HORNBÆK CUP 2019

HORNBÆK CUP 2019
Hornbæk IF fodboldafdeling inviterer igen til Hornbæk Cup, der afholdes over 2 weekender. Sidste år deltog 81 hold – men flere endte alligevel på ventelisten, da årgange blev fyldt op. Stævnet afholdes d. 25. – 27. januar og d. 1.-3. februar. – ÅBEN FOR TILMELDING
Stævnet er for både piger og drenge i årgang 03-12, og det er et stævne med høj kvalitet, indbygget driblekonkurrence og præmie til stævnets spiller i hver årgang. Stævnet henvender sig til følgende hold:

Drenge: (medaljer til alle i de yngste rækker)
U14/U13 – lørdag d. 2/2
U12 - Søndag d. 27/1
U11 – Søndag d. 3/2
U10 - Søndag d. 3/2
U9 – Lørdag d. 26/1 - UPS max 12 hold - venteliste åben
U7 – Lørdag d. 2/2

Piger: (medaljer til alle i yngste række)
U15 – Lørdag d. 2/2
U14 – Lørdag d. 26/1 - UPS max 12 hold - venteliste åben
U13 – Lørdag d. 26/1 - max 10 hold - 1 plads tilbage
U12 - Søndag d. 27/1
U11/U10/U9 – Søndag d. 27/1

Piger/Drenge: Mixede række
U18-piger/U16-U15-drenge - max 8 hold - fredag d. 1/2

I hver årgang kåres stævnets bedste spiller.

Driblekonkurrence:
I alle rækker afholdes sjov driblekonkurrence, hvor hele holdet skal forsøge at drible sig til sejren.
Præmier:
Der er pokal til vinderholdet og medaljer til nr. 2 og 3. Medaljer til alle i årgang 10 og 12 drenge, samt årgang 10 og 11/12 piger. Derudover er der præmie til det hold, der vinder driblekonkurrencen, og statuette til stævnets spiller i hver årgang.
Cafe og Tombola:
Der serveres dejlig mad i cafeen og lidt til den søde tand, samt fantastisk Tombola med gode præmier.
Dommere:
Kampene dømmes af kvalificerede dommere blandt vores frivillige ledere, seniorer og ungdomsspillere
Turneringsform:
Der spilles efter DBU Sjællands indendørsregler for håndboldmål, dog kan samme spiller godt spille på hold i to rækker samme spilledag, men ikke på to hold i samme række. Sidstnævnte hold tager veste på ved trøjelighed. Alle hold garanteres 4 kampe, og spilletiden er minimum 7 min.
Holdstørrelse:
4 spillere og max 3 udskiftningsspillere. I drenge U9 og U7 og piger U9 og U8/U7, dog 5 spillere og 3 udskiftningsspillere.
Deltagergebyr:
Kr. 500,00 pr. hold - Betal via link: https://hornbaekif-fodbold.nemtilmeld.dk Tilmelding finder sted på staevner.dk
HUSK at skrive retvisende niveau ved tilmelding.
Tilmelding er naturligvis bindende - og man er først tilmeldt, når gebyret er betalt. 
Tilmeldingsfrist:
Frist for tilmelding og betaling er senest d. 15/1-2019. Program forventes udsendt en uge før stævnestart.
Forbehold:
Vi forbeholder os ret til at niveauinddele de enkelte årgange ved stor tilslutning, ligesom årgange kan lægges sammen, eller nedlægges ved for få tilmeldte.

Stævnet afholdes i Hornbæk Hallen, Pedella Park, Carl Bødker Nielsens Vej 3, 3100 Hornbæk.
Spørgsmål kan rettes til Per Gørtz, mobil 6072 9994, E-mail: phsgortzz@email.dk
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
03 drenge (U16) Mixed 7 500 0 0
04 drenge (U15) Mixed 7 500 0 0
08/09 piger (U11/10) Mixed 7 500 6 0
09/10 piger (U10/U9) Mixed 7 500 1 0
05 piger (U14) Mixed 7 500 14 0
06 piger (U13) Mixed 7 500 10 0
07 piger (U12) Mixed 7 500 10 0
05/06 dreng (U14/13) Mixed 7 500 5 0
08 piger (U11) Mixed 7 500 0 0
06 drenge (U13) Mixed 7 500 0 0
07 drenge (U12) Mixed 7 500 4 0
08 drenge (U11) Mixed 7 500 14 0
12 drenge (U7) Mixed 8 500 4 0
09 drenge (U10) Mixed 7 500 6 0
03 piger (U16) Mixed 7 500 0 0
04 piger (U15) Mixed 7 500 8 0
10 drenge (U9) Mixed 8 500 13 0
U18pige/U16-U15dreng Mixed 7 500 8 0
05 piger (U14C) Mixed 7 500 2 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

03 drenge (U16) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

04 drenge (U15) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

08/09 piger (U11/10) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Snekkersten Blue Girls B Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening
Esrum IF C Esrum IF
Birkerød Skjold B Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Skjold Birkerød C Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Solrød FC 1 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2 C Solrød FC Logo Solrød FC

09/10 piger (U10/U9) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

05 piger (U14) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Pigerne fra Virum B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Lulus kaffebønner A
Fremad Valby A Fremad Valby Logo Fremad Valby
KBK Girlpower C KBK Hillerød
FC Helsingør U13 A FC Helsingør
Hvalsø 2 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø 1 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
HG Pigerne B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Allerød FK A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Ringsted B Ringsted Pigefodbold
Hornbæk Dreamgirls B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Hornbæk Supergirls A Hornbæk IF Logo Hornbæk IF

06 piger (U13) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fremad Valby Fremad Valby Logo Fremad Valby
Brøndby 2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
FCH Hvid A FC Helsingør
FCH Blå A FC Helsingør
FCH Orange A FC Helsingør
FBI Agenterne A Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
Hornbæk Wondergirls B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Fodboldfokus A

07 piger (U12) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FIF/Ålholm B Ålholm If
Hornbæk 2 B Hornbæk
Hornbæk 1 B Hornbæk
Greve Blå A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Pink B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Hvalsø's Seje piger B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
FBI Wonder girls B Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
Tudeprinsesserne A

05/06 dreng (U14/13) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Al _ Falouja Hillerød B AL_ Falouja
Hornbæk HVID C Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Hornbæk BLÅ B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
J.A AUTO B B1903 Logo B1903

08 piger (U11) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

06 drenge (U13) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

07 drenge (U12) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Anders And A FREM Hellebæk Fodbold Logo FREM Hellebæk Fodbold
Rip B FREM Hellebæk Fodbold Logo FREM Hellebæk Fodbold
Rap B FREM Hellebæk Fodbold Logo FREM Hellebæk Fodbold
Rup B FREM Hellebæk Fodbold Logo FREM Hellebæk Fodbold

08 drenge (U11) 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nødebo IF C Nødebo IF Logo Nødebo IF
Andersine B FREM Hellebæk Fodbold Logo FREM Hellebæk Fodbold
Onkel Joakim A FREM Hellebæk Fodbold Logo FREM Hellebæk Fodbold
KVIF SYD C Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
KVIF NORD C Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
KVIF NORD C Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
Alsønderup B Alsønderup Idrætsforening
Alsønderup C Alsønderup Idrætsforening
Hornbæk C Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Melby-Liseleje IF (1) B Melby-Liseleje IF Logo Melby-Liseleje IF
Melby-Liseleje IF (2) C Melby-Liseleje IF Logo Melby-Liseleje IF
Ålholm IF 1 B Ålholm If
Ålholm IF 2 C Ålholm If
Nødebo IF B Nødebo IF Logo Nødebo IF

12 drenge (U7) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Esrum IF C Esrum IF
Fighterne C Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Sprinterne Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
AaB’s super-drenge fra Snekkersten B Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening

09 drenge (U10) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AL_Falouja Hillerød B AL_ Falouj
Fedtmule B FREM Hellebæk Fodbold Logo FREM Hellebæk Fodbold
Mickey Mouse B FREM Hellebæk Fodbold Logo FREM Hellebæk Fodbold
Nødebo IF C Nødebo IF Logo Nødebo IF
Alsønderup C Alsønderup Idrætsforening
Hornbæk B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF

03 piger (U16) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

04 piger (U15) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FFK A Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
Ballet pigerne B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Hvalsø Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Espergærde 1 A Espergærde IF Logo Espergærde IF
GFK 1 C Gilleleje Fodboldklub
GFK 2 B Gilleleje Fodboldklub
Hornbæk speciel selection B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF

10 drenge (U9) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gilleleje FK C Gilleleje Fodboldklub
Gilleleje FK C Gilleleje Fodboldklub
Helsinge A Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold
Helsinge B Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold
Helsinge C Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold
Helsinge C Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold
Hold 2 C Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Hold 1 C Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Løveungerne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Hareskov Bears A Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov Tigers B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov Lions C Hareskov IF Logo Hareskov IF

U18pige/U16-U15dreng 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B93 1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 2 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
EU Supply B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
VSB U15 HVID B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
VSB U15 GRØN B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Gumle squad A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's databa
Drengene A

05 piger (U14C) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team god energi C Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Hornbæk IF
Place
Hornbæk Hallen
Address
Carl Bødker Nielsens Vej 3
Postalcode
3100
City
Hornbæk
Sport
Soccer
Type
IndoorCup
HORNBÆK CUP 2019 map

Tournament overview