Dalum IF Nordea Cup 2019

Dalum IF's årgang 2010 inviterer til stort U9 indendørs stævne i FKS Hallerne

Lørdag den 16. marts: B-rækken kl. 12.00-17.00
Søndag den 17. marts: C-rækken kl. 08.30-12.30 - MAX 16 hold!!!
Søndag den 17. marts: A-rækken kl. 12.00-16.30 - MAX 20 hold!!!


STÆVNEAFVIKLING:
Filosofien bag stævnet er at matche spillerne på deres respektive niveauer.
Holdene bliver inddelt i tre rækker. A, B og C. Efter den indledende runde går holdene videre til et slutspil, så alle hold får kampe mod andre hold på cirka samme niveau.

Alle hold er sikret minimum 6 kampe.


SPILLEREGLER:
Der spilles efter DBU Fyns indendørs regler for U9/Årgang 2010. Der spilles 5 mod 5 med op til 2 udskiftere pr. hold, altså max. 7 spillere pr. hold.
Læs mere her:
http://www.dbufyn.dk/turneringer_og_resultater/boern/indefodbold


DELTAGERPRIS OG BETALING
Deltagerpris er 400 kr. pr. hold. Beløbet bedes overført ved tilmelding til reg. 9012, kontonummer: 120 57 71154 eller mobile pay: 25 23 17 02.
Husk at skrive holdnavn, når I tilmelder jer.

Udeblevne hold får ikke refunderet deres tilmeldingsgebyr.

Sidste tilmelding- og betalingsfrist er fredag den 1. marts 2019.

 

PRÆMIER:
Der er godtepose til samtlige spillere. Derudover er der pokaler til de 3 bedst placerede hold i
hver række.


KONTAKTOPLYSNINGER:
Har du spørgsmål, er du velkommen til at kontakte Anders Hybholt på
anders.hybholt@gmail.com, eller på mobil: 30 52 07 86.

Vi glæder os til at se Jer!
Med sportslig hilsen
U9-afdelingen i Dalum IF

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U9A Mixed 7 400 26 0
U9B Mixed 7 400 27 1
U9C Mixed 7 400 25 5

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U9A 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Sanderum 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Marslev 1 A Marslev GIF
EFB A Esbjerg Fb
FC1 A FC Horsens Logo FC Horsens
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Greves U10 Tøser Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Næsby Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
B1913 A B1913
Næsbjerg A Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
EUI A Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Real Boys A Borbjerg GU
BM 1 A Marienlyst Logo Marienlyst
allesø Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Nierne-1 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
FC Pablo A
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U9B 20 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 7 B Dalum IF Logo Dalum IF
Vinding SF B Vinding SF
MG&BK B MG&BK
EFB 1 B Esbjerg Fb
“De Blå fra Long Island” B Rudkøbing Boldklub
HPTI B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
SFB B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
FC2 B FC Horsens Logo FC Horsens
Dalum IF 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 4 B Dalum IF Logo Dalum IF
BM 2 B Marienlyst Logo Marienlyst
S.K.F.I.F B S.K.F.I.F
TPI U8 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
OKS 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
TPI B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Dalum u8 Dalum IF Logo Dalum IF
Græshopperne B -
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
OB B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
TPI U8 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U9C 16 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HPTI 1 C Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Marslev 2 C Marslev GIF
Dalum IF 5 C Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 6 C Dalum IF Logo Dalum IF
TPI U8 B C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
B67 Odense 1 C B.67 Logo B.67
B67 Odense 2 C B.67 Logo B.67
Næsby Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Sanderum 2 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
BM C Marienlyst Logo Marienlyst
allesø Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
FC3 C FC Horsens Logo FC Horsens
TPI C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
OKS 3 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Nierne C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Dalum IF
Place
FKS Hallen
Address
Tranehøjen 5
Postalcode
5250
City
Odense SV
Sport
Soccer
Type
IndoorCup
Dalum IF Nordea Cup 2019 map

Tournament overview