RANDERS BYGGER - Åbne Randers Mesterskaber 2019

Dronningborg Boldklub arrangerer for 7. år i træk de åbne Randers Mesterskaber i børne- og ungdomsfodbold.

Mesterskaberne er i 2019 for drenge i aldersgrupperne fra U5 til U12.


I 2018 deltog ikke mindre end 228 hold og ca. 2.000 børn, hvilket gjorde stævnet til Jyllands største enkeltdagsstævne for drenge i alderen 5 - 12 år.


Vi niveaudeler fra U7 5-mands og opefter.

 

Præmier

Store pokaler til alle deltagere
Kæmpe holdpokal til alle vindende hold i aldersgrupperne fra U7 (5-mands) til U12

 

Specielt vedr. rækkeinddeling
• U7-drenge også som 5 mands (niveaudeling)
• U10-drenge også som 8 mands


• Vi er på Facebook – følg os


Sidste år havde vi præmier til en værdi på over 250.000 kr. (se pokalerne fra sidste år på Facebook)

 

 SPILLETID:
U5 - 1 x 10 min.
U6 - 1 x 10 min.
U7 - 1 x 10 min.
U7 5-mands 2 x 10 min.
U8 - 2 x 10 min.
U9 - 2 x 10 min.
U10 - 2 x 10 min.
U10 8-mands 2 x 15 min.
U11 - 2 x 15 min.
U12 - 2 x 15 min.


REGLER:
Der spilles efter DBU Jyllands regler – se også vores hjemmeside: https://www.procup.se/cup/32321.htm

 

KAMPE/RÆKKER:
Alle hold spiller min. 3-4 kampe.
I alle årgange med niveaudeling spilles der semifinale og finalekampe.
Vi håber, at det vil give nogle gode og jævnbyrdige kampe, hvor alle bliver udfordret – på flere niveauer.
Vi opfordrer derfor alle til at udvise fairplay og tilmelde sig i de rigtige rækker.
Vi forbeholder os dog retten til at slå niveaudelte rækker sammen ved for få tilmeldte.

 

TILMELDING:
Kom og vær med til at skabe nogle sjove og spændende dage for børnene.
Vi anbefaler hurtig tilmelding - dette efter først til mølle princippet. Tilmeldingerne er bindende og først gældende når holdgebyret er indbetalt.

 

STÆVNETELT:
Vi tilbyder stort udvalg i mad og drikke. Der tages ikke mod dankort, men der vil kunne betales med Mobilepay.

 

Såfremt I har spørgsmål til stævnet er i velkommen til at kontakte de stævneansvarlige på aabnerandersmesterskaber@gmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U 5 (3 mands) Mixed 5 300 11 0
U 6 (3 mands) Mixed 5 300 28 0
U 7 (3 mands) Mixed 5 300 11 0
U 7 (5 mands) D Mixed 8 700 5 0
U 7 (5 mands) D Mixed 8 700 17 1
U 8 (5 mands) D Mixed 8 700 17 1
U 8 (5 mands) D Mixed 8 700 11 1
U 8 (5 mands) D Mixed 8 700 27 0
U 9 (5 mands) D Mixed 8 700 7 0
U 9 (5 mands) D Mixed 8 700 19 0
U 9 (5 mands) D Mixed 8 700 18 0
U 10 (5 mands) D Mixed 8 700 1 0
U 10 (5 mands) D Mixed 8 700 5 0
U 10 (5 mands) D Mixed 8 700 8 0
U 10 (8 mands) D Mixed 11 900 10 0
U 10 (8 mands) D Mixed 11 900 16 0
U 11 (8 mands) D Mixed 11 900 11 0
U 11 (8 mands) D Mixed 11 900 14 0
U 11 (8 mands) D Mixed 11 900 10 0
U 12 (8 mands) D Mixed 11 900 2 0
U 12 (8 mands) D Mixed 11 900 12 0
U 12 (8 mands) D Mixed 11 900 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U 5 (3 mands) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
HEI Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Helsted Fremad IF 1 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 2 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U 6 (3 mands) 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
U6 C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
OIF U6 C Ommersyssel IF
U6 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Skødstrup SF 1 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Rougsø FF 2 B Rougsø FF
Lystrup if 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup if 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
KFUM Fodbold Randers C Randers KFUM
Helsted Fremad 3 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
KB2 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Skødstrup SF 3 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Rougsø FF Rougsø FF
Hornslet IF 1 C Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet IF 2 C Hornslet IF Logo Hornslet IF
HEI 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Helsted Fremad 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
HEI 3 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Skødstrup SF 4 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Romalt 1 C Romalt IF Logo Romalt IF
Romalt 2 C Romalt IF Logo Romalt IF
Løgstrup C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening

U 7 (3 mands) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hornbæk bulderbasser C Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
PFU05-U7 C PFU05
KB 1908 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
DB3 Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
TRIF 1 Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening
TRIF 2 Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening
Stilling IF Stillinge IF Logo Stillinge IF
Hornbæk bulderbasser C Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Romalt IF C Romalt IF Logo Romalt IF
DB1 Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
DB2 Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub

U 7 (5 mands) D 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SIK Resen A Skive IK Logo Skive IK
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
ØBG Buskelund A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Hobro IK A Hobro IK Logo Hobro IK

U 7 (5 mands) D 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HEI1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
OIF U7 C Ommersyssel IF
SIK Resen C Skive IK Logo Skive IK
DB2 Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
KB 1908 B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Team C.D Auto B Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Lyseng C IF Lyseng Logo IF Lyseng
TRIF 1 Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening
HEI3 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
DB1 Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
SMIFF U7 C SMIFF
IF Alliancen C IF Alliancen Logo IF Alliancen
vorup fb C vorup FB
Hatting / Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U 8 (5 mands) D 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vorup FB1 A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
AGF A
AaB (1) A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
DB 1 A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Viby IF A Viby IF
Helsted Fremad 1 A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Lystrup 1 A Lystrup IF Logo Lystrup IF
SSF1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF2 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Hatting Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Ikast FC A Ikast FC Logo Ikast FC
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U 8 (5 mands) D 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
DB 2 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
IFA 1 B IF Alliancen Logo IF Alliancen
AaB (2) B Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
HOG B
NFB B B Nørresundby Forenede Boldklubber
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Hatting Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HSK B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Ikast FC B Ikast FC Logo Ikast FC

U 8 (5 mands) D 25 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TRIF 1 C Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening
TRIF 2 C Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening
DB 3 C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
IFA 2 C IF Alliancen Logo IF Alliancen
Spentrup IF C Spentrup IF
Østbirk IF C Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
NFB C C Nørresundby Forenede Boldklubber
Helsted Fremad 2 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 3 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Lystrup 3 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
SSF3 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF4 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Hatting Torsted 3 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Solbjerg If - 1 C Solbjerg IF
Solbjerg if - 2 C Solbjerg IF
Isenvad ISF C Isenvad Sport & fritid
Hornbæk SF C Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Hornbæk SF 2 C Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Oif C IF Fjorden
Hornbæk SF 3 C Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
HSK C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Vorup FB 2 C Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
SMIFF U8 C SMIFF
Ikast FC C Ikast FC Logo Ikast FC
AaB (3) C Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub

U 9 (5 mands) D 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
DB Fodbold A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Skødstrup SF A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Lystrup IF 1 A Lystrup IF Logo Lystrup IF
VFF 1 A Viborg FF Logo Viborg FF
DB Fodbold A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Hobro IK A Hobro IK Logo Hobro IK
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng

U 9 (5 mands) D 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
DB Fodbold B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Brabrand IF B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Randers Freja U9 B B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Skødstrup SF B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Romalt IF B Romalt IF Logo Romalt IF
Spentrup B Spentrup IF
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
fursund if B fursund if
Sif Assentoft B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Hornslet IF 1 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet IF 2 C Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hatting / Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting / Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
VIF/AIF B Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening

U 9 (5 mands) D 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
DB Fodbold C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Brabrand IF C Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Randers Freja U9 C C Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
U9-PFU05 C PFU05
Skødstrup SF C2 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
IF Lyseng C IF Lyseng Logo IF Lyseng
Skødstrup SF C1 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Lystrup IF 2 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Romalt IF 1 C Romalt IF Logo Romalt IF
Romalt IF 2 C Romalt IF Logo Romalt IF
VFF C Viborg FF Logo Viborg FF
Rosendal IK 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Ommersyssel if C Ommersyssel if
Rosendal IK 1 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Lystrup IF 3 C Lystrup IF Logo Lystrup IF

U 10 (5 mands) D 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 10 (5 mands) D 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ravnsbjerg IF B Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Sabro if 1 B Sabro if
Sabro if 2 B Sabro if
Galten FS B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber

U 10 (5 mands) D 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
PFU05-U10 C PFU05
TRIF 2 C Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening
Kolind if C Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening
OKS C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Dronningborg B 5 C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Lystrup C Lystrup IF Logo Lystrup IF

U 10 (8 mands) D 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tordendrøn A SMIFF09
VSK Aarhus A VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
Overlund GF A Overlund GF Logo Overlund GF
Skødstrup SF A1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U 10 (8 mands) D 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Høst C HØST IF
Skødstrup SF C1 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Rosendal IK 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
TRIF 1 B Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening
Horsens FS B Horsens FS Logo Horsens FS
Rosendal IK 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Dronningborg B C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Lystrup B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Spentrup IF C Spentrup if
Bullerbasser C SMIFF09
Ommersyssel IF C Ommersyssel IF
Skødstrup SF B1 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U 11 (8 mands) D 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KLG A Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
Bk Stjernen A
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Mejrup GU A Mejrup GU Logo Mejrup GU
Db1 A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Viby If A Viby IF
Nibe Bk 1 A Nibe Boldklub
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U 11 (8 mands) D 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
IF Lyseng 3 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Hornslet IF B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Horsens KFUM B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Mejrup GU B Mejrup GU Logo Mejrup GU
Skødstrup 2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
HSK B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hatting-Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Asaa/Agersted B Asaa Boldklub

U 11 (8 mands) D 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KLG C Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
Spentrup C Spentrup IF
HEI 3 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Mejrup GU C Mejrup GU Logo Mejrup GU
Skødstrup 3 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Db2 C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Lystrup 1 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Nibe BK 2 C Nibe Boldklub
Hatting-Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
solbjerg 2 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold

U 12 (8 mands) D 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 12 (8 mands) D 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
DB B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
ASV B ASV Logo ASV
Skødstrup sf B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Herning fremad #2 B Herning Fremad Logo Herning Fremad
Randers Freja C Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Them GF B Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896
HEI 2 B HEI
HEI 3 C HEI

U 12 (8 mands) D 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Dronningborg Boldklub
Place
Dronningborg Stadion
Address
Udbyhøjvej 191
Postalcode
8930
City
Randers NØ
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview