Sportigan Kolind Cup

 

Kolind/Perstrup IF inviterer til indendørs fodboldstævne i Kolind i weekenderne omkring uge 7 (vinterferien).

Sportigan Kolind er navnesponsor på stævnet og Djurslands Bank er præmiesponsor.

Holdgebyr skal betales/overføres til stævnets konto 7300 1109914 senest ved tilmeldingsfristens udløb
***

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
Oldboys o/40 år-16/2 Mixed 7 500 6 0
Oldboys o/32 år-16/2 Mixed 7 500 3 0
Herresenior - 16/2 Mixed 7 500 4 0
Damesenior - 16/2 Mixed 7 500 0 0
U14 Piger - 17/2 Mixed 7 400 0 0
U13 Piger - 17/2 Mixed 7 400 1 0
U12 Piger - 17/2 Mixed 7 350 0 0
U11 Piger - 17/2 Mixed 7 350 4 0
U10 Piger - 17/2 Mixed 7 350 0 0
U17 Drenge - 15/2 Mixed 7 400 0 0
U16 Drenge - 15/2 Mixed 7 400 3 0
U15 Drenge - 15/2 Mixed 7 400 2 0
U14 Drenge - 8/2 Mixed 7 400 3 0
U14 Drenge - 8/2 Mixed 7 400 0 0
U13 Drenge - 8/2 Mixed 7 400 0 0
U13 Drenge - 8/2 Mixed 7 400 0 0
U12 Drenge - 9/2 Mixed 7 350 8 0
U12 Drenge - 9/2 Mixed 7 350 1 0
U11 Drenge - 9/2 Mixed 7 350 1 0
U11 Drenge - 9/2 Mixed 7 350 0 0
U10 Drenge - 9/2 Mixed 7 350 11 0
U10 Drenge - 9/2 Mixed 7 350 4 0
U9 Drenge - 10/2 Mixed 7 350 7 1
U9 Drenge - 10/2 Mixed 7 350 4 0
U8 Drenge - 10/2 Mixed 7 350 4 0
U8 Drenge - 10/2 Mixed 7 350 1 0
U7 Drenge/Piger-10/2 Mixed 5 250 12 0
U6 Drenge/Piger-10/2 Mixed 5 250 10 0
U9 Piger - 17/2 Mixed 7 350 1 0
U15 Piger - 17/2 Mixed 7 400 0 0
U8 Piger - 17/2 Mixed 7 350 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

Oldboys o/40 år-16/2 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Arthur Andersen Transport ApS B
Fjorden IF IF Fjorden
FC Drible IF Lyseng Logo IF Lyseng

Oldboys o/32 år-16/2 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hjarbæk Kro A Ravnstrup KFUM
FC Drible IF Lyseng Logo IF Lyseng

Herresenior - 16/2 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gutterne fra GRO B Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening

Damesenior - 16/2 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 Piger - 17/2 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger - 17/2 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IFA C IF Alliancen Logo IF Alliancen

U12 Piger - 17/2 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger - 17/2 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Ommersyssel IF 1 A Ommersyssel IF
Ommersyssel IF 2 C Ommersyssel IF
Helsted Fremad B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U10 Piger - 17/2 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U17 Drenge - 15/2 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U16 Drenge - 15/2 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
trippel X B
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng

U15 Drenge - 15/2 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Østdjurs 91 C Østdjurs 91

U14 Drenge - 8/2 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sif Assentoft B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Langå IK B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub

U14 Drenge - 8/2 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge - 8/2 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge - 8/2 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge - 9/2 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nord vest Djurs C Rougsø ff
Glenn’s drenge B Nørager boldklub
Gl. Estrup Gartneri 1 B Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
TRIF B TRIF
SIF Assentoft 1 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft 2 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Gl. Estrup Gartneri 2 B Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
De blå og sorte C Allingåbro IF

U12 Drenge - 9/2 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
MadXpressen A

U11 Drenge - 9/2 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nord vest Djurs B Rougsø ff

U11 Drenge - 9/2 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge - 9/2 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AIF/Vivild if B Allingåbro IF
Skødstrup SF B1 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF B2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF B3 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
VIF B Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Rougsø FF B Rougsø FF
TRIF 1 C Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening
SIF Assentoft B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft 1 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Ikast FC B Ikast FC Logo Ikast FC

U10 Drenge - 9/2 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skødstrup SF A1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Helsted Fremad 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
TRIF 2 A Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening

U9 Drenge - 10/2 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VIF/AIF C Allingåbro IF
VIF/AIF B Allingåbro IF
Auning B Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Auning IF 2 C Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening
Puslingerne C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Rougsø FF B Rougsø FF

U9 Drenge - 10/2 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hornslet IF 1 A Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet IF 2 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet IF 3 C Hornslet IF Logo Hornslet IF
Helsted Fremad IF A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U8 Drenge - 10/2 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rougsø FF C Rougsø FF
Auning IF B Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening

U8 Drenge - 10/2 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VIF/AIF A Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening

U7 Drenge/Piger-10/2 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
vorup fb B vorup FB
Tvebakkerne B IF. Alliancen
Virup 1 B Virup IF Logo Virup IF
Virup 2 B Virup IF Logo Virup IF
Allingåbro C Allingåbro IF
HEI4 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI5 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Rougsø FF B Rougsø FF
HEI3 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U6 Drenge/Piger-10/2 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hornslet IF 1 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet IF 2 C Hornslet IF Logo Hornslet IF
Tvebakkerne 1 A IF. Alliancen
Tvebakkerne 2 A IF. Alliancen
Allingåbro C Allingåbro IF
Ørsted IF B Rougsø FF
HEI 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Ørsted IF C Rougsø FF

U9 Piger - 17/2 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted pigerne C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U15 Piger - 17/2 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 Piger - 17/2 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Kolind Pederstrup Idrætsforening
Place
Kolind+ / Kolind Hallen
Address
Bugtrupvej 33
Postalcode
8560
City
Kolind
Sport
Soccer
Type
IndoorCup
Sportigan Kolind Cup map

Tournament overview