil vanen tro, være flotte holdposer i årgangene U6-U13.

I U14-U15-U17 Bliver der spillet om, flotte pengepræmier.. I rækkerne U10 til U17 kårer vi stævnes spiller..

Holdgebyr pr hold U6-U13 er 400 kr. U14-U17 er 500 kr. Der bliver spillet i følgende rækker.

 

FREDAG D. 18 JANUAR : U14 DRENGE

LØRDAG D. 19 JANUAR : U6 MIX - U12 DRENGE - U17 DRENGE

SØNDAG D. 20 JANUAR : U7 MIX - U11 DRENGE


 

LØRDAG D. 26 JANUAR : U8 MIX - U13 DRENGE - U15 DRENGE

SØNDAG D. 27 JANUAR : U9 MIX - U10 DRENGE

Tilmelding og betaling... Holdet er ikke endeligt tilmeldt, før betalingen er registreret! Også tilmeldingen er bindene. Holdgebyret indbetales på Reg.nr: 6140 konto nr: 0004302160 Eller på MobilePay : 52780333 Bent Pedersen HUSK ved indbetaling at opgive holdets navn og det id-nr. Som du får tilsendt pr. mail, når vi har registreret din tilmelding via stævner.dk.Holdet er først endelig tilmeldt, når holdgebyret er betalt.                                              Sidste frist for tilmeldinger er lørdag dag d. 5 januar 2019.

Programmet bliver sendt på mail, og kan ses på stævner.dk 1 uge før stævnet start.

                                       Yderligere oplysninger fås ved henvendelse til Kontakt person:                                     Jannic Andersen Mobil 51212148, Mail : slc.cup2019@gmail.com

Med sportslig hilsen Langebæk Alliancen og Sportigan Præstø.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U11 Mixed 6 400 15 0
U12 Mixed 6 400 19 0
U13 Mixed 6 400 12 0
U14 Mixed 6 500 18 0
U15 Mixed 6 500 11 0
U17 Mixed 6 500 15 0
U6 Mixed 7 400 6 0
U7 Mixed 7 400 6 0
U8 Mixed 7 400 14 0
U9 Mixed 7 400 17 0
U10 Mixed 6 400 14 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U11 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nyråd Sort Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd Gul Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
HG1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
ØGIF Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Vordingborg IF C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Næstved Hvid Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved Grøn Næstved IF Logo Næstved IF
Vordingborg IF 2 C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
fc storebælt B
Præstø If C Præstø if
De stribede A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Kastrup Fodbold B Kastrup GIF

U12 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NFC SORT B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Næstved Hvid C Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved Grøn B Næstved IF Logo Næstved IF
Langebæk Alliancen Sort C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Møns FK 1 C Møns FK Logo Møns FK
Møns FK 2 C Møns FK Logo Møns FK
Ørslev GIF - Rød B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev GIF - Sort C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Kom så drenge..... B
Langebæk Alliancen Hvid Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Præstø K C Præstø if
Præstø C C Præstø if
Bk Frem 2 B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Bk Frem 1 B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Bk Frem 3 C Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
NFC RØD B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC BLÅ B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U13 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ørslev GIF C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Send Gønge C IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Langebæk Alliancen Hvid Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Ørslev GIF - Rød B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev GIF - Sort C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Præstø If B Præstø If
Langebæk Sort C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Næver Footboys -
SSMV.DK B

U14 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
J.A AUTO B B1903 Logo B1903
VIF 2 B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF 1 B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Tordenstøvlerne B
Sørbymagle B Sørbymagle idrætsforening
VIF 3 B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
MFK United C Møns FK Logo Møns FK
elektriker.dk Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Black Roses B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
MFK City C Møns FK Logo Møns FK
MFK "Bare en tand bedre" B Møns FK Logo Møns FK
Team Body B -
NLA Hvid Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
NLA Sort Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
NLA Blå Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Team weekend B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub

U15 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NLA Sort Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Svend Gønge C IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Ørslev Hvid B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev Sort B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
NLA Blå Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
NLA Hvid Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Næver4ever B Næstved IF Logo Næstved IF
Møn Møns FK Logo Møns FK
Team Fys Roskilde A Roskilde kfum
Dissing

U17 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Falster FC
LT Gruppen A HB Køge Logo HB Køge
cruyffs children
Det Ultimative Nathold B
Ørslev B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
NLA Blå Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Vogt Byg A
Nybolig Erhverv København -
Intersport FC A
NLA Sort Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Roskilde Racing Center Roskilde Racing Center
LIF B Lellinge IF

U6 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LA C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Kastrup Fodbold C Kastrup GIF

U7 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nyråd IF C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
VIF blå Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF hvid Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
LA 1 C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
LA 2 C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
ØGIF Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U8 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HG blå B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG hvid B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG sort B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
NFC 2012 C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Nyråd IF C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
LA 2 C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Faxe Ladeplads Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
VIF hvid Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF blå Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
LA 1 C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Møns fk Hvid Møns FK Logo Møns FK
Møns fk Sort Møns FK Logo Møns FK
NFC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
ØGIF Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U9 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Præstø I F Præstø IF
ØGIF Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Haslev 1 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 2 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 3 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Nyråd drengene C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Østmøn Fodboldklub C Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
Møns FK C Møns FK Logo Møns FK
VIF hvid C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF blå C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
nfc B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
VIF orange C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Svend Gønge C IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Svend Gønge Blå C IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
HG 2 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U10 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nyråd sort B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd gul B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Svend Gønge C IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
HFC Blå B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
HFC Sort B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Svend Gønge Blå C IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Møns drenge Møns FK Logo Møns FK
VIF blå C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF hvid C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
HVS 09-1 B HVS 09
HVS 09-2 B HVS 09
ØGIF Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Langebæk Alliancen
Place
Langebæk Hallen
Address
Åløkkevej 1
Postalcode
4773
City
Stensved
Sport
Soccer
Type
IndoorCup
Sportigan Langebæk Cup 2019 map

Tournament overview