Julefodboldstævne i Tingstedhallen

TINGSTED BOLDKLUB'S FORÆLDRE OG VENNEFORENING
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
i dagene 27. – 30. december 2018

I børne- og ungdomsrækkerne afvikles stævnet som et Bredde-stævne. Vi beder jer om at være opmærksomme på dette, når I tilmelder jeres hold.

  • Vi henstiller til, at man alene tilmelder hold med spillere på B-niveau og/eller C-niveau.
  • Alternativt kan man tilmelde hold med en blanding af spillere på A, B, og C-niveau.

Der kan tilmeldes hold i følgende rækker:

Torsdag d. 27. december 2018:
U5-U7 mix (max. 11 hold)
U8 drenge (max. 4 hold)
U9 drenge (max. 7 hold)
U10 drenge (max. 12 hold)
U11/12 piger (max. 4 hold)
U14 drenge (max. 12 hold)

Fredag d. 28. december 2018:
U11 drenge (max. 10 hold)
U16 drenge (max. 9 hold)
U17 drenge (max. 6 hold)
U17/18 piger (max. 4 hold)

Lørdag d. 29. december 2018:
U12 drenge (max. 12 hold)
U13 drenge (max. 13 hold)
U15 drenge (max. 9 hold)

Søndag d. 30. december 2018:
Senior - Mix (max. 5 hold)
Senior - Herre Hygge (max. 11 hold)
Senior - Herre Niveau A (max. 7 hold)

Hvis du ikke kan finde dit holds række i oversigten, er du velkommen til at kontakte stævneledelsen mhp. mulig løsning.

Man kan kun deltage på 1 hold i hver række.
Alle rækker max. 6 spillere på hvert hold.
U5-U7 spiller på ½-bane til bande mål.
Øvrige hold spiller på hel bane til håndboldmål.

Holdgebyr:
Til og med U12 kr. 300,- pr. hold
U13 – U17/18 kr. 400,- pr. hold
Senior kr. 600,- pr. hold

Tilmelding af hold er senest mandag 3. december 2018 på www.stævner.dk - (du er tilmeldt, når betaling er modtaget)
Holdgebyr bedes indsat på reg.2650 kto.6755 641 802 samtidig med tilmeldingen.
Alternativ MobilPay: 29 43 23 50 (Hanne Leager) - Husk at påføre holdnavn samt række på indbetalingen.

Stævneledelse:
Thomas Jensen
Mail: ivarbonde@hotmail.com
Tlf. 52 39 19 21

Der spilles efter Dansk Foldbolddommer-Union spilleregler for Indefodbold.
Arrangørerne forbeholder sig ret til at justere i puljerne på afviklingsdagene, således stævnet ikke bliver berørt af afbud eller lignende.

På gensyn
Tingsted Boldklubs Forældre- og Venneforening
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U14 drenge Mixed 6 400 17 0
U13 drenge Mixed 6 400 9 0
U10 drenge Mixed 6 300 7 0
U5-U7 mix Mixed 6 300 3 0
Senior Mix Mixed 6 600 4 0
Senior Herre A Mixed 6 600 4 0
Senior Herre Hygge Mixed 6 600 19 0
U17-U18 piger Mixed 6 400 5 0
U15 drenge Mixed 6 400 13 0
U12 drenge Mixed 6 300 11 0
U11-U12 piger Mixed 6 300 0 0
U11 drenge Mixed 6 300 8 0
U9 drenge Mixed 6 300 7 0
U8 drenge Mixed 6 300 5 0
U16 drenge Mixed 6 400 9 0
U17 drenge Mixed 6 400 5 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U14 drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Henrik Hansen Automobiler
Smølferne Smølferne
TGB Teamdream B Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
HL38 Orange B1938 Logo B1938
TGB Dreamteam B Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
J.A AUTO B B1903 Logo B1903
Tingsted Galacticos C Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Tingsted Dreamteam C Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
MFK City C Møns FK Logo Møns FK
MFK United C Møns FK Logo Møns FK
Team Schulz Biler
HL38 Blå B1938 Logo B1938

U13 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tingsted drengene C Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
The Wild Polar Bears Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
The Pink Pants Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
SSMV.DK B
VB's Drenge B Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
Team ski-sport B
The Red Devils Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
The Bears Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U10 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B.Frem 1 Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
NFC 4 Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC 3 Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
B.Frem 2 Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
NFC 2 Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC 1 Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
TGB B Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub

U5-U7 mix 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Senior Mix 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KOCHS VVS
RolatorBanden Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
The Reunion team B Tingsted
Team Fadbamse C Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub

Senior Herre A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KOCHS VVS
RM Optimering
Under Uret B
RollatorBanden Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub

Senior Herre Hygge 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KOCHS VVS
TB U18 Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Væggerløse Håndbryg B
BKC C BKC
De Grønne C Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
SB Lendemark
RolatorBanden Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
The Duddies Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Tina's Tropper C Hobro IK Logo Hobro IK
Pokerguys B Tingsted
Under Uret B
TB U18 C Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
We don't Drinkwater
TPF Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
FC Skovstjernevænget Fc skovstjernevænget

U17-U18 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Portugal Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901
TGB´s piger B Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
De gamle NFC'er
Tingsted 2 B Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Tingsted 1 B Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub

U15 drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dølle B Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF
Dølles drenge C Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF
Ørslev Hvid B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
HL38 B1938 Logo B1938
VB B Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
Dissing
FC Tidstræk
TN Anlæg B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Sydhavsfest.dk
Kugler&Kasser A
Hangover 96 -
Næverdrengene B Næstved IF Logo Næstved IF

U12 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VB's Drenge C Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
NFC Rød B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC Gul B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Team Falster 1 B B1938 Logo B1938
Team Falster 2 B Listrup Ungdoms & Idrætsforening
Team Falster 3 B Horbelev IF
NFC Sort B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Tingsted Dynamite Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
NFC Grøn B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC Hvid Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U11-U12 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SB
Team Panda B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Tingsted United Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Tingsted FC Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Smølferne -
TGB FC B Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
TGB United B Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
b. frem nisser C Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing

U9 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VB 2 B Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
VB 1 B Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
B.frems tropper B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
nfc 1 B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
nfc 2 B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U8 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VIF Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
B. Frems Rødder B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
NAB B Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
NFC Sort B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC Blå B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U16 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tingsted 1 Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Tingsted 2 Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Tingsted 3 Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Stines små drenge B Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
VB B Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
Ørslev Sort B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Falster FC

U17 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LFC A
De Hjemløse
Plejehjemmet
Vogt Byg A

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Tingsted Boldklub
Place
Tingsted Hallen
Address
Stationsvej 63
Postalcode
4800
City
Nykøbing Falster
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview