Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)

Øens Hold Cup er et træningsstævne, hvor masser af hold fra hele landet deltager og matches på kryds og tværs - vi garanterer dit hold modstandere fra andre dele af Danmark. Der er fuldt program fra fredag aften til søndag morgen og man kan tilmelde sit hold både til nybegyndere og helt op til elite niveau. Det er for årgange U8 til U17 og der er som regel deltagelse af mere end 300 hold. Deltagergebyret er lavt da vi spiller uden præmier og placeringer. Prisen pr. deltager er kr. 450 og inkluderer overnatning og forplejning fredag-søndag. Forældre er velkomne til at bo sammen med holdet og betaler samme pris. Som noget nyt introducerer Øens Hold Cup fra 2019 et samarbejde med FODBOLD-LAB, som på udvalgte af spillestederne tilbyder gratis fysiske test af spillerne, og giver dem mulighed for at sammenligne sig med de bedste hold i årgangen og også professionelle spillere. OBS. MERE END 100 HOLD TILMELDT. Deltagerlisten til Øens Hold Cup opdateres kun på www.øensholdcup.dk.
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-11 Mixed 11 500 Fredag - søndag formiddag 1 0
U-16 / U-17 Mixed 14 500 Fredag - søndag formiddag 1 0
U-16 / U-17 Mixed 14 500 Fredag - søndag formiddag 0 0
U-16 / U-17 Mixed 14 500 Fredag - søndag formiddag 0 0
U-16 / U-17 Mixed 14 500 Fredag - søndag formiddag 0 0
U-15 Mixed 14 500 Fredag - søndag formiddag 0 0
U-14 Mixed 14 500 Fredag - søndag formiddag 0 0
U-12 Mixed 11 500 Fredag - søndag formiddag 1 0
U-12 Mixed 11 500 Fredag - søndag formiddag 2 0
U-12 Mixed 11 500 Fredag - søndag formiddag 0 0
U-11 Mixed 11 500 Fredag - søndag formiddag 5 0
U-11 Mixed 11 500 Fredag - søndag formiddag 3 0
U-11 Mixed 11 500 Fredag - søndag formiddag 2 0
U-11 Mixed 11 500 Fredag - søndag formiddag 1 0
U-9 Mixed 10 500 Fredag - søndag formiddag 0 0
U-9 Mixed 10 500 Fredag - søndag formiddag 4 0
U-8 Mixed 10 500 Fredag - søndag formiddag 0 0
U-8 Mixed 10 500 Fredag - søndag formiddag 0 0
U-8 Mixed 10 500 Fredag - søndag formiddag 1 0
U-10 Mixed 11 500 Fredag - søndag formiddag 0 0
U-10 Mixed 11 500 Fredag - søndag formiddag 0 0
U-10 Mixed 11 500 Fredag - søndag formiddag 0 0
U-15 Mixed 14 500 Fredag - søndag formiddag 2 0
U-15 Mixed 14 500 Fredag - søndag formiddag 0 0
U-15 Mixed 14 500 Fredag - søndag formiddag 0 0
U-14 Mixed 14 500 Fredag - søndag formiddag 1 0
U-14 Mixed 14 500 Fredag - søndag formiddag 0 0
U-14 Mixed 14 500 Fredag - søndag formiddag 1 0
U-13 Mixed 14 500 Fredag - søndag formiddag 0 0
U-13 Mixed 14 500 Fredag - søndag formiddag 0 0
U-13 Mixed 14 500 Fredag - søndag formiddag 0 0
U-13 Mixed 14 500 Fredag - søndag formiddag 0 0
U-12 Mixed 11 500 Fredag - søndag formiddag 0 0
U-10 Mixed 11 500 Fredag - søndag formiddag 1 0
U-10 Mixed 11 500 Fredag - søndag formiddag 3 0
U-10 Mixed 11 500 Fredag - søndag formiddag 0 0
U-10 Mixed 11 500 Fredag - søndag formiddag 0 0
U-9 Mixed 10 500 Fredag - søndag formiddag 3 0
U-9 Mixed 10 500 Fredag - søndag formiddag 1 0
U-8 Mixed 10 500 Fredag - søndag formiddag 1 0
U-11 Mixed 11 500 Fredag - søndag formiddag 0 0
U-12 Mixed 11 500 Fredag - søndag formiddag 0 0
U-13 Mixed 11 500 Fredag - søndag formiddag 0 0
U-14 Mixed 14 500 Fredag - søndag formiddag 0 0
U-14 Mixed 14 500 Fredag - søndag formiddag 0 0
U-15 Mixed 14 500 Fredag - søndag formiddag 0 0
U-15 Mixed 14 500 Fredag - søndag formiddag 0 0
U-15 Mixed 14 500 Fredag - søndag formiddag 0 0
U-16 / U-17 Mixed 14 500 Fredag - søndag formiddag 0 0
U-16 / U-17 Mixed 14 500 Fredag - søndag formiddag 0 0
U-16 / U-17 Mixed 14 500 Fredag - søndag formiddag 0 0
U-11 Mixed 11 500 Fredag - søndag formiddag 0 0
U-12 Mixed 11 500 Fredag - søndag formiddag 0 0
U-12 Mixed 11 500 Fredag - søndag formiddag 0 0
U-13 Mixed 11 500 Fredag - søndag formiddag 0 0
U-13 Mixed 11 500 Fredag - søndag formiddag 0 0
U-14 Mixed 14 500 Fredag - søndag formiddag 0 0
U-15 Mixed 14 500 Fredag - søndag formiddag 0 0
U-9 Mixed 10 500 Fredag - søndag formiddag 0 0
U-9 Mixed 10 500 Fredag - søndag formiddag 0 0
U-9 Mixed 10 500 Fredag - søndag formiddag 0 0

Signetud teams

U-11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-16 / U-17 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-16 / U-17 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-16 / U-17 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-16 / U-17 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-12 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Vejle kammeraterne/ Højen G&U C Vejle Kammeraterne Logo Vejle Kammeraterne

U-12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-11 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Aalborg KFUM A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
HIF 1 A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U-11 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
HIF 2 B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Espergærde IF B Espergærde IF Logo Espergærde IF

U-11 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Aalborg KFUM C Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold

U-11 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
HIF 3 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U-9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-9 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Støvring B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U-8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-9 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Støvring C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U-9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-8 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Dalum 1 A Dalum IF Logo Dalum IF

U-11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-16 / U-17 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-16 / U-17 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-16 / U-17 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag - søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
29. - March 31

Organisation
Odense Boldklub
Place
Forskellige Fynske klubber
Address
Fyn
Postalcode
0000
City
.
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
chno@ob.dk

Tournament overview