MINI SKAW CUP, SKAGEN 2019

U 9 DRENGERÆKKEN, U13 DRENGERÆKKER OG U11/12 PIGERÆKKEN ER FULDT BOOKET. MAN KOMMER PÅ VENTELISTE VED TILMELDING TIL DISSE RÆKKER. 

2 PLADS TILBAGE I U11 DRENGERÆKKEN

1 PLADS TILBAGE I U12 DRENGERÆKKEN

1 PLADS TILBAGE I U10 DRENGERÆKKEN


Søndag den 18. august afholdes Mini Skaw Cup På Sparekassen Vendsyssel Arena, Stadionvej 2 i Skagen.

Store flotte pokaler til alle spillere som bliver nr. 1-2-3 i rækkerne u8 til u13.

Store flotte pokaler til alle spillere i rækkerne u5-u7.

Nye tiltag i forhold til tidligere:

Holdene inddeles først i A og B slutspil efter indledende runder ( min. 8 hold før der inddeles i A og B)

Spilletid forlænges:u-8-u10 til 15 min. pr. kamp.

Tilmelding af hold kan ske på staevner eller på familienbech@skagennet.dk med oplysning om klub, kontaktperson, spillerække samt antal spillere.

Når turneringsprogrammet er klart, vil det blive lagt ud på hjemmesiden: www.skagenik.dk og på Mini Skaw Cups facebook side: www.facebook.com/miniskawcup

Alle regler vedr. stævnet kan findes på hjemmesiden: www.skagenik.dk

Ønsker man at overnatte kan vi tilbyde en pakke med aftensmad, overnatning og morgenmad til fornuftige priser. 

Yderligere oplysninger omkring stævnet kan rettes til Henrik Bech, tlf.: 24 42 02 36 eller på familienbech@skagennet.dk eller til Henrik Andersen, tlf.: 20 33 40 10 eller på ha1965@live.dk








Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5, årg. 2015 Mixed 5 500 2 0
U9/10, årg. 10/11 Mixed 8 600 0 0
U13, årg. 2007 Mixed 11 850 10 1
U12, årg. 2008 Mixed 11 850 16 0
U13, årg. 2007 Mixed 11 850 0 0
U11/12, årg 08/09 Mixed 11 850 7 0
U11, årg. 2009 Mixed 11 850 17 0
U8, årg. 2012 Mixed 8 600 0 0
U10, årg. 2010 Mixed 8 600 21 0
U9, årg. 2011 Mixed 8 600 17 0
U8, årg. 2012 Mixed 8 600 11 0
U7, årg. 2013 Mixed 5 500 15 0
U6, årg. 2014 Mixed 5 500 8 0
U7, årg. 2013 Mixed 5 500 2 0
U6, årg. 2014 Mixed 5 500 0 0
U5, årg. 2015 Mixed 5 500 0 0

Signetud teams

U5, årg. 2015 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tornby Tornby IF Logo Tornby IF
Bangsbo Freja Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja

U9/10, årg. 10/11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13, årg. 2007 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BTI B Bindslev/Tversted IF Logo Bindslev/Tversted IF
IF Skjold Sæby B IF Skjold Sæby Logo IF Skjold Sæby
Skagen 1 A Skagen IK Logo Skagen IK
Skagen 2 B Skagen IK Logo Skagen IK
FFI 1 B Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
FFI 2 B Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
GVL Løkken A GVL Løkken
SEIF B Strandby-Elling Idrætsforening Logo Strandby-Elling Idrætsforening

U12, årg. 2008 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SHI 2 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SHI 1 A Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Viborg Søndermarken 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Viborg Søndermarken 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Hjørring if 1 A Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
Hjørring if 2 B Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
BTI 2 C Bindslev/Tversted IF Logo Bindslev/Tversted IF
BTI 1 A Bindslev/Tversted IF Logo Bindslev/Tversted IF
Dronninglund IF B Dronninglund IF Logo Dronninglund IF
Vejgaard B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Korup-Ubberud 1 B Ubberud IF Logo Ubberud IF
FFI 1 A Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
FFI 2 B Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
SEIF B Strandby-Elling Idrætsforening Logo Strandby-Elling Idrætsforening

U13, årg. 2007 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11/12, årg 08/09 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sportigan Hadsund B Sportigan Hadsund
X C Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
Y C Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
SHI Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Skagen B Skagen IK Logo Skagen IK
Asaa Boldklub
BTI Bindslev/Tversted IF Logo Bindslev/Tversted IF

U11, årg. 2009 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Læsø Ungdom
IF Skjold Sæby 1 B IF Skjold Sæby Logo IF Skjold Sæby
IF Skjold Sæby 2 B IF Skjold Sæby Logo IF Skjold Sæby
Tornby Tornby IF Logo Tornby IF
SEIF B Strandby-Elling Idrætsforening Logo Strandby-Elling Idrætsforening
Skagen 1 A Skagen IK Logo Skagen IK
Skagen 2 B Skagen IK Logo Skagen IK
BTI U11 C Bindslev/Tversted IF Logo Bindslev/Tversted IF
GUG BK B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
FFI 1 B Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
FFI 2 B Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
Hjørring Idrætsforening C Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
Bagterp 1 B Bagterp IF Logo Bagterp IF
Bagterp 2 B Bagterp IF Logo Bagterp IF
Team Horne Hirtshals A Hirtshals Boldklub Logo Hirtshals Boldklub

U8, årg. 2012 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10, årg. 2010 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Skjold Sæby 1 A IF Skjold Sæby Logo IF Skjold Sæby
IF Skjold Sæby 2 B IF Skjold Sæby Logo IF Skjold Sæby
SHI 1 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SEIF B Strandby-Elling Idrætsforening Logo Strandby-Elling Idrætsforening
Gug 4 C Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Tornby Tornby IF Logo Tornby IF
KRIF Kvissel-Ravnshøj Idrætsforening Logo Kvissel-Ravnshøj Idrætsforening
Bagterp B Bagterp IF Logo Bagterp IF
Skagen 1 B Skagen IK Logo Skagen IK
SHI 2 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Gug1 A Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Bangsbo Freja 1 A Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja
bangsbo Freja 2 B Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja
Gug2 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug3 C Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Aab u9 Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
IF Fremad Nørhalne C IF Fremad Nørhalne Logo IF Fremad Nørhalne
FFI 1 B Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
FFI 2 C Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
Team Horne Hirtshals A Hirtshals Boldklub Logo Hirtshals Boldklub

U9, årg. 2011 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aab B Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
SHI 1 A Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SHI 2 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Aalborg Freja IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
IF Skjold Sæby 1 A IF Skjold Sæby Logo IF Skjold Sæby
IF Skjold Sæby 2 B IF Skjold Sæby Logo IF Skjold Sæby
KRIF Kvissel-Ravnshøj Idrætsforening Logo Kvissel-Ravnshøj Idrætsforening
IF Skjold Sæby 3 B IF Skjold Sæby Logo IF Skjold Sæby
Skagen 2 B Skagen IK Logo Skagen IK
Skagen 3 C Skagen IK Logo Skagen IK
LIUF A Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
Skagen 1 A Skagen IK Logo Skagen IK
Aalborg KFUM 1 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg kfum 2 C Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Bagterp 3 C Bagterp IF Logo Bagterp IF
Bagterp 1 A Bagterp IF Logo Bagterp IF
Bagterp 2 B Bagterp IF Logo Bagterp IF

U8, årg. 2012 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Poulstrup Vrejlev 81 Poulstrup Vrejlev 81 Logo Poulstrup Vrejlev 81
Bagterp B Bagterp IF Logo Bagterp IF
KIF C Klokkerholm Idrætsforening Logo Klokkerholm Idrætsforening
Bangsbo Freja Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja
Gug 1 A Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 3 C Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 2 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Hjørring IF 1 Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
Hjørring IF 2 Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
Hirtshals Boldklub Hirtshals Boldklub Logo Hirtshals Boldklub
IF Skjold Sæby B IF Skjold Sæby Logo IF Skjold Sæby

U7, årg. 2013 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bagterp IF 1 Bagterp IF Logo Bagterp IF
Bagterp IF Bagterp IF Logo Bagterp IF
HI 1 Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
Bagterp IF Bagterp IF Logo Bagterp IF
IF Skjold Sæby 1 IF Skjold Sæby Logo IF Skjold Sæby
IF Skjold Sæby 2 IF Skjold Sæby Logo IF Skjold Sæby
Bangsbo Freja Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja
Skagen Skagen IK Logo Skagen IK
HI 2 Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
HI 3 Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
Hirtshals Boldklub Hirtshals Boldklub Logo Hirtshals Boldklub
aalborg freja A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
aalborg freja 2 A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Brønderslev 1 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Brønderslev 2 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening

U6, årg. 2014 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Skjold Sæby 1 IF Skjold Sæby Logo IF Skjold Sæby
IF Skjold Sæby 2 IF Skjold Sæby Logo IF Skjold Sæby
Tornby Tornby IF Logo Tornby IF
IF Skjold Sæby 3 IF Skjold Sæby Logo IF Skjold Sæby
IF Skjold Sæby 4 piger IF Skjold Sæby Logo IF Skjold Sæby
Bangsbo Freja Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja
Hirtshals Boldklub Hirtshals Boldklub Logo Hirtshals Boldklub
Småfødder. C Klokkerholm Idrætsforening Logo Klokkerholm Idrætsforening

U7, årg. 2013 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skagen Skagen IK Logo Skagen IK
Bagterp IF Bagterp IF Logo Bagterp IF

U6, årg. 2014 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U5, årg. 2015 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
August 18
Last signup
Thursday, August 1, 2019

Organisation
Skagen IK
Place
Skagen Stadion
Address
Stadionvej 2
Postalcode
9990
City
Skagen
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
familienbech@skagennet.dk
MINI SKAW CUP, SKAGEN 2019 map

Tournament overview