BMK CUP - DJS

BMK CUP - DJS afvikles den sidste weekend i januar og den første weekend i februar. Stævnet afvikles i Møldrup Hallen.

Der spilles i rækkerne fra og med U6 til og med Senior. Historisk har stævnet samlet haft ca. 190 deltagende hold.

Vi præmierer de mindre årgange U6 - U10, med pokaler, mens årgange fra U11 og op efter bliver præmieret med sportstøj, gavekort og pengepræmier. Foruden placeringspræmierne uddeles der under hele stævnet præmier for gode målmandsredninger eller flotte mål.

Overskuddet fra stævnet går ubeskåret til BMK, som er ungdomsafdelingen for MTIF, HBI og Klejtrup Boldklub. BMK varetager både indendørs og udendørsfodbold for U6 spillere til U16. Det er lykkedes at etablere et stævne, som har et godt ry i fodboldkredse, hvor det bliver omtalt som et stævne med plads til bredden og gode præmier. Sidstnævnte skyldes den store støtte fra lokale sponsorer.


SIDSTE FRIST FOR TILMELDING ER SENEST 11.01.2019

BMK CUP Udvalget

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U 14 Piger C Mixed 6 400 12 0
U 6 Mix Mixed 5 275 5 0
U 7 Mix Mixed 5 275 14 0
U 8 Piger Mixed 6 350 0 0
U 8 Drenge C Mixed 6 350 8 0
U 8 Drenge B Mixed 6 350 8 0
U 9 Piger Mixed 6 350 6 0
U 9 Drenge C Mixed 6 350 14 0
U 9 Drenge B Mixed 6 350 10 0
U 10 Piger Mixed 6 350 8 0
U 15 Drenge C Mixed 6 450 0 0
U 14 Drenge B Mixed 6 400 1 0
U 10 Drenge C Mixed 6 350 7 0
U 10 Drenge B Mixed 6 350 9 0
U 11 Piger Mixed 6 400 9 0
U 11 Drenge C Mixed 6 400 6 0
U 11 Drenge B Mixed 6 400 9 0
U 12 Piger C Mixed 6 400 1 0
U 12 Piger B Mixed 6 400 0 0
U 12 Drenge C Mixed 6 400 10 0
U 12 Drenge B Mixed 6 400 16 1
U 16 Piger Mixed 6 450 2 0
Senior Kvinder Mixed 6 500 5 0
Senior Herre Mixed 6 500 16 0
U 15 Drenge B Mixed 6 450 0 0
U 15 Piger C Mixed 6 450 4 0
U 15 Piger B Mixed 6 450 3 0
U 14 Piger B Mixed 6 400 9 0
U 14 Drenge C Mixed 6 400 11 0
U 16 Drenge C Mixed 6 450 10 0
U 16 Drenge B Mixed 6 450 10 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U 14 Piger C 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skive IK Åkjær C Skive IK Logo Skive IK
Skive IK Åkjær 2 C Skive IK Logo Skive IK
Skive IK Åkjær 3 C Skive IK Logo Skive IK
SUB 88 C Ulbjerg Idrætsforening Logo Ulbjerg Idrætsforening
Bmk 2 C Bmk 90
Helsted Fremad IF C Helsted Fremad IF.
IF fremad Nørhalne C IF Fremad Nørhalne Logo IF Fremad Nørhalne
Team Viborg 2 C Team Viborg Logo Team Viborg
Bmk 90 C Bmk 90

U 6 Mix 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aalborg Freja drenge u6 B Aalborg Club Football
Alhedens IF C Alhedens IF
BMK BMK 90
Aalborg Freja drenge C Aalborg Club Football
Kvik/Aalestrup IF B Kvik/Aalestrup IF

U 7 Mix 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Stoholm IF Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening
Foulum 1 Foulum If
Foulum 2 Foulum If
Aalestrup IF 1 C Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
SIK 1 B Viborg Søndermarken
TVS 2 Tjele Vest Sport
Alheden IF C Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
SIK 2 B Viborg Søndermarken
Houlkær 1 Houlkær IF Logo Houlkær IF
Houlkær 2 Houlkær IF Logo Houlkær IF
TVS TVS
BMK 1 BMK 90
BMK 2 BMK 90
Vorup FB U7 piger Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub

U 8 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 8 Drenge C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tvs C Tvs
KB 1 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
AIK C Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
Viborg FF 2 C Viborg FF Logo Viborg FF
BMK2 U8 C BMK 90
Hobro IK C Hobro IK Logo Hobro IK
Gedsted Fjelsø FF C Gedsted Fjelsø FF

U 8 Drenge B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ravnsbjerg rødderne B Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
IF Jarl Arden 1 B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
IF Jarl Arden 2 B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Viborg FF 1 B Viborg FF Logo Viborg FF
VelociraptorBoys B Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
BMK1 U8 B BMK 90
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
Gedsted Fjelsø FF B Gedsted Fjelsø FF

U 9 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
BMK BMK 90 Logo BMK 90
SUB88 C Skals Fodboldforening Logo Skals Fodboldforening
Arden IF C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
De friske piger C St. Restrup IF Logo St. Restrup IF

U 9 Drenge C 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Stoholm IF Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening
Vodskov IF 1 C Vodskov IF
Vodskov IF 2 C Vodskov IF
IK Rosendal 1 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
IK Rosendal 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
KB 1 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
KB 2 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
St. Restrup 2 C St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
Trojka/Team Nørreå C IF Trojka
Aalestrup IF C Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
Højslev IF C Højslev IF
St Restrup IF C St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
BMK C BMK 90 Logo BMK 90
Bording IF C Bording IF Logo Bording IF

U 9 Drenge B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Stoholm IF Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening
Vodskov IF 3 B Vodskov IF
Bjerringbro IF B Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF
Mariager B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Aalestrup IF B Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
Skive Egeris B Skive IK Logo Skive IK
BT Allstars 1 B Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
BT Allstars 2 B Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
BMK B BMK 90 Logo BMK 90
Arden B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden

U 10 Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BMK 3 C BMK 90 Logo BMK 90
Vorup FB B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Helsted Tøserne Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted pigerne B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
BMK 1 B BMK 90
BMK 2 B BMK 90 Logo BMK 90
Team Viborg 1 Team Viborg Logo Team Viborg
Team Viborg 2 Team Viborg Logo Team Viborg

U 15 Drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 14 Drenge B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 10 Drenge C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IK Rosendal C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
BMK C BMK 90 Logo BMK 90
TVS C TVS
Alhedens IF C Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening

U 10 Drenge B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IK Rosendal 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
TVS 1 B TVS
TVS 2 TVS
Aalestrup IF 1 B Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
BMK BMK 90
NUGF-1 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
NUGF-2 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Pink Boys

U 11 Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Overlund 3 Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund GF A Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund GF A Overlund GF Logo Overlund GF
LKB Gistrup 2 C LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Kjellerup Pigerne A Kjellerup IF
GIFLERNE C Grindsted IF
Helsted Fremad B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
BMK B BMK 90

U 11 Drenge C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BMK C BMK 90
Højslev B Højslev
Aalestrup IF C Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
Team Xc Team X Pro
Bording IF C Bording IF Logo Bording IF
Gedsted Fjelsø FF C Gedsted Fjelsø FF

U 11 Drenge B 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BMK B BMK 90
rosendal B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Team X Team X pro
Team X Pro Team X pro
Højslev C Højslev
Houlkær IF B Houlkær IF Logo Houlkær IF
FC Ljiljan Fc Ljiljan
Bording IF B Bording IF Logo Bording IF
SUB88 B Skals Fodboldforening Logo Skals Fodboldforening

U 12 Piger C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 12 Piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 12 Drenge C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ommersyssel IF C Ommersyssel IF
TVS 2 C Tjele Vest Sport
BMK 2 C BMK 90
Arden C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Frem Skørping C IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping

U 12 Drenge B 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ommersyssel IF B Ommersyssel IF
TVS 1 B Tjele Vest Sport
BMK1 B BMK 90
Rødkærsbro IF B Rødkærsbro IF
Resen 22 B Skive IK Logo Skive IK
Resen 44 B Skive IK Logo Skive IK
Arden B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Resen 11 B Skive IK Logo Skive IK
Resen 33 B Skive IK Logo Skive IK
SUB88 B Skals Fodboldforening Logo Skals Fodboldforening
IK Rosendal 2 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
IK Rosendal 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U 16 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Senior Kvinder 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vellev IF Vellev IF
MorsØ FC 1 B MorsØ FC
MorsØ FC 2 B MorsØ FC
SUB09 SUB09
HBI B HBI

Senior Herre 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Revl og Krat Hersom Bjerregrav Idrætsforening
De Ustoppelige
Give Fremad A Give Fremad
HBI YOUNG GUNS HBI
Tj vvs & blik B
B7&tilfreds B.67 Logo B.67
Den Jyske Sparekasse
Sportmonda -
M1 byg B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Goal Station A -
HEE C Hald Ege Efterskole
Volkswagen Aalestrup A Kvik/Aalestrup IF

U 15 Drenge B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 15 Piger C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Arden C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Skive IK 1 C Skive IK Logo Skive IK
Skive IK 2 C Skive IK Logo Skive IK
BMK C BMK 90 Logo BMK 90

U 15 Piger B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
MorsØ FC B MorsØ FC
VH08 B VH08-mariagerfjord
Global Welding Control B Helsted Fremad IF.

U 14 Piger B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rebild Syd Rebild Syd
SUB 88 B Ulbjerg Idrætsforening Logo Ulbjerg Idrætsforening
U13 tøserne B
FC Thy Piger B Thisted FC Logo Thisted FC
Team Viborg 1 B Team Viborg Logo Team Viborg
Eastside B Eastside
Rebild Syd 2 B Rebild Syd

U 14 Drenge C 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BMK 1 C BMK 90 Logo BMK 90
BMK C BMK 90 Logo BMK 90
Aalestrup 3 C
Aalestrup 2 C
Aalestrup 1 C
SUB 1 C SUB 88
SUB 2 C SUB 88
PFU U14 C Fårup Sønderbæk
TVS C TVS

U 16 Drenge C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Jarl Arden C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
IF Frem Skørping C
Foulum IF 2 C Foulum IF
Foulum IF C Foulum IF
Aalestrup IF C Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
SUB88 C Skals Fodboldforening Logo Skals Fodboldforening
SUB88 C SUB88 U15 drenge
BMK U16 piger BMK 90

U 16 Drenge B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Jarl Arden B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
IkTabSæben FC B
Aalestrup IF Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
IF Frem Skørping B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
hanstholm køkken B Frøstrup/Hannæs IF
De Gamle Hunde B BMK 90
SSV B Stillinge IF Logo Stillinge IF
Los Imanes de Beso FC B

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
BMK 90
Place
Møldrup Hallen
Address
Rugvænget 2
Postalcode
9632
City
Møldrup
Sport
Soccer
Type
IndoorCup
BMK CUP - DJS map

Tournament overview