OVERGAARD CUP HAVNDAL

Så er det 1. gang, vi har fornøjelsen af at byde velkommen til Overgård Cup i Havndal. D .22-23-24 Februar
Et indendørsstævne for ungdomsspillere i Havndal hallen, hvor man kan se frem til masser af spurt præmier.

 

Afviklingsform: Holdene inddeles i Champions League (A +B) og Europa League (B+C).  I CL sigtes der efter A-hold og stærke B hold. 

I EL sigtes der efter B-C hold. Vi har A-, B- og C-slutspil i alle årgange fra U-10 til og med U13 og U-16 piger med mere end 8 tilmeldte hold. 

Dog er U7 piger/ drenge 5- mands og U-8 og U-9 drenge/piger 4- mands uden slutspil. I 5-mandsturneringerne spilles der uden slutspil, dog kåres 1. og 2. pladsen.

Vi forbeholder os retten til at slå A-B-C rækkerne sammen ved for få tilmeldinger.



Der spilles efter DBU’s regler for indefodbold.  • 

Fra U10-U13/Drenge/Piger samt U-16 piger er der præmier til de to bedst placerede hold. Der vil være præmie til 7 spillere pr. hold i alle rækker



Pris for deltagelse for U-7 til U-13 samt U-16 piger 350,00 kr. 

Betaling kan ske til konto: 7230-1066782 eller via MobilePay på 26238647. 

Eventuelle spørgsmål kan rettes til: Hans Sørensen tlf. 40976220 

eller på hshavndal@gmail.com 

Tilmeldingsfristen er d.10 februar Kl.18.00 2019.

Vær hurtig med tilmeldingen, der bliver rift om pladserne.

 

     Vel mødt og på gensyn til en weekend i fodboldens tegn i           Havndal Hallen

                      Havndal-Udbyneder idrætsforening



 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U-7 Mixed 7 350 11 0
U-7 Mixed 7 350 9 0
U-8 Mixed 7 350 11 0
U-8 Mixed 7 350 0 0
U-9 A/B Mixed 7 350 3 0
U-9 B/C Mixed 7 350 4 0
U-9 B/C Mixed 7 350 0 0
U-10 A/B Mixed 7 350 2 0
U-10 B/C Mixed 7 350 4 0
U-10 A/B Mixed 7 350 3 0
U-10 B/C Mixed 7 350 4 0
U-11 A/B Mixed 7 350 4 0
U-11 B/C Mixed 7 350 10 0
U-11 A/B Mixed 7 350 3 0
U-11 B/C Mixed 7 350 5 0
U-12 A/B Mixed 7 350 3 0
U-12 B/C Mixed 7 350 5 0
U-12 A/B Mixed 7 350 2 0
U-12 B/C Mixed 7 350 4 0
U-13 A/B Mixed 7 350 0 0
U-13 B/C Mixed 7 350 9 0
U-13 A/B Mixed 7 350 2 0
U-13 B/C Mixed 7 350 4 0
U-16 A/B/C Mixed 7 350 5 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U-7 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SMIFF U7 C SMIFF
Vivild IF 1 Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Vivild IF 2 Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Ommersyssel If 2 ommersyssel If
Ommersyssel IF B Ommersyssel IF
Rougsø FF B Rougsø FF
Mariager IK Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Helsted 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Solbjerg Stars 1 Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Solbjerg Stars 2 Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold

U-7 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF 1 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
OIF C Ommersyssel IF
Helsted fremad 2 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted fremad 3 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted fremad 4 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U-8 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SMIFF U8 C SMIFF
Oif C IF Fjorden
TRIF 1 B Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening
TRIF 2 C Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening
TRIF 3 C Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening
Rougsø FF C Rougsø FF
Danny’s drenge C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
SIF Assentoft 1 SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft 2 SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

U-8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-9 A/B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SIF Assentoft B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
AGF Drengene A Århus GF Logo Århus GF
Helsted Fremad IF A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U-9 B/C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ommersyssel IF B Ommersyssel IF
Ommersyssel If C Ommersyssel 2
MIK C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Helsted Fremad IF B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U-9 B/C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-10 A/B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Smifferne B Smiff09
OIF B Ommersyssel IF

U-10 B/C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Smiff09 C Smiff09
OIF C Ommersyssel IF
Hasta LA Victoria Siempre C Gedved IF
Onsild If C Onsild IF

U-10 A/B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SIF Assentoft U10 piger 1 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft U10 piger 2 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Vorup FB B Vorup FB

U-10 B/C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Romalt IF B Romalt IF Logo Romalt IF
Helsted Tøserne B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Pigerne B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Kolind Perstrup C Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening

U-11 A/B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IK Rosendal A IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
AaB A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
KB U11 1 B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Hobro IK 3 A Hobro IK Logo Hobro IK

U-11 B/C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IK Rosendal 2 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Hobro IK 1 C Hobro IK Logo Hobro IK
AaB B Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
DB Fodbold C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Hobro IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
Onsild IF C Onsild IF
Sif Assentoft 1 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Sif Assentoft 2 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
KB U11 2 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Lyseng C IF Lyseng Logo IF Lyseng

U-11 A/B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Romalt tøserne B Romalt
OGF A Overlund GF Logo Overlund GF
Ommersyssel IF 1 A Ommersyssel IF

U-11 B/C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Romalt pigerne B Romalt
Ommersyssel IF 2 C Ommersyssel IF
Helsted Fremad 2 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 1 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U-12 A/B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
træ og ståldesign aps A -
AaB A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Glenn’s drenge B Nørager Boldklub

U-12 B/C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ommersyssel IF 1 B Ommersyssel IF
Ommersyssel IF 2 C Ommersyssel IF
Skive All Stars C Skive IK Logo Skive IK
De blå & sorte C Allingåbro IF

U-12 A/B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tgs A -

U-12 B/C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF 2 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 1 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Terndrup C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Vorup FB C Vorup FB

U-13 A/B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-13 B/C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
træ og ståldesign aps B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Solbjerg IF 1 Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Ommersyssel IF 2 C Ommersyssel IF
KB 1 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
KB 2 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Ommersyssel IF C Ommersyssel IF
Smølferne C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Bad boys C Pfu05

U-13 A/B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-13 B/C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BI U13 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
IFA B IF Alliancen Logo IF Alliancen
Arden tøzerne B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
OIF C Ommersyssel If

U-16 A/B/C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
oif/smiff 2 B ommersyssel if
træ og ståldesign aps 2 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
træ og ståldesign aps 1 A
oif/smiff 1 B ommersyssel if
Team PICit B

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Havndal-Udbyneder IF
Place
HAVNDAL HALLEN
Address
SØRINGEN 6
Postalcode
8970
City
HAVNDAL
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview