Giraf Cup 2019

Giraf Cup på Savanen

I samarbejde med Knuthenborg Safaripark og FC Nakskov afholdes der igen i 2019 et stort stævne lørdag den 25. maj 2019.

Sidste år var vi 1.800 spillere, vi håber på, at vi kan blive endnu flere i år.
Kom og spil med giraffen og andre dyr....

Mødetid: Der er åbent til parken fra kl. 8.00 og kampene starter mellem 9.30 og 10.00

Indgangspris:
Der er gratis adgang for spillere samt en voksen pr. spiller.
Øvrige tilskuere skal betale normal indgangspris i Knuthenborg.

Indgang:
Kun indgang via Knuthenborg Allé, indgang Maglemer

Priser og holdstørrelse:
U5, U6 og U7 som spiller 3-mandshold, der må deltage op til 5 spillere pr. hold - pris pr. hold 400 kr.
U8, U9 og U10 som spiller 5-mandshold, der må deltage op til 8 spillere pr. hold - pris pr. hold 600 kr.

Der er rækker for både drenge og piger

Holdgebyr indbetales på bankkonto: 0693 0000383988


Holdet er først endeligt tilmeldt, når holdgebyret er betalt.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 drenge Mixed 3 400 21 0
U6 drenge Mixed 3 400 44 0
U7 drenge Mixed 3 400 55 0
U8 drenge Mixed 5 600 70 0
U9 drenge Mixed 5 600 64 0
U10 drenge Mixed 5 600 28 0
U5-U6 piger Mixed 3 400 0 0
U7-U8 piger Mixed 3 400 19 0
U9-U10 piger Mixed 5 600 17 0

Signetud teams

U5 drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B. Frem PI C Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
B1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B1973 Herlev 2 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Nfc grøn u5 C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Nfc rød u5 C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Nfc blå u5 C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
ØUB 1 C Øster Ulslev Boldklub Logo Øster Ulslev Boldklub
FC Nakskov 1 FC Nakskov Logo FC Nakskov
Nfc gul C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Slagelse B&I Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Faxe BK C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub

U6 drenge 40 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B. Frem B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Greve Hvid 2 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve blå 1 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve blå 2 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Hvid 1 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve blå 3 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Måløv Boldklub 2013 Mix II B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Fuglebjerg IF C Fuglebjerg IF Logo Fuglebjerg IF
Nfc blå B
Måløv Boldklub 2013 Mix B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Græshopperne1 C Rønnede IF Logo Rønnede IF
Græshopperne2 C Rønnede IF Logo Rønnede IF
Døllefjelde Musse 2 C Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF
Nfc rød B
Nfc B
Nfc stribet B
NAB C Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
Vordingborg IF 2 C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vordingborg IF 1 C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Nif 3 B Næstved IF Logo Næstved IF
Faxe BK C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
FC Nakskov 1 C FC Nakskov Logo FC Nakskov
FC Nakskov 2 C FC Nakskov Logo FC Nakskov
FC Nakskov 3 C FC Nakskov Logo FC Nakskov
Nfb C Nordfalsters Forenede Boldklubber
NFB 2 C NFB
NIF 1 B Næstved IF Logo Næstved IF
NIF 2 B Næstved IF Logo Næstved IF
ØGIF C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Langebæk Alliancen C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Horslunde BK u6 C Horslunde Bk
Slagelse B&I B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Eskilstrup C Eskilstrup Boldklub
Solrød Tigers C Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød Lions C Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød Eagles C Solrød FC Logo Solrød FC
FC Nakskov 5 C FC Nakskov Logo FC Nakskov
Græsrødderne B Maribo BK Logo Maribo BK
FC Nakskov 4 C FC Nakskov Logo FC Nakskov
Døllefjelde Musse 1 C Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF

U7 drenge 53 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NFC, blå B Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen
NFC 2012 B Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen
NFC rød B Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen
NFC, hvid B Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen
B. Frem B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
B1938 B B1938 Logo B1938
Fuglebjerg IF C Fuglebjerg IF Logo Fuglebjerg IF
Nyråd C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
vb drenge B Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
Ironman 2 C Sorø IF Freja Logo Sorø IF Freja
Holbæk 1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk 2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk 3 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
NAB 1 C Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
NAB 2 C Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
B93 PMC 1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 PMC 2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Vordingborg IF 1 B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vordingborg IF 2 B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Hårlev Bk C Hårlev Boldklub Logo Hårlev Boldklub
FK Sydsjælland C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Møns FK C Møns FK Logo Møns FK
Rødby “bøllerne” C Rødby Boldklub Logo Rødby Boldklub
FC Nakskov 4 C FC Nakskov Logo FC Nakskov
FC Nakskov 1 B FC Nakskov Logo FC Nakskov
FC Nakskov 2 B FC Nakskov Logo FC Nakskov
FC Nakskov 5 C FC Nakskov Logo FC Nakskov
FC Nakskov 3 C FC Nakskov Logo FC Nakskov
Nif (1) C Næstved IF Logo Næstved IF
Nif (2) C Næstved IF Logo Næstved IF
TGB B Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
NFC gul B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Ironman C Sorø IF Freja Logo Sorø IF Freja
Køge Boldklub Bavianerne B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
ØGIF C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Maribo C Maribo BK Logo Maribo BK
Maribo 2 C Maribo BK Logo Maribo BK
Holbæk 4 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Nif 3 C Næstved IF Logo Næstved IF
Køge Boldklub Næsehornene B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Nyråd gul C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Køge Boldklub Girafferne B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge Boldklub Zebraerne B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge Boldklub Antiloperne B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Hg fodbold C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
B1990 C B 1990
Eskilstrup C Eskilstrup Boldklub
Langebæk Alliancen 1 C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen 2 C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
BSV 2 B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
BSV 3 B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
BSV 1 B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Hårlev BK 2 C Hårlev Boldklub Logo Hårlev Boldklub

U8 drenge 58 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
MB 2 C Maribo BK Logo Maribo BK
MB 1 C Maribo BK Logo Maribo BK
Dianalund u8 C Dianalund IF Logo Dianalund IF
B1938 B B1938 Logo B1938
Næstved 1 B Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved 2 B Næstved IF Logo Næstved IF
NFC Rød B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
B. 1973 Herlev 2 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 Herlev 1 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
NFC Blå B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC Sort B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC Grøn B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Aik 1 C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Aik 2 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Faxe Ladeplads C Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Nyråd C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Svend Gønge Blå C IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
B93 PMC 3 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
ØUB U8 C Øster Ulslev Boldklub Logo Øster Ulslev Boldklub
KIF 1 A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
KIF 2 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
KIF 3 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Ulvene fra Svogerslev C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
NAB B Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
Tigerne fra Svogerslev C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Faxe BK C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Hårlev BK C Hårlev Boldklub Logo Hårlev Boldklub
RIF U9 C Rønnede idrætsforening
FK Sydsjælland 2 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK Sydsjælland 05 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Tune 2 C Tune IF Logo Tune IF
Tune 1 A Tune IF Logo Tune IF
TGB B Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
B. Frems tigre B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
FC Nakskov 1 A FC Nakskov Logo FC Nakskov
FC Nakskov 2 B FC Nakskov Logo FC Nakskov
FC Nakskov 3 C FC Nakskov Logo FC Nakskov
Langebæk Alliancen C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
SB A Stubbekøbing Boldklub Logo Stubbekøbing Boldklub
VIF blå C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF hvid C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
ØGIF A Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Horslunde BK u8 C horslund bk
Møns fk hvid C Møns FK Logo Møns FK
Møns fk sort C Møns FK Logo Møns FK
Toksværd C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
IF Frem Bjæverskov U8 C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Fremad Amager C Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Møns fk blå C Møns FK Logo Møns FK
Eskilstrup 1 C Eskilstrup Boldklub
Eskilstrup 2 C Eskilstrup Boldklub
Eskilstrup 3 C Eskilstrup Boldklub
HGB B HGB "Holmegaard"
FC Nakskov 4 A FC Nakskov Logo FC Nakskov
HG BLÅ B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG HVID B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
NFC Hvid B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Listrup B Listrup Ungdoms & Idrætsforening Logo Listrup Ungdoms & Idrætsforening

U9 drenge 59 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Maribo Banditterne 1 B Maribo BK Logo Maribo BK
Maribo Banditterne 2 B Maribo BK Logo Maribo BK
Maribo Banditterne 3 B Maribo BK Logo Maribo BK
Tårnby FF 1 C Tårnby FF Logo Tårnby FF
Tårnby FF 2 C Tårnby FF Logo Tårnby FF
GVI Juventus C Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI MAN CITY A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Køge Bk 2 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge Bk 1 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
LUIF B Listrup Ungdoms & Idrætsforening Logo Listrup Ungdoms & Idrætsforening
Vennerne 2 C Brede IF Logo Brede IF
B1938 B B1938 Logo B1938
Nykøbing FC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Falstarz 2 B NAB
Falstarz 1 B NAB
Køge Boldklub C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Nyråd sort C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Faxe Ladeplads B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Svend Gønge C IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Fk Sydsjælland A FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
ØUB U9 B Øster Ulslev Boldklub Logo Øster Ulslev Boldklub
Køge Nord FC C Køge Nord FC Logo Køge Nord FC
B. Frems ulve A Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
ABT Superstars C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
ABT GULD C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Vennerne C Brede IF Logo Brede IF
Nif C Næstved IF Logo Næstved IF
Nif 2 B Næstved IF Logo Næstved IF
Nif 3 B Næstved IF Logo Næstved IF
Hårlev BK C Hårlev Boldklub Logo Hårlev Boldklub
FC Nakskov 3 C FC Nakskov Logo FC Nakskov
RIF U9 C Rønnede idrætsforening
Rødby “heroes” C Rødby Boldklub Logo Rødby Boldklub
TGB A Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
NAB C Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
Slagelse B&I 1 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Slagelse B&I 2 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
VIF B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
AIK65 1 C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
ØGIF C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Level x C Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
IF Frem Bjæverskov U9 C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
FC Nakskov 1 A FC Nakskov Logo FC Nakskov
FC Nakskov 2 B FC Nakskov Logo FC Nakskov
VB Gul B Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
VB Blå B Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
Cameroun B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Nfc1 B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Bavianerne B Dianalund IF Logo Dianalund IF
GVI REAL B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Præstø I F B Præstø IF Logo Præstø IF
FA 2000 1 B FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 - 2 B FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 - 3 B FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 - 4 B FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 - 5 B FA 2000 Logo FA 2000
Rosenhøj 2 C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj 3 C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj 4 C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK

U10 drenge 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NFC Blå B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC Rød C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Fk 05 blå C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
NAB 1 B Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
Nab 2 B Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
Maribo 1 B Maribo BK Logo Maribo BK
Maribo 2 B Maribo BK Logo Maribo BK
B.Frem 1 B
B.Frem 2 C
Fk sort C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FC Nakskov 1 A FC Nakskov Logo FC Nakskov
FC Nakskov 2 B FC Nakskov Logo FC Nakskov
FC Nakskov 3 C FC Nakskov Logo FC Nakskov
Rudbjerg FB C Rudbjergs Forenede Boldklub
ØGIF B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Horslunde BK u10 C horslund bk
Svend Gønge B IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Møns FK C Møns FK Logo Møns FK
Hundested IK 1 B Hundested Idrætsklub Logo Hundested Idrætsklub
Hundested IK 2 C Hundested Idrætsklub Logo Hundested Idrætsklub
Aik Strøby B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Toksværd C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold

U5-U6 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7-U8 piger 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
MB C Maribo BK Logo Maribo BK
NAB U8 piger B Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
HG's seje tøser C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
væggerløse piger 2 B Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
væggerløse piger 1 B Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
NAB Real Madrid C Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
ØUB C Øster Ulslev Boldklub Logo Øster Ulslev Boldklub
AIK Strøby C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
NFC lyserød B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC lilla B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC rød B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
væggerløse piger 3 B Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
FK Sydsjælland piger C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
MB C Maribo BK Logo Maribo BK
FK Sydsjælland piger 2 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Vordingborg IF B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF

U9-U10 piger 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
GVI C Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
NFC U9 C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
ØUB 1 C Øster Ulslev Boldklub Logo Øster Ulslev Boldklub
FB Pigerne B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Greve U9 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
TGB C Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
Vordingborg IF C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Karlslundes piger C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Frederiksberg pigerne 2 C Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
AIK 65 Strøby C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
FC Nakskov A FC Nakskov Logo FC Nakskov
Greve U9 - 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Hareskov IF - U9 B Hareskov IF Logo Hareskov IF
HFC U10 piger C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
May 25

Organisation
FC Nakskov
Place
Knuthenborg Safaripark
Address
Knuthenborg Allé 1
Postalcode
4930
City
Maribo
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
girafcup@fcnakskov.dk

Tournament overview