City Container Cup 2019 (tidligere LotraCup)

Vi er stolte over at kunne præsentere City Container Cup 2019 (tidligere Lotra Cup) 

Stævnet afholdes i drengerækker, men piger er selvfølgelig også velkomne.


Stævnet afholdes lørdag d. 16. marts og søndag den 17. marts 2019.
For at få så jævnbyrdige kampe som muligt afholdes stævnet udelukkende som et B-stævne.


Dette betyder vi kun ønsker klubhold til stævnet og ikke sammensatte sponsorhold.
Stævneledelsen forbeholder sig derfor også ret til at fratage et evt. A-hold muligheden for præmier til stævnet.


Der vil være masser af muligheder for at få nogle hyggelige timer sammen til et stævne, der byder på en masse fodbold. Det er meget vigtigt for os, at alle hold får en god oplevelse ved City Container Cup 2019. Der vil være en stor sponsor tombola.


Tilmelding
Det går efter først til mølle princippet, så gør det med det samme.
Tilmelding og betaling skal ske inden d. 31.1.2019.
Ved betaling så husk at påføre holdets navn samt aldersrække, tak.


Rækker og afvikling af stævnet
Vi spiller efter JBUs regler. Dvs.:


U6-U7 er det 3 mands på tværs af banen uden fast målmand.
U8-U12 er med 4 mand på banen og bagerste spiller må ikke parere med hænderne.

Der vil være præmier til alle spillere i U6-U7.
Der vil være præmier til de hold, der når semifinalerne i U8 til U12.

Præmierne vil blive overrakt efter indmarch til musik og lysshow. 


Lørdag d. 16. marts spiller U6 til U9

Søndag d. 17. marts spiller U10 til U12


Hvor:
Stævnet afholdes i Almind/Viuf hallen Storegaden 9, 6052, Viuf
Vi glæder os til at byde jer velkommen i Almind/Viuf Hallen.
Vores hyggelige cafeteria vil have åbent under hele stævnet, hvor der vil være mulighed for at købe mad og drikke.
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U11 Mixed 7 395 Søndag d. 17. marts 22 9
U10 Mixed 7 395 Søndag d. 17. marts 15 2
U9 - Lørdag Mixed 7 395 Lørdag d. 16. marts 14 2
U8 - Lørdag Mixed 7 395 Lørdag d. 16. marts 24 5
U7 Mixed 6 350 Lørdag d. 16. marts 26 2
U6 Mixed 6 350 Lørdag d. 16. marts 15 5
U12 Mixed 7 395 Søndag d. 17. marts 5 0
U9 - Søndag Mixed 7 395 Søndag d. 17. marts 10 0
U8 - Søndag Mixed 7 395 Søndag d. 17. marts 12 0

Signetud teams

U11 8 confirmend signups, 9 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 17. marts

Teamname LVL Logo Club
Tårnvej Biler Grindsted B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Gauerslund IF B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Skibet IF B Skibet IF Logo Skibet IF
Vejen City C Vejen SF Logo Vejen SF
Vejen United C Vejen SF Logo Vejen SF
Jelling FS 1 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling FS 2 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
EUI B Engum UI Logo Engum UI

U10 12 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 17. marts

Teamname LVL Logo Club
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
FIFA BOYS B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
AVGIF 2 B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
AVGIF 3 B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
AVGIF 1 B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Ammitsbøl U10 B B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Hasta LA Victoria Siempre B Gedved IF Logo Gedved IF
Vonsild FK 1 B Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Vonsild FK 2 B Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Skibet 1 B Skibet IF Logo Skibet IF
Skibet 2 B Skibet IF Logo Skibet IF

U9 - Lørdag 12 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 16. marts

Teamname LVL Logo Club
NBSIF 1 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Gauerslund IF 1 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund IF 2 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund IF 3 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
NBSIF 2 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
KB 1 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 2 C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
De Kongeblå B Løsning IF Logo Løsning IF
CIF 2 C Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Højen C Højen G&U
CIF 1 B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
CIF 3 C Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF

U8 - Lørdag 12 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 16. marts

Teamname LVL Logo Club
Erritsø GIF B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Christiansfeld U8 B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
NBSIF B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
BGIF - 1 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bjert IF B
Vonsild FK Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
KB 2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
De seje U8 ØSVN/AVGIF hold 1. C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
De seje U8 ØSVN/AVGIF hold 2 C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Dalby’ s drenge Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Starup UIF B Starup UIF Logo Starup UIF
KB 1 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

U7 24 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 16. marts

Teamname LVL Logo Club
Hover IF 2 B Hover if Logo Hover if
Christiansfeld U7 B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Ødis 1 B Ødis IF
NBSIF C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Harte 1 Harte G&IF Logo Harte G&IF
Harte 2 Harte G&IF Logo Harte G&IF
TSIF 1 B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
TSIF 2 B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Gauerslund 1 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Bredballe IF 1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Starup UIF 1 B Starup UIF Logo Starup UIF
Starup UIF 2 B Starup UIF Logo Starup UIF
Ødis 2 B Ødis IF
Bredballe IF 3 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Dalby 1 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby 2 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby 3 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Hover IF 1 B Hover if Logo Hover if
AVGIF B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Gauerslund 2 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Daugård IF B Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Strib IF 1 Strib IF Logo Strib IF
Strib IF 2 Strib IF Logo Strib IF

U6 8 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 16. marts

Teamname LVL Logo Club
Bramdrupdam GIF 1 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bramdrupdam GIF 2 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
AVGIF Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Hover 1 Hover if Logo Hover if
Hover 2 Hover if Logo Hover if
NBSIF2 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF3 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF1 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF

U12 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 17. marts

Teamname LVL Logo Club
SPURS BOYS II B Vejen SF Logo Vejen SF
Kolding Nord 1 B Kolding FC Logo Kolding FC
Kolding Nord 2 B Kolding FC Logo Kolding FC
Kolding Nord 3 B Kolding FC Logo Kolding FC
Kolding Nord 4 B Kolding FC Logo Kolding FC

U9 - Søndag 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 17. marts

Teamname LVL Logo Club
Erritsø GIF B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
skanderup hjarup C Skanderup Hjarup IF Logo Skanderup Hjarup IF
ØSVN 2 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN 1 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Askov malt Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
AVGIF B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Dalby GF B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Lunderskov B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub

U8 - Søndag 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 17. marts

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 1 B FC Horsens Logo FC Horsens
skanderup hjarup C Skanderup Hjarup IF Logo Skanderup Hjarup IF
HFK 1 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 3 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
BGIF Piger Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Hover Hover if Logo Hover if

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
16. - March 17

Organisation
Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Place
Hallen
Address
Storgaden 9
Postalcode
6052
City
Viuf
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
CityContainerCup@familienriis.dk

Tournament overview