BK SKJOLD/NØRREBRO UNITED NYTÅRSCUP 2019

Det glæder os at kunne byde velkommen til indendørsstævne i den legendariske nørrebrohal. Stævnet er arrangeret i samarbejde mellem Boldklubben Skjold og Nørrebro United.

Tid og sted 
Den 5-6 januar
Nørrebrohallen 
Nørrebrogade 208
2200 København

Tilmeldingsfrist 
Tilmelding på staevner.dk senest 22 december
Husk at skrive navn, mobilnummer og e-mail adresse på holdleder/træner når i tilmelder jer. Tilmeldingen foregår efter "først til mølle" princippet, men husk at det først er når stævnegebyret er indbetalt at i er sikret tilmeldelse.

Årgange 
Lørdag u6, u8, u10, u12 
Søndag u7, u9, u11, u13

Det præcise kampprogram udsendes senest 5 dage før stævnet til den angivende holdleder pr. mail

Niveau 
Vi lægger vægt på; at man kun tilmelder hold på B og C niveau, at holdene spiller så mange lige kampe som muligt. Derfor er der mulighed for at tilmelde hold i forskellige niveauer i de ældre årgange. Afhængig af antallet af tilmeldte hold kan det blive nødvendigt at slå rækker sammen.

Præmier og medaljer 
Der vil være medaljer til alle spillerne. Stævnet er et breddestævne og overskuddet går til Bk Skjold og Nørrebro Utd.s ungdomsarbejde.

Deltagergebyr: 
U6-U7: 150,- pr. hold
U8-13: 350,- pr. hold

Indbetaling sker på vores mobilepay 69019 senest den 22 december 2018.
Ved manglende indbetaling tilbydes jeres plads til et hold på ventelisten.

VIGTIGT! Ved indbetaling skal i mærke jeres indbetaling med ordet "CUPPEN", Samt klubnavn, årgang, række, kontaktperson og mobilnummer (fx. CUPPEN - Skjold U8 B-række, (NUMMER KONTAKPERSON)

Spørgsmål 
Sendes på email: kontor@nbunited.dk

De bedste hilsner 
BK Skjold / Nørrebro United

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U13 drenge Mixed 5 350 0 0
U6 drenge Mixed 3 150 25 0
U7 drenge Mixed 3 150 9 0
U8 drenge Mixed 5 350 5 0
U8 drenge Mixed 5 350 5 0
U9 drenge Mixed 5 350 3 0
U9 drenge Mixed 5 350 8 0
U10 drenge Mixed 5 350 5 0
U10 drenge Mixed 5 350 12 0
U11 drenge Mixed 5 350 0 0
U9/10 piger Mixed 5 350 11 0
U11 drenge Mixed 5 350 0 0
U12 drenge Mixed 5 350 0 0
U12 drenge Mixed 5 350 4 0
U13 drenge Mixed 5 350 2 0
U11/12 piger Mixed 5 350 4 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U13 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 drenge 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BK Skjold 2 Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Husum C Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
HIF tigere Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF Løver Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF Giraffer Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
KBs Kanoner B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
NBU ENGLAND A B Nørrebro United Logo Nørrebro United
NBU ENGLAND B B Nørrebro United Logo Nørrebro United
1.13 - Skjold - Blå C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
1.13 - Skjold - Rød C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Frb. Flotte fyre A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Hovedstadens drenge A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Kbh. Fightere Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Dragør2 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Rød Skjold 4.13. C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Hvid Skjold 4.13. C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
1.13 - Skjold - Grøn Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Dragør
1.13 - Skjold - Orange C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
B1903 Løverne B1903 Logo B1903
B1903 Geparderne B1903 Logo B1903

U7 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Danmark B Nørrebro United Logo Nørrebro United
BK Skjold 1 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjoldungerne C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Kastrup 1 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
England u7 C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Skjoldungerne 2 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjoldungerne 3 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U8 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brasilien B Nørrebro United Logo Nørrebro United
NBU Cameroun B Nørrebro United Logo Nørrebro United
BK Skjold Hvid B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold Rød B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U8 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NBU.Spanien C Nørrebro United Logo Nørrebro United
FrankrigDanmark 1 B Nørrebro United Logo Nørrebro United
FrankringDanmark2 C Nørrebro United Logo Nørrebro United
NBU Argentina C Nørrebro United Logo Nørrebro United
BK Skjold Sort C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U9 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Argentina B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Bk Fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX

U9 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NBU tigers C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Skjold U9 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Union1 C Boldklubben Union Logo Boldklubben Union
Union2 C Boldklubben Union Logo Boldklubben Union
Skjoldspurt C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjoldrødderne C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Bk Fix 3 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX

U10 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BK Union 1 B Boldklubben Union Logo Boldklubben Union
BK SKJOLD SAMI/SARAH 1B B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Vestia United B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Vestia Rovers B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia

U10 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
England 2009 C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Argentina 09 C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Argentina 09 C Nørrebro United Logo Nørrebro United
NBU U10 Danmark C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Spanien C Nørrebro United Logo Nørrebro United
BK SKJOLD SAMI/SARAH 1C C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Vestia City C Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Vestia FC Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
BK Union 2 C Boldklubben Union Logo Boldklubben Union
Vallensbæk IF C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U11 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9/10 piger 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FIXPiger1112 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
FixPiger0910 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
FIX Piger20092010-Hold2 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
BK Skjold Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Nørrebru United U10 B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Japan 1 B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Japan 2 C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Guldpigerne B Tårnby FF Logo Tårnby FF
Guldpigerne 2 C Tårnby FF Logo Tårnby FF

U11 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skjold Rød 1 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold Rød 2 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Morten Olsen 2 C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Morten Olsen 1 C Nørrebro United Logo Nørrebro United

U13 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Becks Drenge B

U11/12 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hvidovre IF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
BK Skjold 1 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold 2 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Piger Årgang 2008 C Nørrebro United Logo Nørrebro United

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Nørrebro United
Place
Nørrebro hallen
Address
Bragesgade 5
Postalcode
2200
City
København N
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview