Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019

Team Rynkeby Storstrøm inviterer for fjerde gang til breddefodboldstævne i Holmegaard Hallen, hvor alle tilmeldingsgebyrer går ubeskåret til Børnecancerfonden.

Team Rynkeby Storstrøm Cup afholdes i weekenden 16. og 17. Februar 

Børn der støtter børn - Tilmeld og støt et fantastisk godt formål !!

Ved tilmelding vælges niveau, dette bliver dog kun aktuelt ved mange tilmeldinger i samme årgang. Stævneledelsen forbeholder sig ret til at slå B og C niveau sammen ved mangel på tilmeldinger.

Der spilles efter DBU´s regler for indefodbold på små mål (håndboldmål). Dog spiller U7 efter DBU´s regler for indefodbold på halv bane.

Præmier til alle deltagende i U7, U8 og U9 rækkerne og præmier til Top 3 i U10 - U14.

Tilmeldingsgebyr: 350,- pr. hold for U7-U9 og 400,- pr. hold for U10-U14. Gebyret indbetales på følgende konto: reg. 6060 kontonr. 5858798. Husk at anføre holdnavn og årgang. Sidste tilmeldingsfrist er 4. februar 2019.
Tilmelding foregår efter først til mølle princippet og er først gældende, når indbetalingen er registreret.

Ret til ændringer forbeholdes.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U7 - Mixede Mixed 7 350 14 0
U8 - Drenge Mixed 6 350 18 0
U9 - Drenge Mixed 6 350 16 0
U10 - Drenge Mixed 6 400 3 0
U11 - Drenge Mixed 6 400 8 0
U12 - Drenge Mixed 6 400 1 0
U12 - Piger Mixed 6 400 2 0
U13 - Drenge Mixed 6 400 6 0
U13 - Piger Mixed 6 400 1 0
U14 - Drenge Mixed 6 400 5 0
U14 - Piger Mixed 6 400 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U7 - Mixede 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nif U7(1) C Næstved IF Logo Næstved IF
Nif U7 (2) C Næstved IF Logo Næstved IF
Benløse IF 1 & 2 C Benløse IF Logo Benløse IF
Benløse IF 1 & 2 C Benløse IF Logo Benløse IF
U6 B73 C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Karise C Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
FK 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
HGB B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HG fodbold C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG's seje tøser C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
FB 12 SORT B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub

U8 - Drenge 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Faxe Ladeplads Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Næstved 1 B Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved 2 B Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved 3 B Næstved IF Logo Næstved IF
Aik 1 C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Aik 2 C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Toksværd C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
HG rød B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG blå B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG hvid B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG sort B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG grøn B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
NFC C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Suså IF B Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
B. Frems Rødder C Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
FK 05 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
HGB B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
ØGIF B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U9 - Drenge 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Faxe Ladeplads Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Nif C Næstved IF Logo Næstved IF
Nif 2 C Næstved IF Logo Næstved IF
AIK 65 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
ØGIF C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
VIF B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Ringsted IF B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ringsted IF C Ringsted IF Logo Ringsted IF
Holmegaard B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
B. frems tropper C Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
B. Frem United B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Karrebæk if C Karrebæk IF
Hg1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 2 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U10 - Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Karise C Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub

U11 - Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TOF C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Team HFC B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Nyråd B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
ØGIF Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
4.kløver B
fc storebælt
HGB Gul C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB Blå C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub

U12 - Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Everyday Super Service B Haslev

U12 - Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Harder B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HGB Tøserne C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub

U13 - Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skælskør 2 B Skælskør B&I
Skælskør 1 B Skælskør B&I
Hgb A Holmegaard
Hgb sort B Holmegaard
Hgb Rød C Holmegaard
Hellested IF C Hellested Idræts Forening

U13 - Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
T.O.F B Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold

U14 - Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HaveNisserne B Fuglebjerg IF
Team Næstved B Næstved IF Logo Næstved IF
elektriker.dk Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

U14 - Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
No Club
Place
Holmegaard Hallen
Address
Glasværksvej 1
Postalcode
4684
City
Holmegaard
Sport
Soccer
Type
IndoorCup
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019 map

Tournament overview