Gentofte Jule Cup

GENTOFTE JULE CUP
27. - 30. DECEMBER 2018

https://www.procup.se/cup/32443.htm
 

Gentofte Fodbold Akademi byder mellem jul og nytår U6-U10 velkommen til turnering med fokus på masser af spilletid. Alle hold kan som udgangspunkt se frem til 5 kampe a 10 minutter!

U8-U10 afvikles som 5v5 på 8-mandsmål med bander. Inspirationen stammer fra Tyskland, og formatet skaber høj intensitet og mange mål.

U6-U7 spiller 3v3 med bander på tværs af den store baner. For U6 vil der være ét niveau, mens det på U7 er det muligt at tilmelde sig to forskellige niveauer.

Der vil være medaljer til alle deltagere i U6-U8. For U8-U10 5v5 kåres der samlet vinder af de forskellige rækker.

Der er som udgangspunkt plads til 6 hold pr. række.

PROGRAM 

27. DECEMBER
09.00-11.45 U8 (2011) C
11.45-14.30 U8 (2011) B
14.30-17.15 U8 (2011) A

28. DECEMBER
09.00-11.45 U9 (2010) C
11.45-14.30 U9 (2010) B
14.30-17.15 U9 (2010) A

29. DECEMBER
09.00-10.50 U6 (2013) mix
10.50-12.40 U7 (2012) niveau 3/4
12.40-14.30 U7 (2012) niveau 1/2
14.45-17.30 U10 (2009) C

30. DECEMBER
09.00-11.45 U10 (2009) B
11.45-14.30 U10 (2009) B
14.30-17.15 U10 (2009) A
 

TILMELDING & PRIS
U6-U7 (3v3): 300 kroner pr. hold.
U8-U10 (5v5): 450 kroner pr. hold.

Betalingsinfo følger senere.
 

KONTAKT
Victor Koppel
Mail: vkoppel@hotmail.com

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U8 (2011) C Mixed 5 450 14 3
U8 (2011) B Mixed 5 450 10 1
U8 (2011) A Mixed 5 450 8 1
U9 (2010) C Mixed 5 450 8 0
U9 (2010) B Mixed 5 450 7 1
U9 (2010) A Mixed 5 450 7 0
U6 (2013) Mix niveau Mixed 3 300 17 2
U7 (2012) række 1/2 Mixed 3 300 17 4
U7 (2012) række 3/4 Mixed 3 300 16 3
U10 (2009) C Mixed 5 450 8 1
U10 (2009) B Mixed 5 450 17 3
U10 (2009) A Mixed 5 450 12 4

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U8 (2011) C 6 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB 3 C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
VSB 2 C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Fix7 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix6 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Allerød FK C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Orient 3 C Orient GIF Logo Orient GIF

U8 (2011) B 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Glostrup 1 B Glostrup FK Logo Glostrup FK
KB 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
GFA Sort Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Orient 2 B Orient GIF Logo Orient GIF
KB 1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Allerød FK B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U8 (2011) A 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Taastrup FC (1) A Taastrup FC Logo Taastrup FC
VSB A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
HIF Rød A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
GFA Grøn Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Allerød FK A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Orient 1 A Orient GIF Logo Orient GIF

U9 (2010) C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tårnby FF 1 C Tårnby FF Logo Tårnby FF
Allerød Blå C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød Hvid C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Jægersborg C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Brøndby C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Stefan U9 C Boldklubben Stefan

U9 (2010) B 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Raklev B Raklev GI Logo Raklev GI
Østerbro IF B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Allerød FK B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Brøndby 2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 1 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Vallensbæk 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U9 (2010) A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
GFA Sort Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
RBK A Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Jægersborg A Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Sengeløse Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
GFA Future 09 A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Brøndby 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF

U6 (2013) Mix niveau 12 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
2013Q1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Hekla Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Ravnene C Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
GFA 2013 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Avarta Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
SGIF Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Slagelse B&I U6 Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Østerbro IF 2 Østerbro IF Logo Østerbro IF
Ravnene1 C Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Østerbro IF 1 Østerbro IF Logo Østerbro IF
B1903 Løverne B1903 Logo B1903
B1903 Geparderne B1903 Logo B1903

U7 (2012) række 1/2 12 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby 1 Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
KB Q3 A/B A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
LSF B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
GFA 1 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GVI hold 1 A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Danmark B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Lyngby BK A/B 1 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Sundby Boldklub 1 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Østerbro IF 1 A Østerbro IF Logo Østerbro IF
Allerød FK 2 A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød FK 1 A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
B93 2012 JVM AB B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U7 (2012) række 3/4 12 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB Q3 C/D C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
LSF 2 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 1 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
GFA 2 Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Sundby Boldklub 2 C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
HVI hold 2 C Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Lyngby BK C/D 1 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Slagelse SBI C Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
SGIF U7 - 1 C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Sundby Boldklub 3 C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
B93 2012 JVM CD C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Østerbro IF 2 B Østerbro IF Logo Østerbro IF

U10 (2009) C 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BSV Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Skolen ved Sundet C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
SGIF C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Østerbro IF 3 C Østerbro IF Logo Østerbro IF
Holbæk B&I - C1 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
VSB Grøn C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub

U10 (2009) B 12 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BSV Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Greve Fodbold 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Østerbro IF 1 A Østerbro IF Logo Østerbro IF
VSB Blå B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
GFA Grøn Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
GFA Sort Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Himmelev-Veddelev BK 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev BK 3 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
ÅIF 09 2 B Ålholm If
ÅIF 09 B Ålholm If
Østerbro IF 2 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Holbæk B&I - B1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

U10 (2009) A 6 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VSB Gul A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Himmelev-Veddelev BK 1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
GFA Grå A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Greve Fodbold 1 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Holbæk B&I - A1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Hvidovre IF A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Gentofte Fodbold Akademi
Place
Maglegårdshallen
Address
Bregnegårdsvej 25
Postalcode
2900
City
Hellerup
Sport
Soccer
Type
IndoorCup
Gentofte Jule Cup map

Tournament overview