Julefodboldstævne i Tingstedhallen

TINGSTED BOLDKLUB'S FORÆLDRE OG VENNEFORENING
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
i dagene 27. – 30. december 2018

I børne- og ungdomsrækkerne afvikles stævnet som et Bredde-stævne. Vi beder jer om at være opmærksomme på dette, når I tilmelder jeres hold.

  • Vi henstiller til, at man alene tilmelder hold med spillere på B-niveau og/eller C-niveau.
  • Alternativt kan man tilmelde hold med en blanding af spillere på A, B, og C-niveau.

Der kan tilmeldes hold i følgende rækker:

Torsdag d. 27. december 2018:
U5-U7 mix (max. 11 hold)
U8 drenge (max. 4 hold)
U9 drenge (max. 7 hold)
U10 drenge (max. 12 hold)
U11/12 piger (max. 4 hold)
U14 drenge (max. 12 hold)

Fredag d. 28. december 2018:
U11 drenge (max. 10 hold)
U16 drenge (max. 9 hold)
U17 drenge (max. 6 hold)
U17/18 piger (max. 4 hold)

Lørdag d. 29. december 2018:
U12 drenge (max. 12 hold)
U13 drenge (max. 13 hold)
U15 drenge (max. 9 hold)

Søndag d. 30. december 2018:
Senior - Mix (max. 5 hold)
Senior - Herre Hygge (max. 11 hold)
Senior - Herre Niveau A (max. 7 hold)

Hvis du ikke kan finde dit holds række i oversigten, er du velkommen til at kontakte stævneledelsen mhp. mulig løsning.

Man kan kun deltage på 1 hold i hver række.
Alle rækker max. 6 spillere på hvert hold.
U5-U7 spiller på ½-bane til bande mål.
Øvrige hold spiller på hel bane til håndboldmål.

Holdgebyr:
Til og med U12 kr. 300,- pr. hold
U13 – U17/18 kr. 400,- pr. hold
Senior kr. 600,- pr. hold

Tilmelding af hold er senest mandag 3. december 2018 på www.stævner.dk - (du er tilmeldt, når betaling er modtaget)
Holdgebyr bedes indsat på reg.2650 kto.6755 641 802 samtidig med tilmeldingen.
Alternativ MobilPay: 29 43 23 50 (Hanne Leager) - Husk at påføre holdnavn samt række på indbetalingen.

Stævneledelse:
Thomas Jensen
Mail: ivarbonde@hotmail.com
Tlf. 52 39 19 21

Der spilles efter Dansk Foldbolddommer-Union spilleregler for Indefodbold.
Arrangørerne forbeholder sig ret til at justere i puljerne på afviklingsdagene, således stævnet ikke bliver berørt af afbud eller lignende.

På gensyn
Tingsted Boldklubs Forældre- og Venneforening
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U14 drenge Mixed 6 400 Torsdag 27.dec. kl. 19.30 17 0
U13 drenge Mixed 6 400 Lørdag 29.dec. kl. 16 9 0
U10 drenge Mixed 6 300 Torsdag 27.dec. kl. 14 7 0
U5-U7 mix Mixed 6 300 Torsdag 27.dec. kl. 8 3 0
Senior Mix Mixed 6 600 Søndag 30.dec. kl. 16 4 0
Senior Herre A Mixed 6 600 Søndag 30.dec. kl. 15 4 0
Senior Herre Hygge Mixed 6 600 Søndag 30.dec. kl. 19 19 0
U17-U18 piger Mixed 6 400 Fredag 28.dec. kl. 15 5 0
U15 drenge Mixed 6 400 Lørdag 29.dec. kl. 9 13 0
U12 drenge Mixed 6 300 Lørdag 29.dec. kl. 12 11 0
U11-U12 piger Mixed 6 300 Torsdag 27.dec. kl. 18 0 0
U11 drenge Mixed 6 300 Fredag 28.dec. kl. 9 8 0
U9 drenge Mixed 6 300 Torsdag 27.dec. kl. 12 7 0
U8 drenge Mixed 6 300 Torsdag 27.dec. kl. 10 5 0
U16 drenge Mixed 6 400 Fredag 28.dec. kl. 12 9 0
U17 drenge Mixed 6 400 Fredag 28.dec. kl. 17 5 0

Signetud teams

U14 drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag 27.dec. kl. 19.30

Teamname LVL Logo Club
Henrik Hansen Automobiler
Smølferne Smølferne
TGB Teamdream B Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
HL38 Orange B1938 Logo B1938
TGB Dreamteam B Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
J.A AUTO B B1903 Logo B1903
Tingsted Galacticos C Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Tingsted Dreamteam C Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
MFK City C Møns FK Logo Møns FK
MFK United C Møns FK Logo Møns FK
Team Schulz Biler
HL38 Blå B1938 Logo B1938

U13 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 29.dec. kl. 16

Teamname LVL Logo Club
Tingsted drengene C Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
The Wild Polar Bears Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
The Pink Pants Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
SSMV.DK B
VB's Drenge B Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
Team ski-sport B
The Red Devils Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
The Bears Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U10 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag 27.dec. kl. 14

Teamname LVL Logo Club
B.Frem 1 Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
NFC 4 Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC 3 Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
B.Frem 2 Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
NFC 2 Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC 1 Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
TGB B Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub

U5-U7 mix 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag 27.dec. kl. 8

Teamname LVL Logo Club

Senior Mix 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 30.dec. kl. 16

Teamname LVL Logo Club
KOCHS VVS
RolatorBanden Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
The Reunion team B Tingsted
Team Fadbamse C Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub

Senior Herre A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 30.dec. kl. 15

Teamname LVL Logo Club
KOCHS VVS
RM Optimering
Under Uret B
RollatorBanden Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub

Senior Herre Hygge 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 30.dec. kl. 19

Teamname LVL Logo Club
KOCHS VVS
TB U18 Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Væggerløse Håndbryg B
BKC C BKC
De Grønne C Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
SB Lendemark
RolatorBanden Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
The Duddies Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Tina's Tropper C Hobro IK Logo Hobro IK
Pokerguys B Tingsted
Under Uret B
TB U18 C Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
We don't Drinkwater
TPF Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
FC Skovstjernevænget Fc skovstjernevænget

U17-U18 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 28.dec. kl. 15

Teamname LVL Logo Club
Portugal Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901
TGB´s piger B Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
De gamle NFC'er
Tingsted 2 B Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Tingsted 1 B Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub

U15 drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 29.dec. kl. 9

Teamname LVL Logo Club
Dølle B Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF
Dølles drenge C Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF
Ørslev Hvid B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
HL38 B1938 Logo B1938
VB B Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
Dissing
FC Tidstræk
TN Anlæg B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Sydhavsfest.dk
Kugler&Kasser A
Hangover 96
Næverdrengene B Næstved IF Logo Næstved IF

U12 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 29.dec. kl. 12

Teamname LVL Logo Club
VB's Drenge C Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
NFC Rød B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC Gul B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Team Falster 1 B B1938 Logo B1938
Team Falster 2 B Listrup Ungdoms & Idrætsforening Logo Listrup Ungdoms & Idrætsforening
Team Falster 3 B Horbelev IF
NFC Sort B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Tingsted Dynamite Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
NFC Grøn B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC Hvid Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U11-U12 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag 27.dec. kl. 18

Teamname LVL Logo Club

U11 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 28.dec. kl. 9

Teamname LVL Logo Club
SB
Team Panda B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Tingsted United Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Tingsted FC Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Smølferne
TGB FC B Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
TGB United B Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
b. frem nisser C Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing

U9 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag 27.dec. kl. 12

Teamname LVL Logo Club
VB 2 B Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
VB 1 B Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
B.frems tropper B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
nfc 1 B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
nfc 2 B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U8 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag 27.dec. kl. 10

Teamname LVL Logo Club
VIF Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
B. Frems Rødder B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
NAB B Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
NFC Sort B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC Blå B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U16 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 28.dec. kl. 12

Teamname LVL Logo Club
Tingsted 1 Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Tingsted 2 Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Tingsted 3 Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Stines små drenge B Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
VB B Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
Ørslev Sort B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Falster FC

U17 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 28.dec. kl. 17

Teamname LVL Logo Club
LFC A
De Hjemløse
Plejehjemmet
Vogt Byg A

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
27. - December 30 2018

Organisation
Tingsted Boldklub
Place
Tingsted Hallen
Address
Stationsvej 63
Postalcode
4800
City
Nykøbing Falster
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
mfh@tingsted-boldklub.dk

Tournament overview